Komunikaty PR

Noworoczne postanowienia w twoim domu

2022-01-05  |  10:00
Biuro prasowe

Nowy rok to moment, kiedy zazwyczaj planujemy zmiany w naszym życiu. Warto wykorzystać ten entuzjazm także, aby wprowadzić do swojego domu i otoczenia rozwiązania, które pomogą chronić Ziemię oraz jej mieszkańców. Castorama Polska przygotowała trzy propozycje, które warto dodać do listy noworocznych postanowień.

Rozpoczynając nowy rok często tworzymy postanowienia. Zazwyczaj planujemy zacząć biegać, zdrowo się odżywiać albo uczyć języków obcych. Warto pamiętać, że nasze działania oddziałują na planetę oraz na społeczeństwo oraz, że każdy z nas może przyczynić się do zmiany na lepsze za pomocą nawet małych czynów. Castorama myśląc o pozytywnym wpływie na środowisko, przygotowała kilka propozycji zmian, które można wprowadzić w nowym roku.

1. Wybierajmy produkty z ekologicznych i odnawialnych źródeł

Robiąc zakupy coraz częściej  zwracamy uwagę na skład i pochodzenie wybieranych produktów. Warto ten nawyk wprowadzić również w trakcie zakupów akcesoriów domowych i zwrócić uwagę, czy zostały wytworzone z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wybierajmy produkty, które zmniejszają ryzyko zanieczyszczenia środowiska. Przykładem mogą być farby o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO) czy też naturalne środki do czyszczenia będące świetną i ekologiczną alternatywą dla znanych chemikaliów.

2. Dbajmy o ptaki

Kiedy za oknem panuje mroźna zima, warto pamiętać też o tych, którym szczególnie trudno jest w takich warunkach znaleźć pożywienie, czyli o ptakach. Małym kosztem i wysiłkiem możemy im pomóc, inwestując w dostępne i gotowe karmniki bądź samodzielnie zbudować własny. Karmnik powinien być zadaszony – w przeciwnym razie wilgotne ziarenka mogą zamarznąć albo zacząć się rozkładać. Istotne jest również umiejscowienie karmnika, który powinien być ustawiony tak, by utrudnić dostęp potencjalnym drapieżnikom – możemy powiesić go na gałęzi, postawić na słupku, albo znaleźć wersję umożliwiającą przyczepienia go na oknie.

A co włożyć do karmnika? Dobrym rozwiązaniem mogą być ziarna zbóż, także gotowe i profesjonalnie skomponowane mieszanki. Lepiej natomiast nie zostawiać w karmniku chleba, który bardzo łatwo może zamoknąć, a potem zamarznąć lub spleśnieć i zaszkodzić ptakom.

3. Wprowadźmy w życie zasadę 3xR

W nowym roku warto wprowadzić zasadę 3R, czyli Reduce, Reuse i Recycle. Na czym ona polega?

Reduce to ograniczenie ilości generowanych odpadów, niepotrzebnych, niskiej jakości lub nadmiernie opakowanych artykułów.

Zasada Reuse przypomina o tym, że można używać produkty wielokrotnie, przez co zmniejsza się ilość zanieczyszczeń środowiska związanych z ich produkcją. Warto zastanowić się nad możliwością ponownego wykorzystania niektórych towarów, czasem w zupełnie nowy sposób.

Z kolei Recycle to zachęta do tego, by odpady, których nie da się wykorzystać ponownie, wrzucić do odpowiedniego pojemnika w celu ponownego wykorzystania w dalszej produkcji.

Przykładem takich działań może być cykliczna akcja Castoramy "Kwiaty za elektrograty", która organizowana jest we wszystkich sklepach sieci. Polega na tym, że klienci, którzy przyniosą do sklepów zużyte elektrośmieci, otrzymają w zamian sadzonki roślin. Łącznie w 2021 roku, w trakcie zrealizowanych dwóch edycji w okresie wiosennym oraz jesiennym, sieć zebrała prawie 900 ton elektrośmieci. Warto już teraz pamiętać o akcji i przygotować się na wiosenną wymianę zużytego sprzętu na piękną roślinę.

 

Informacje o spółce Castorama:

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 90 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1350 sklepów w 8 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.