Komunikaty PR

Nowoczesna kuchnia – poznaj sprawdzone pomysły projektantki

2020-02-07  |  14:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.55 MB )

Nie istnieje jeden uniwersalny przepis na nowoczesną kuchnię. Choć może ona mieć wiele różnych oblicz, jest coś, co łączy je wszystkie: nienaganna prezencja i wygoda w użytkowaniu na co dzień. Projekt nowoczesnej kuchni zawsze uwzględnia indywidualne oczekiwania i potrzeby domowników. O kuchniach „szytych na miarę” opowiada Magdalena Miśkiewicz, właścicielka pracowni Miśkiewicz Design.

Podstawą stworzenia dobrego projektu każdego wnętrza, a w szczególności kuchni, jest poznanie i omówienie indywidualnych preferencji oraz potrzeb domowników – uważa projektantka wnętrz Magdalena Miśkiewicz, właścicielka pracowni Miśkiewicz Design. Spotykając się z Klientami staram się jak najdokładniej poznać ich upodobania i przyzwyczajenia. Czy lubią gotować? Kto najwięcej gotuje? Czy lubią przyjmować gości i wspólnie z nimi gotują? Czy dużo pieką i w związku z tym przydałyby się im dwa piekarniki, czy może raczej stawiają na pojemną lodówkę? To wszystko powinien wiedzieć projektant zanim przystąpi do pracy, ponieważ musi te kwestie uwzględnić w projekcie – mówi Magdalena Miśkiewicz.

Kuchnia coraz częściej staje się przestrzenią otwartą, zintegrowaną z częścią dzienną. Wszystko po to, byśmy mogli wspólnie spędzać jak najwięcej czasu i mieć kontakt z innymi domownikami.

Dlatego poza ergonomią i funkcjonalnością dużo uwagi poświęca się dziś temu, by wystrój kuchni był atrakcyjny i aby harmonizował stylistycznie z częścią dzienną. Taka kuchnia powinna mieć jak najwięcej zamykanych szafek, zintegrowany sprzęt AGD w zabudowie i bardzo dobrą wentylację – uważa właścicielka pracowni Miśkiewicz Design. Nie polecam dzielenia podłogi między otwartą kuchnią a salonem. Jednolity materiał na podłodze pięknie spaja przestrzeń, a wykończona lakiero-woskiem naturalna deska w kuchni sprawdzi się równie dobrze jak gres. Wiem, bo sama przetestowałam takie rozwiązanie w moim domu – dodaje Magdalena Miśkiewicz.

Kuchnia z charakterem

Chociaż złamana biel w kuchni zawsze będzie modna, coraz odważniej sięgamy po mocne, ciemne barwy, takie jak czerń, grafit, granat czy zieleń. Przyciągający wzrok kolor coraz częściej pojawia się zarówno na frontach mebli, jak też na ścianach, np. w postaci lakierowanego szkła w matowym wykończeniu. Dzięki niemu kuchnia zyskuje wyrazisty charakter – zauważa projektantka. Na topie są także dodatki w kolorze złota i miedzi. Na rynku mamy coraz więcej baterii, uchwytów czy sprzętów AGD w takim wykończeniu – dodaje Magdalena Miśkiewicz.

Naturalny kamień, konglomeraty i spieki to wciąż materiały najchętniej wybierane na kuchenne blaty. Bardzo często ten sam materiał, z którego wykonany jest blat, stosuje się także do wykończenia ścian. Również zlewozmywaki dobiera się w ten sam sposób, tak aby tworzyły z blatem jednolitą powierzchnię – mówi właścicielka pracowni Miśkiewicz Design. Wszystko po to, by stworzyć spójną, elegancką kompozycję.

Ergonomia na najwyższym poziomie

Podobnie jak dziesięć czy dwadzieścia lat temu, także dziś projektując kuchnie architekt musi mieć na uwadze funkcjonalność i zasady ergonomii. Powinien zadbać o odpowiednią wysokość blatu roboczego (dostosowaną do wzrostu użytkowników), o optymalne rozmieszczenie sprzętów (zgodne z zasadą tzw. trójkąta roboczego) i zaplanować poszczególne strefy (przechowywania, gotowania, przygotowywania posiłków). Dziś jednak, dzięki zaawansowanym technicznie, nowoczesnym systemom meblowym, projektanci mają znacznie większe możliwości. Można powiedzieć, że rozwiązania takie jak szafki typu cargo, specjalne rozwiązania do narożnika, elektryczne wspomaganie otwierania czy ciche domykanie szafek i szuflad przeniosły kuchenną ergonomię oraz komfort użytkowania na wyższy poziom. Dzięki nim możemy zagospodarować każdy zakątek kuchni, a później z łatwością utrzymywać w niej porządek – uważa Magdalena Miśkiewicz. Tradycyjne dolne szafki coraz częściej zastępują pojemne, głębokie szuflady wyposażone w różnego typu organizery do przechowywania sztućców, akcesoriów, garnków czy też do segregacji odpadów.

W nowoczesnej kuchni nie może również zabraknąć zaawansowanego technologicznie sprzętu AGD. Zazwyczaj – ze względów praktycznych i estetycznych – jest on wkomponowany w zabudowę meblową. Inteligentne piekarniki, umieszczone na wysokości dostosowanej do wzrostu użytkowników (tak, by nie trzeba było się pochylać), zintegrowane z zabudową ekspresy do kawy, które co rano serwują nasz ulubiony napój, czy płyty grzewcze, na których proces gotowania przebiega niemalże automatycznie – to nieodzowne elementy nowoczesnej kuchni. Projektant powinien być na bieżąco z aktualną ofertą i proponować klientom rozwiązania, które sprawią, że ich codzienne życie będzie prostsze i wygodniejsze – podkreśla Magdalena Miśkiewicz.

Niezmiennie od lat kuchnia pozostaje bardzo ważnym miejscem w naszych domach i mieszkaniach. To zdecydowanie coś więcej niż przestrzeń, w której przygotowujemy posiłki. To miejsce, w którym spędzamy czas z najbliższymi i którym możemy pochwalić się przed znajomymi. Tutaj liczy się nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność i komfort użytkowania na co dzień. Dlatego projekt kuchni warto powierzyć profesjonalistom – podsumowuje właścicielka pracowni Miśkiewicz Design.

Więcej na: https://www.miskiewiczdesign.pl/

Fot. Anna Powałowska

Informacja o pracowni:

Miśkiewicz Design to nowoczesne studio projektowe, w którym wieloletnie doświadczenie idzie w parze z odważnymi rozwiązaniami i czerpaniem inspiracji z najnowszych trendów. Filozofia architektów pracowni założonej i prowadzonej przez Magdalenę Miśkiewicz bazuje na trzech podstawowych elementach: indywidualnym podejściu, aktywnym poszukiwaniu najlepszych w danym przypadku rozwiązań oraz na bliskiej relacji z klientem. Realizacje studia projektowego cieszą się uznaniem zarówno wśród miłośników ponadczasowej klasyki, jak i wielbicieli nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni. Miśkiewicz Design realizuje projekty wnętrz na terenie Warszawy. Stawia na najwyższą jakość wszystkich elementów i dopracowanie najdrobniejszych detali, zapewniając klientom komfort, wygodę i modne wnętrze na długie lata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.