Komunikaty PR

Noworoczne postanowienia w twoim domu

2022-01-05  |  10:00
Biuro prasowe

Nowy rok to moment, kiedy zazwyczaj planujemy zmiany w naszym życiu. Warto wykorzystać ten entuzjazm także, aby wprowadzić do swojego domu i otoczenia rozwiązania, które pomogą chronić Ziemię oraz jej mieszkańców. Castorama Polska przygotowała trzy propozycje, które warto dodać do listy noworocznych postanowień.

Rozpoczynając nowy rok często tworzymy postanowienia. Zazwyczaj planujemy zacząć biegać, zdrowo się odżywiać albo uczyć języków obcych. Warto pamiętać, że nasze działania oddziałują na planetę oraz na społeczeństwo oraz, że każdy z nas może przyczynić się do zmiany na lepsze za pomocą nawet małych czynów. Castorama myśląc o pozytywnym wpływie na środowisko, przygotowała kilka propozycji zmian, które można wprowadzić w nowym roku.

1. Wybierajmy produkty z ekologicznych i odnawialnych źródeł

Robiąc zakupy coraz częściej  zwracamy uwagę na skład i pochodzenie wybieranych produktów. Warto ten nawyk wprowadzić również w trakcie zakupów akcesoriów domowych i zwrócić uwagę, czy zostały wytworzone z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wybierajmy produkty, które zmniejszają ryzyko zanieczyszczenia środowiska. Przykładem mogą być farby o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO) czy też naturalne środki do czyszczenia będące świetną i ekologiczną alternatywą dla znanych chemikaliów.

2. Dbajmy o ptaki

Kiedy za oknem panuje mroźna zima, warto pamiętać też o tych, którym szczególnie trudno jest w takich warunkach znaleźć pożywienie, czyli o ptakach. Małym kosztem i wysiłkiem możemy im pomóc, inwestując w dostępne i gotowe karmniki bądź samodzielnie zbudować własny. Karmnik powinien być zadaszony – w przeciwnym razie wilgotne ziarenka mogą zamarznąć albo zacząć się rozkładać. Istotne jest również umiejscowienie karmnika, który powinien być ustawiony tak, by utrudnić dostęp potencjalnym drapieżnikom – możemy powiesić go na gałęzi, postawić na słupku, albo znaleźć wersję umożliwiającą przyczepienia go na oknie.

A co włożyć do karmnika? Dobrym rozwiązaniem mogą być ziarna zbóż, także gotowe i profesjonalnie skomponowane mieszanki. Lepiej natomiast nie zostawiać w karmniku chleba, który bardzo łatwo może zamoknąć, a potem zamarznąć lub spleśnieć i zaszkodzić ptakom.

3. Wprowadźmy w życie zasadę 3xR

W nowym roku warto wprowadzić zasadę 3R, czyli Reduce, Reuse i Recycle. Na czym ona polega?

Reduce to ograniczenie ilości generowanych odpadów, niepotrzebnych, niskiej jakości lub nadmiernie opakowanych artykułów.

Zasada Reuse przypomina o tym, że można używać produkty wielokrotnie, przez co zmniejsza się ilość zanieczyszczeń środowiska związanych z ich produkcją. Warto zastanowić się nad możliwością ponownego wykorzystania niektórych towarów, czasem w zupełnie nowy sposób.

Z kolei Recycle to zachęta do tego, by odpady, których nie da się wykorzystać ponownie, wrzucić do odpowiedniego pojemnika w celu ponownego wykorzystania w dalszej produkcji.

Przykładem takich działań może być cykliczna akcja Castoramy "Kwiaty za elektrograty", która organizowana jest we wszystkich sklepach sieci. Polega na tym, że klienci, którzy przyniosą do sklepów zużyte elektrośmieci, otrzymają w zamian sadzonki roślin. Łącznie w 2021 roku, w trakcie zrealizowanych dwóch edycji w okresie wiosennym oraz jesiennym, sieć zebrała prawie 900 ton elektrośmieci. Warto już teraz pamiętać o akcji i przygotować się na wiosenną wymianę zużytego sprzętu na piękną roślinę.

 

Informacje o spółce Castorama:

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 90 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1350 sklepów w 8 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.