Komunikaty PR

NOWOŚĆ! Jeszcze ciszej, lżej, szybciej i oszczędniej – budowa ścianek działowych

2023-09-22  |  10:00
Biuro prasowe

Wykonane z nich przegrody są lekkie, łatwe do wznoszenia, a co więcej spełniają wymagania akustyczne zawarte w normie PN-B-02151-3 już przy szerokości 7,5 mm. 

Beton komórkowy to materiał wybierany przede wszystkim ze względu na doskonałe właściwości ochrony termicznej, łatwość obróbki oraz niewielką masę, co przekłada się na szybkie i sprawne wznoszenie przegród nawet kilkukrotnie lżejszych od tych wykonanych z innych dostępnych na rynku materiałów budowlanych.

H+H Panele TEMPO PRO, nowość w ofercie H+H, to bloczki, dzięki którym z łatwością można osiągnąć parametry ochrony przed hałasem dla ścian działowych już przy szerokości ścianki od 75 mm. Przekłada się to zarówno na obniżenie kosztów wykonania prac budowlanych, większe powierzchnie mieszkań, jak i jeszcze większy komfort przyszłych użytkowników pomieszczeń.

Wymagania akustyczne dla ścian działowych

Wymagania akustyczne wobec ścian działowych w budynkach mieszkalnych określone są normą PN-B-02151-3. Zgodnie z jej zapisami ściany działowe powinny posiadać współczynnik RA1R dla przegród w obrębie mieszkania oddzielających pokoje od pomieszczeń sanitarnych na poziomie co najmniej 38 dB oraz dla pozostałych ścian działowych, np. między pokojami nie mniejszym niż 35 dB.

Panele H+H System TEMPO PRO dzięki zwiększeniu gęstości materiału do wartości 675 km/m3 ± 25 kg/m3 (gęstość brutto w stanie suchym) pozwalają na lepszą izolacyjność akustyczną w porównaniu z typowymi bloczkami z betonu komórkowego, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niewielkiej masy i łatwości obróbki. Dzięki temu wykonane z nich ścianki działowe lepiej chronią przed przenoszeniem hałasu i mają podwyższoną wytrzymałość na ściskanie do 6,0 MPa przy zachowaniu typowej dla betonu komórkowego niższej masy przegrody w stosunku do rozwiązań gipsowych.

H+H System TEMPO PRO – jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Panele TEMPO PRO to elementy średniowymiarowe dostępne w dwóch wariantach – o szerokości 75 lub 100 mm oraz długości 500 mm i wysokości 499 mm. Pozwala to na jeszcze szybsze tempo wznoszenia przegród - zużycie elementów to 4 szt./m2.

Elementy szerokości 100 mm zapewniają izolacyjność akustyczną na poziomie RA1R = 39 dB - zgodnie z normą PN-B-02151-3, pozwalają więc na wznoszenie wszystkich przegród działowych w budynku. Panele 75 mm mają współczynnik RA1R = 37 dB i przeznaczone są do stawiania ścian między pomieszczeniami z wyłączeniem oddzielenia od pomieszczeń sanitarnych. Powstające ścianki działowe mogą być więc cieńsze od typowych rozwiązań murarskich dostępnych na rynku oraz zapewniają wysoki stopień ochrony akustycznej. Dzięki dużej precyzji wymiarowej możliwe jest też zastąpienie tradycyjnych tynków cienkowarstwową gładzią gipsową lub bezpośrednio klejonymi do lica ściany płytkami ceramicznymi. Przez to możliwa jest optymalizacja kosztów inwestycji, a także zwiększenie powierzchni mieszkań.

H+H Panele TEMPO PRO zapewniają także wysoki stopień ochrony pożarowej (Euroklasa A1) oraz szczelności i izolacyjności ogniowej odpowiednio EI 120 dla elementów 75 mm i EI 240 dla szerokości 100 mm.

Nadproża TEMPO PRO N

W celu ułatwienia wznoszenia ścian działowych z otworami, spełniających podwyższone wymagania izolacyjności akustycznej oraz charakteryzujących się obniżoną masą i zmniejszoną szerokością, do oferty H+H wprowadzone zostały również gotowe nadproża TEMPO PRO N, umożliwiające łatwe przekrycie otworów w ściankach działowych.

Nadproża TEMPO PRO N dostępne są w dwóch szerokościach zgodnych z podstawowymi elementami systemu, wysokości 250 mm i długości 1500 mm, co po uwzględnieniu wymaganej głębokości oparcia równej 200 mm pozwala na przekrycie otworów o świetle do 110 cm.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.