Noworoczne postanowienie: odświeżyć kuchnię, łazienkę, a może również…
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Podczas zakupu mebli oglądamy je zwykle od frontu. Tak też najczęściej pokazują je zdjęcia w sklepach internetowych. Ale przecież w codziennym kontakcie zwłaszcza z zabudową kuchenną i łazienkową, z komodami, niskimi kredensami i szafkami na pierwszy plan wysuwa się ich blat. Doskonale widać to także na przykładzie stołu, który z okazji nowego roku otrzymał wspaniały blat wykonany z drewna orzechowego dostępny w ofercie DLH, z mozaikowym układem lameli typu Avangard. Ten efektowny mebel dowodzi, że wymiana starego, sfatygowanego albo mało funkcjonalnego, na nowy – drewniany – wniesie do wnętrza całkiem nową jakość.
Nowy blat kuchenny. By przyjemnie się i gotowało, i jadło
Dobrym sposobem na wspaniałe otwarcie nowego roku jest nowy blat kuchenny, który ułatwi działania kulinarne oraz stworzy miłe dla oka tło śniadań, obiadów i kolacji. To także świetny pomysł na szybką, nieskomplikowaną i stosunkowo niedrogą metamorfozę wnętrza – odbarwione czy po prostu niemodne fronty wystarczy nieraz pomalować (samodzielnie lub w profesjonalnej lakierni), a stary blat zamienić na nowy. Choć po takich działaniach kuchnia będzie się prezentowała jak nowa, uda się uniknąć bardzo wysokich wydatków oraz kłopotu związanego z opróżnianiem zabudowy.
– Trafnym wyborem będą tu blaty drewniane z wytrzymałych i stabilnych wymiarowo gatunków drewna. Takie jak dąb, jesion, merbau czy teak – mówi Hubert Plichta, ekspert firmy DLH. – Przy odpowiedniej pielęgnacji będą dobrze służyć przez długie lata.A co więcej, można je wielokrotnie odnawiać, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność. To szczególnie proste przy blatach olejowanych, które konserwuje się zwykle samodzielnie, a ewentualne rysy łatwo usuwa przez szlifowanie i ponowne zabezpieczenie powierzchni olejem – podkreśla. Ekologicznie i ekonomicznie!
Biała dotąd kuchnia może zyskać wyjątkowy wyraz za sprawą ciemnego blatu z nowego drewna w ofercie DLH – frake. Blat z drewna frake ma charakterystyczną urodę – niespotykaną u innych gatunków. Stylowy, ciemny odcień brązu przetykany jest tu jaśniejszymi wątkami o złotawym zabarwieniu. Urozmaicony rysunek słojów podkreśla dekoracyjny charakter struktury. Całość prezentuje się niezwykle elegancko, wręcz prestiżowo. To idealne otwarcie nowego roku w mieszkaniu!
Wygodny i piękny blat drewniany w łazience. Na dzień dobry i na dobranoc
Co widać w nowoczesnych projektach mieszkań, blaty drewniane znakomicie sprawdzają się również w łazience. I tu, chcąc zatrzymać na dłużej noworoczny przypływ twórczej energii, można więc wymienić zniszczony blat szafki podumywalkowej, aby przyjemnie i komfortowo zaczynać oraz kończyć każdy dzień. Warto zadać sobie (albo projektantowi wnętrz) pytanie, czy przy tej okazji nie udałoby się blatu powiększyć – wydłużyć, nawet poza obrys istniejących mebli, albo poszerzyć. Przykładowo, od jednego końca można go oprzeć na istniejącej szafce, a na pozostałym odcinku zamontować kupione w markecie wsporniki. Pod nowym, pięknym i wygodnym blatem łazienkowym może się też schować np. pralka wraz z koszem na pranie. Dzięki temu poprawi się estetyka, a zarazem przybędzie miejsca na kosmetyki, przybory do pielęgnacji urody czy akcesoria służące relaksowi – regeneracji ciała i ducha.
W łazience pryska wody i kłębi się para, a to u wielu osób rodzi pytania, czy blat drewniany na pewno sprawdzi się tu dobrze. – Bez wątpienia! Warto jednak postawić na gatunki takie jak merbau czy teak. Oba cechuje stabilność, czyli mała podatność na zmiany wymiarów przy wahaniach wilgotności – wyjaśnia Hubert Plichta z firmy DLH. – Popularnym rozwiązaniem są też blaty bambusowe, o wspaniałej, orientalnej estetyce – podkreśla ekspert. – Trafnym wyborem będzie także blat z drewna hevea – dodaje.
Widoczna w powyższej aranżacji hevea należy do rodziny kauczukowców, co oznacza, że jest łatwa w obróbce, choć ma gęste, grube włókna, które zapewniają blatom większą twardość i stabilność. A za sprawą atrakcyjnej jasnej barwy i regularnego rysunku słojów idealnie odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach. Blat w subtelnym kolorze zbliżonym do écru zapewnia uniwersalną bazę do tworzenia ciekawych aranżacji i doskonale współgra z kolorowymi akcentami.
Dotyk natury w salonie, sypialni, pokoju dziecka
Blaty drewniane kojarzą się z zabudową meblową kuchni czy łazienki, jednak ich walory wykorzystać można także w przypadku mebli wolnostojących – m.in. w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Drewno ma przecież wiele zalet szczególnie cennych w pomieszczeniach mieszkalnych. To materiał naturalny, przyjazny człowiekowi, ciepły w dotyku. A przy tym ekologiczny – szczególnie gdy pochodzi od dostawcy takiego jak DLH, a więc firmy, która wyróżnia się troską o stan lasów na świecie i sprowadza surowiec wyłącznie z certyfikowanych upraw.
Szczególnie szlachetnie w tej roli zaprezentuje się tu tak ceniona w Polsce dębina – dostępna w DLH w postaci blatów klejonych (litych – z lameli klejonych tylko po długości oraz Avangard – z krótszych lameli, łączonych zarówno po szerokości, jak i po długości), a od niedawna także blatów warstwowych. Mają one wygląd, charakter i większość właściwości blatu z litego drewna, jednak ich produkcja wiąże się z dużo mniejszym, a więc bardziej ekologicznym wykorzystaniem cennego surowca dębowego. Rdzeń powstaje z płyty wiórowej, natomiast powierzchnia górna oraz warstwy boczne wykonane są z naturalnego obłogu drewnianego o grubości 3 mm. Wykorzystuje się tu tylko wysokiej jakości surowce, przygotowane i wyselekcjonowane tak, aby zapewnić najwyższą jakość produktu.
Podobnie jak w przypadku starej zabudowy kuchennej czy łazienkowej, warto więc dostrzec w blatach drewnianych pomysł na upcycling, czyli odnowienie i nadanie nowej jakości zniszczonym czy niemodnym meblom. I to w duchu less waste, a więc mądrego gospodarowania zasobami – by nowy rok był początkiem lepszej przyszłości.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.