Nowość! Optostop BituFlex 1K i BituFlex 2K marki Optolith

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Marka Optolith powiększyła asortyment grupy Optostop o dwie nowości: BituFlex 1K - wodną emulsję bitumiczno-lateksową typu AL oraz BituFlex 2K - grubowarstwową powłokę izolacyjną na bazie emulsji bitumicznej modyfikowaną polimerami typu KMB. Te łatwe w aplikacji, nie wymagające stosowania rozpuszczalników produkty tworzą wyjątkowo trwałe i odporne membrany izolacyjne, skutecznie chroniąc podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody - również tej pod ciśnieniem.
Dobór odpowiednich środków hydroizolacyjnych powinien wynikać z wymaganego dla danej konstrukcji/powierzchni stopnia ochrony. Powinien on uwzględniać poziom oddziaływania wilgoci na daną powierzchnię, miejsce zastosowania izolacji, stopień narażenia danej powierzchni na negatywne czynniki zewnętrzne oraz sposób jej eksploatacji. W tym zakresie systemowe rozwiązania Optolith składające się z produktów z grupy Optostop pozwalają skutecznie zabezpieczyć przeciwwilgociowo i przeciwwodnie ściany i podłogi pomieszczeń mokrych (łazienki, kuchnie, pralnie, łaźnie, sauny itp.), tarasy, balkony, piwnice, zbiorniki, baseny, fundamenty, mury oporowe, kanały odpływowe, powierzchnie konstrukcji betonowych, drewnianych itp. Do serii produktów Optostop chroniących powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci dołączyły dwie nowości – BituFlex 1K oraz BituFlex 2K. Ta pierwsza jest bezrozpuszczalnikową, anionową emulsją bitumiczno-lateksową, przeznaczoną do wykonywania trwale elastycznych, mocnych i trwałych powłok przeciwwilgociowych oraz przeciwwodnych. Zaś Optostop BituFlex 2K służy do wykonywania grubowarstwowych, trwale elastycznych powłok hydroizolacyjnych na/we wszystkich typach konstrukcji budowlanych, w szczególności w częściach podziemnych budynków.
Wodna emulsja bitumiczno-lateksowa typu AL – Optostop BituFlex 1K
Optostop BituFlex 1K marki Optolith ze względu na swoją konsystencję i tiksotropowe własności zapewnia łatwą i wygodną aplikację. Produkt ma postać pasty i jest gotowy do użycia, nie wymaga stosowania rozpuszczalników – przed nakładaniem należy go tylko wymieszać. Wysoka zwartości części stałych (60%) gwarantuje uzyskanie mocnej i trwałej izolacji, dzięki czemu emulsja po związaniu tworzy odporną na działanie czynników atmosferycznych i substancji agresywnych zawartych w ziemi, bezspoinową, szczelną powłokę. Optostop BituFlex 1K wykazuje znakomitą przyczepność do podłoży mineralnych, ścian murowanych oraz pap i materiałów izolacyjnych. Może być stosowany zarówno na suchych, jak i wilgotnych podłożach. Zaletą produktu jest również to, że nie degraduje styropianu i wełny mineralnej, dlatego może być stosowany do przyklejania płyt termoizolacyjnych.
Nowość marki Optolith przeznaczona jest do wykonywania trwałych zabezpieczeń przeciwwilgociowych i przeciwwodnych ław i ścian fundamentowych, hydroizolacji dachów, stropodachów, wylewek betonowych, piwnic, tarasów i łaźni. Stosowana jest także do wykonywania izolacji podposadzkowych, konserwacji oraz renowacji asfaltowych pokryć dachowych, wykonywania bezspoinowych i bezpapowych powłok dachowych zbrojonych siatkami i włókninami technicznymi. Optostop BituFlex 1K po rozcieńczeniu z wodą stanowi warstwę gruntującą i podkładową pod papy termozgrzewalne, lepiki, emulsje, masy i roztwory asfaltowe. