Komunikaty PR

NOWOŚĆ! Łazienka, teren prywatny: cienkie ścianki działowe z systemem TECEprofil

2023-11-07  |  13:38

Urządzenie pomieszczenia sanitarnego wiąże się często z wieloma wyzwaniami. Do nich zaliczyć można pogodzenie niewielkiego metrażu z potrzebą wyodrębnienia prywatnych stref. Czy projektując funkcjonalną łazienkę możliwe jest znalezienie kompromisu dla obu aspektów? Odpowiedzi dostarcza system zabudowy przedściennej TECEprofil.

Dobry układ

Łazienka to jedno z najbardziej kłopotliwych w urządzeniu pomieszczeń. Zazwyczaj charakteryzuje się małą powierzchnią oraz układem, który wymaga indywidualnego podejścia do projektu. Rosną także oczekiwania względem funkcjonalności i optymalnego wykorzystania przestrzeni. Jednak na szczęście pojawia się coraz więcej rozwiązań będących odpowiedzią na te wyzwania, pozwalających zaaranżować łazienkę zgodnie z potrzebami jej użytkowników. Do nich możemy zaliczyć znany już system zabudowy przedściennej TECEprofil – teraz uzupełniony o nowe komponenty.

Sztuka podziału

Swobodę projektowania i przejęcie kontroli nad procesem planowania układu pomieszczeń sanitarnych gwarantują dwa nowe wsporniki – podwójny (1) i wciskany (2). Dzięki nim możemy tworzyć cienkie ścianki, dzielić przestrzeń na komfortowe, prywatne strefy, np. prysznica czy WC, a tym samym oszczędzać miejsce i nie przytłaczać optycznie pomieszczenia.

Dotychczas konstruowanie ścianek działowych wymagało zastosowania odpowiednio szerokiej stopy podpierającej. Teraz, dzięki wprowadzeniu dwóch nowych wsporników i za pomocą jednego profilu TECEprofil (3), ścianki mogą mieć grubość zaledwie 69 mm (w tym okładzina 2 x 18 mm), wysokość do 2 m od wykończonej podłogi i szerokość do 1,4 m od litej ściany. Takie stabilne konstrukcje pomagają sprostać wielu wyzwaniom, a architekci oraz wykonawcy mogą aranżować funkcjonalną przestrzeń łazienki i wydzielać prywatne strefy – przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Nowe komponenty są dostarczane z materiałami montażowymi, w tym śrubami z łbem stożkowym do podwójnego wspornika, aby zapewnić perfekcyjne wykończenie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.