Komunikaty PR

Nowe wnętrza hotelu B&B Hotel Warszawa-Okęcie

2020-01-21  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0 MB )

Od maja minionego roku goście Hotelu B&B Warszawa-Okęcie odpoczywają w odmienionych, komfortowych wnętrzach – za projekt rearanżacji pokojów i części wspólnych odpowiadała pracownia Tremend.

Hotel mieści się blisko lotniska imienia Fryderyka Chopina, około 20 minut samochodem od centrum stolicy... Już  to sprawia, że przyciąga wielu podróżnych. Obiekt funkcjonuje od końca 2011 roku. W tym czasie zmieniły się standardy sieci B&B Hotels Polska, a także oczekiwania klientów. Nie dziwi więc, że podjęto decyzję o modernizacji. Chodziło między innymi o zmianę wystroju w 154 pokojach, korytarzach i w hotelowym lobby. Oferta przedstawiona przez architektów z warszawskiej pracowni Tremend obejmowała koncepcję oraz projekt przetargowy wraz z nadzorem autorskim części ogólnodostępnych, a także wnętrz pokoi hotelowych. Autorami projektów były: Magdalena Federowicz-Boule, Katarzyna Wawryniuk, Daria Cichoń i Kama Kowacz.

Założeniem projektu było stworzenie jak najbardziej funkcjonalnej, nowoczesnej, ale i klimatycznej przestrzeni, która wpisze się w aktualne trendy oraz będzie nawiązywać do pozostałych obiektów hotelowych sieci. I to się udało, o czym świadczy między innymi fakt, że po niespełna roku funkcjonowania w nowych wnętrzach hotel otrzymał prestiżową nagrodę Profit Hotel Awards 2019 w grupie obiektów 1-2 gwiazdkowych.

Przygotowując projekt modernizacji, architekci z pracowni Tremend nawiązali do położenia hotelu, szczególnie do sąsiedztwa lotniska i bliskości centrum Warszawy. Ściany lobby zdobi grafika tematycznie nawiązująca do panoramy stolicy, na niebie nad miastem pojawiły się symbole będące graficznym odwzorowaniem samolotów. Wzór na posadzce budzi skojarzenia z mapą Warszawy.

W części wspólnej uwagę przyciąga jasne drewno, z którego wykonano między innymi elementy intrygującego sufitu, stoły i stoliki dla gości, recepcję, a także wydzielono za jego pomocą strefy do wypoczynku.

W kolorystyce postawiono na odcienie niebieskiego, szarości i bieli. W różnych tonacjach niebieskiego są na przykład miękkie, tapicerowane fotele i kanapy. Takie kolory są pozytywnie odbierane, kojarzą się z naturą, a więc niebem, przestrzenią, czystością. Ciemniejsze odcienie budzą zaufanie i skłaniają do analitycznego myślenia. W przestrzeni przeznaczonej na spotkania, pracę przy komputerze, a także na relaks taka aranżacja sprawdza się idealnie.

Wystrój pokojów jest funkcjonalny i elegancki, oświetlenie stwarza przytulny nastrój, miejsce do pracy jest komfortowe i jasne. Ściany zdobią tapety z wielkomiejskim krajobrazem. Dodatki i tkaniny nawiązują do elementów barwnych, które są na nich widoczne.

Więcej na: http://tremend.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.