NOWOŚĆ! Łazienka, teren prywatny: cienkie ścianki działowe z systemem TECEprofil
Urządzenie pomieszczenia sanitarnego wiąże się często z wieloma wyzwaniami. Do nich zaliczyć można pogodzenie niewielkiego metrażu z potrzebą wyodrębnienia prywatnych stref. Czy projektując funkcjonalną łazienkę możliwe jest znalezienie kompromisu dla obu aspektów? Odpowiedzi dostarcza system zabudowy przedściennej TECEprofil.
Dobry układ
Łazienka to jedno z najbardziej kłopotliwych w urządzeniu pomieszczeń. Zazwyczaj charakteryzuje się małą powierzchnią oraz układem, który wymaga indywidualnego podejścia do projektu. Rosną także oczekiwania względem funkcjonalności i optymalnego wykorzystania przestrzeni. Jednak na szczęście pojawia się coraz więcej rozwiązań będących odpowiedzią na te wyzwania, pozwalających zaaranżować łazienkę zgodnie z potrzebami jej użytkowników. Do nich możemy zaliczyć znany już system zabudowy przedściennej TECEprofil – teraz uzupełniony o nowe komponenty.
Sztuka podziału
Swobodę projektowania i przejęcie kontroli nad procesem planowania układu pomieszczeń sanitarnych gwarantują dwa nowe wsporniki – podwójny (1) i wciskany (2). Dzięki nim możemy tworzyć cienkie ścianki, dzielić przestrzeń na komfortowe, prywatne strefy, np. prysznica czy WC, a tym samym oszczędzać miejsce i nie przytłaczać optycznie pomieszczenia.
Dotychczas konstruowanie ścianek działowych wymagało zastosowania odpowiednio szerokiej stopy podpierającej. Teraz, dzięki wprowadzeniu dwóch nowych wsporników i za pomocą jednego profilu TECEprofil (3), ścianki mogą mieć grubość zaledwie 69 mm (w tym okładzina 2 x 18 mm), wysokość do 2 m od wykończonej podłogi i szerokość do 1,4 m od litej ściany. Takie stabilne konstrukcje pomagają sprostać wielu wyzwaniom, a architekci oraz wykonawcy mogą aranżować funkcjonalną przestrzeń łazienki i wydzielać prywatne strefy – przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Nowe komponenty są dostarczane z materiałami montażowymi, w tym śrubami z łbem stożkowym do podwójnego wspornika, aby zapewnić perfekcyjne wykończenie.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.