Komunikaty PR

NOWOŚĆ! Jeszcze ciszej, lżej, szybciej i oszczędniej – budowa ścianek działowych

2023-09-22  |  10:00
Biuro prasowe

Wykonane z nich przegrody są lekkie, łatwe do wznoszenia, a co więcej spełniają wymagania akustyczne zawarte w normie PN-B-02151-3 już przy szerokości 7,5 mm. 

Beton komórkowy to materiał wybierany przede wszystkim ze względu na doskonałe właściwości ochrony termicznej, łatwość obróbki oraz niewielką masę, co przekłada się na szybkie i sprawne wznoszenie przegród nawet kilkukrotnie lżejszych od tych wykonanych z innych dostępnych na rynku materiałów budowlanych.

H+H Panele TEMPO PRO, nowość w ofercie H+H, to bloczki, dzięki którym z łatwością można osiągnąć parametry ochrony przed hałasem dla ścian działowych już przy szerokości ścianki od 75 mm. Przekłada się to zarówno na obniżenie kosztów wykonania prac budowlanych, większe powierzchnie mieszkań, jak i jeszcze większy komfort przyszłych użytkowników pomieszczeń.

Wymagania akustyczne dla ścian działowych

Wymagania akustyczne wobec ścian działowych w budynkach mieszkalnych określone są normą PN-B-02151-3. Zgodnie z jej zapisami ściany działowe powinny posiadać współczynnik RA1R dla przegród w obrębie mieszkania oddzielających pokoje od pomieszczeń sanitarnych na poziomie co najmniej 38 dB oraz dla pozostałych ścian działowych, np. między pokojami nie mniejszym niż 35 dB.

Panele H+H System TEMPO PRO dzięki zwiększeniu gęstości materiału do wartości 675 km/m3 ± 25 kg/m3 (gęstość brutto w stanie suchym) pozwalają na lepszą izolacyjność akustyczną w porównaniu z typowymi bloczkami z betonu komórkowego, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niewielkiej masy i łatwości obróbki. Dzięki temu wykonane z nich ścianki działowe lepiej chronią przed przenoszeniem hałasu i mają podwyższoną wytrzymałość na ściskanie do 6,0 MPa przy zachowaniu typowej dla betonu komórkowego niższej masy przegrody w stosunku do rozwiązań gipsowych.

H+H System TEMPO PRO – jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Panele TEMPO PRO to elementy średniowymiarowe dostępne w dwóch wariantach – o szerokości 75 lub 100 mm oraz długości 500 mm i wysokości 499 mm. Pozwala to na jeszcze szybsze tempo wznoszenia przegród - zużycie elementów to 4 szt./m2.

Elementy szerokości 100 mm zapewniają izolacyjność akustyczną na poziomie RA1R = 39 dB - zgodnie z normą PN-B-02151-3, pozwalają więc na wznoszenie wszystkich przegród działowych w budynku. Panele 75 mm mają współczynnik RA1R = 37 dB i przeznaczone są do stawiania ścian między pomieszczeniami z wyłączeniem oddzielenia od pomieszczeń sanitarnych. Powstające ścianki działowe mogą być więc cieńsze od typowych rozwiązań murarskich dostępnych na rynku oraz zapewniają wysoki stopień ochrony akustycznej. Dzięki dużej precyzji wymiarowej możliwe jest też zastąpienie tradycyjnych tynków cienkowarstwową gładzią gipsową lub bezpośrednio klejonymi do lica ściany płytkami ceramicznymi. Przez to możliwa jest optymalizacja kosztów inwestycji, a także zwiększenie powierzchni mieszkań.

H+H Panele TEMPO PRO zapewniają także wysoki stopień ochrony pożarowej (Euroklasa A1) oraz szczelności i izolacyjności ogniowej odpowiednio EI 120 dla elementów 75 mm i EI 240 dla szerokości 100 mm.

Nadproża TEMPO PRO N

W celu ułatwienia wznoszenia ścian działowych z otworami, spełniających podwyższone wymagania izolacyjności akustycznej oraz charakteryzujących się obniżoną masą i zmniejszoną szerokością, do oferty H+H wprowadzone zostały również gotowe nadproża TEMPO PRO N, umożliwiające łatwe przekrycie otworów w ściankach działowych.

Nadproża TEMPO PRO N dostępne są w dwóch szerokościach zgodnych z podstawowymi elementami systemu, wysokości 250 mm i długości 1500 mm, co po uwzględnieniu wymaganej głębokości oparcia równej 200 mm pozwala na przekrycie otworów o świetle do 110 cm.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.