Nowoczesne doświetlenie modułowymi świetlikami marki VELUX Commercial
Projektując budynki w przestrzeni publicznej, nie możemy zapomnieć o dostępie do naturalnego światła – to jeden z ważniejszych czynników dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka. Oprócz odpowiedniego doświetlania pomieszczeń, odpowiada za komfort pracy i energię. Dzięki nowoczesnym prefabrykowanym świetlikom modułowym VELUX Commercial nie tylko zapewnimy doskonałą ilość światła dziennego, ale także świeże powietrze do każdego rodzaju budynków przestrzeni publicznej. To innowacyjne rozwiązanie przeszklenia dachowego na polskim rynku.
System przeszkleń dachowych VELUX Commercial to nowatorska propozycja doświetlenia dziennego i wentylacji dla budynków publicznych, przemysłowych i komercyjnych. System charakteryzuje się prefabrykowanymi modułami, które możemy dowolnie konfigurować tak, aby jak najlepiej dopasować je do projektu dachu przestrzeni komercyjnej – od wąskiego korytarza do ogromnej hali przemysłowej o niestandardowej formie. Łatwy w montażu, zapewnia dużą ilość naturalnego światła oraz wentylację – umożliwiając ciągłą wymianę powietrza wewnątrz na świeże. Świetliki modułowe instaluje się za pomocą bezłącznikowej, niewidocznej konstrukcji: mogą one zastąpić obecne okna dachowe lub zostać zintegrowane z nowym projektem konstrukcyjnym budynku.
Najwyższa jakość modułów
Produkcja i łączenie prefabrykowanych modułowych przeszkleń odbywa się na jednej linii produkcyjnej, aby zachować jak najwyższe standardy, jakość i jednolitość poszczególnych elementów. Moduły wykonane są z pultrudowanego materiału kompozytowego, charakteryzującego się doskonałą stabilnością, sztywnością i odpornością na zginanie. Żywotność świetlików wynosi 30 lat. Każdy ze szklanych modułów posiada znak CE, gwarantujący produkt zgodny z dyrektywną Unii Europejskiej, jak również deklarację środowiskową EPD dla wyrobów budowlanych.
Gotowe świetliki dostarczane są do obiektu, gdzie mogą być prosto i szybko zamontowane z pomocą nowoczesnego systemu montażowego. Sama instalacja nie wymaga regulacji i obróbki produktu.
Nowoczesny wygląd
Świetliki dachowe VELUX Commercial zostały zaprojektowane wraz ze specjalistami z brytyjskiego biura architektonicznego Foster + Partners. Minimalizm, zrównoważony design, funkcjonalność, najwyższa dbałość o szczegóły i elastyczność – te cechy sprawiły, że modułowe przeszklenia dachowe mogą zostać użyte w budynkach użyteczności publicznej jako pojedynczy element dachu, jak i całe atrium. Do produkcji świetlików używa się niezwykle smukłych ram, zarówno do modułów stałych, jak i otwieranych. Dzięki temu cała konstrukcja wygląda elegancko, bez nieestetycznych wizualnie elementów jak łączenia czy siłowniki łańcuchowe.
Optymalizacja klimatu w pomieszczeniach
Oprócz stałego dostępu do naturalnego światła słonecznego VELUX Commercial oferuje szereg dodatków do przeszkleń modułowych, aby kontrolować i optymalizować tworzony wewnątrz budynków klimat. Dopasowane do potrzeb rolety przeciwsłoneczne chronią przestrzeń przed nadmiernym nagrzaniem oraz oślepieniem użytkowników, a wentylacja codzienna i oddymiająca zapewnia ciągły dostęp do świeżego powietrza, a także ograniczanie zbierającego się dymu w środku.
Dzięki prefabrykowanemu modułowemu systemowi szklenia VELUX Commercial zaprojektujemy komfortową, jasną przestrzeń we wszelkich budynkach publicznych, komercyjnych i przemysłowych, z troską o każdego użytkownika tworzonego wnętrza.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.