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Optostop BituFlex 1K dostarczany jest w postaci pasty gotowej do użycia. Przed rozpoczęciem aplikacji, produkt dokładnie mieszamy. Przy wykonywaniu gruntowania podłoży chłonnych - w zależności od ich nasiąkliwości - emulsję rozcieńczamy wodą w stosunku od 1:1 do 1:6. Przygotowaną masę nakładamy ręcznie przy pomocy pędzla, pacy lub szczotki. Możemy także aplikować produkt natryskowo. Przy nakładaniu więcej niż jednej warstwy, kolejną zalecamy stosować po wyschnięciu poprzedniej (ok. 6 godz.). W zależności od wymaganego stopnia ochrony emulsję aplikujemy w 1 do 3 warstwach. Grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 1 mm. Prace wykonujemy w temperaturze od 5°C do 30°C i przy wilgotności poniżej 80%. Ułożoną izolację do czasu jej związania chronimy przed opadami deszczu (oddziaływaniem wody), a także przed mrozem.
Grubowarstwowa powłoka hydroizolacyjna - Optostop BituFlex 2K
Optostop BituFlex 2K marki Optolith przeznaczony jest do wykonywania powłok przeciwwilgociowych i przeciwwodnych wszystkich typów konstrukcji naziemnych lub podziemnych, wewnątrz i na zewnątrz. Stosowany jest do hydroizolacji fundamentów i ław budynków, jak również izolacji powierzchni stykających się z gruntem jako izolacja pionowa (garaże, piwnice) oraz pozioma (stropy piwnic, zielone dachy, tarasy). Produkt nie degraduje styropianu i wełny mineralnej, dlatego może być stosowany do przyklejania płyt termoizolacyjnych do chłonnych podłoży betonowych, murowych oraz drewnianych.
Wysoka zawartość części stałych (> 80%) w Optostop BituFlex 2K gwarantuje uzyskanie mocnej i trwalej izolacji odpornej na wilgoć i substancje agresywne zawarte w ziemi. Dodatek składnika sypkiego przyspiesza schnięcie, ułatwia aplikację i dodatkowo wzmacnia powlokę podnosząc jej odporność na ciśnienie wody. Emulsję cechuje wysoka lepkość i ma właściwości tiksotropowe, dzięki czemu jest łatwa i wygodna w aplikacji, a także bardzo dobrze przyczepna do podłoża - nie spływa i nie odspaja się. Optostop BituFlex 2K jest również proekologiczny — nie wymaga stosowania rozpuszczalników i jest wodorozcieńczalny. Po związaniu, tworzy odporną na działanie czynników atmosferycznych i substancji agresywnych zawartych w ziemi, bezspoinową, szczelną i trwale elastyczną powłokę, która pozwala niwelować zarysowania i pęknięcia podłoża.
Optostop BituFlex 2K dostarczany jest w postaci dwóch składników. Przed rozpoczęciem pracy, emulsję (składnik A) dokładnie mieszamy. Następnie powoli dozujemy składnik sypki (B), jednocześnie mieszając mieszadłem szybkoobrotowym do uzyskania jednorodnej masy. Podłoża chłonne przed nałożeniem pierwszej warstwy gruntujemy emulsją Optostop BituFlex 1 K rozcieńczoną z wodą w stosunku od 1:1 do 1:6 — w zależności od chłonności podłoża. Przygotowaną masę nakładamy ręcznie przy pomocy pacy lub natryskowo. Przy nakładaniu więcej niż jednej warstwy, kolejne zalecamy nakładać po wyschnięciu poprzedniej (ok. 4 godz).
Aby uzyskać izolację przeciwwodną, masę nakładamy w dwóch warstwach po 2mm każda. Grubość wyschniętej powłoki powinna przekraczać 3,6mm. Dla uzyskania izolacji przeciwwilgociowej, wystarczająca jest 1 warstwa 2 mm (min. 1,5mm grubości powłoki po wyschnięciu).
Optostop BituFlex 1K marki Optolith
Cena: 270,- zł / wiadro 20 kg
Optostop BituFlex 2K marki Optolith
Cena: 525,- zł / zestaw 25 kg

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel
Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Dom i ogród
Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą

Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.