Komunikaty PR

Nowość! Optostop BituFlex 1K i BituFlex 2K marki Optolith

2023-02-20  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Marka Optolith powiększyła asortyment grupy Optostop o dwie nowości: BituFlex 1K - wodną emulsję bitumiczno-lateksową typu AL oraz BituFlex 2K - grubowarstwową powłokę izolacyjną na bazie emulsji bitumicznej modyfikowaną polimerami typu KMB. Te łatwe w aplikacji, nie wymagające stosowania rozpuszczalników produkty tworzą wyjątkowo trwałe i odporne membrany izolacyjne, skutecznie chroniąc podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody - również tej pod ciśnieniem.

Dobór odpowiednich środków hydroizolacyjnych powinien wynikać z wymaganego dla danej konstrukcji/powierzchni stopnia ochrony. Powinien on uwzględniać poziom oddziaływania wilgoci na daną powierzchnię, miejsce zastosowania izolacji, stopień narażenia danej powierzchni na negatywne czynniki zewnętrzne oraz sposób jej eksploatacji. W tym zakresie systemowe rozwiązania Optolith składające się z produktów z grupy Optostop pozwalają skutecznie zabezpieczyć przeciwwilgociowo i przeciwwodnie ściany i podłogi pomieszczeń mokrych (łazienki, kuchnie, pralnie, łaźnie, sauny itp.), tarasy, balkony, piwnice, zbiorniki, baseny, fundamenty, mury oporowe, kanały odpływowe, powierzchnie konstrukcji betonowych, drewnianych itp. Do serii produktów Optostop chroniących powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci dołączyły dwie nowości – BituFlex 1K oraz BituFlex 2K. Ta pierwsza jest bezrozpuszczalnikową, anionową emulsją bitumiczno-lateksową, przeznaczoną do wykonywania trwale elastycznych, mocnych i trwałych powłok przeciwwilgociowych oraz przeciwwodnych. Zaś Optostop BituFlex 2K służy do wykonywania grubowarstwowych, trwale elastycznych powłok hydroizolacyjnych na/we wszystkich typach konstrukcji  budowlanych, w szczególności w  częściach  podziemnych budynków.

Wodna emulsja bitumiczno-lateksowa typu AL – Optostop BituFlex 1K

Optostop BituFlex 1K marki Optolith ze względu na swoją konsystencję i tiksotropowe własności zapewnia łatwą i wygodną aplikację. Produkt ma postać pasty i jest gotowy do użycia, nie wymaga stosowania rozpuszczalników – przed nakładaniem należy go tylko wymieszać. Wysoka zwartości części stałych (60%) gwarantuje uzyskanie mocnej i trwałej izolacji, dzięki czemu emulsja po związaniu tworzy odporną na działanie czynników atmosferycznych i substancji agresywnych zawartych w ziemi, bezspoinową, szczelną powłokę. Optostop BituFlex 1K wykazuje znakomitą przyczepność do podłoży mineralnych, ścian murowanych oraz pap i materiałów izolacyjnych. Może być stosowany zarówno na suchych, jak i wilgotnych podłożach. Zaletą produktu jest również to, że nie degraduje styropianu i wełny mineralnej, dlatego może być stosowany do przyklejania płyt termoizolacyjnych.

Nowość marki Optolith przeznaczona jest do wykonywania trwałych zabezpieczeń przeciwwilgociowych i przeciwwodnych ław i ścian fundamentowych, hydroizolacji dachów, stropodachów, wylewek betonowych, piwnic, tarasów i łaźni. Stosowana jest także do wykonywania izolacji podposadzkowych, konserwacji oraz renowacji asfaltowych pokryć dachowych, wykonywania bezspoinowych i bezpapowych powłok dachowych zbrojonych siatkami i włókninami technicznymi. Optostop BituFlex 1K po rozcieńczeniu z wodą stanowi warstwę gruntującą i podkładową pod papy termozgrzewalne, lepiki, emulsje, masy i roztwory asfaltowe. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Optostop BituFlex 1K dostarczany jest w postaci pasty gotowej do użycia. Przed rozpoczęciem aplikacji, produkt dokładnie mieszamy. Przy wykonywaniu gruntowania podłoży chłonnych - w zależności od ich nasiąkliwości - emulsję rozcieńczamy wodą w stosunku od 1:1 do 1:6. Przygotowaną masę nakładamy ręcznie przy pomocy pędzla, pacy lub szczotki. Możemy także aplikować produkt natryskowo. Przy nakładaniu więcej niż jednej warstwy, kolejną zalecamy stosować po wyschnięciu poprzedniej (ok. 6 godz.). W zależności od wymaganego stopnia ochrony emulsję aplikujemy w 1 do 3 warstwach. Grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 1 mm. Prace wykonujemy w temperaturze od 5°C do 30°C i przy wilgotności poniżej 80%. Ułożoną izolację do czasu jej związania chronimy przed opadami deszczu (oddziaływaniem wody), a także przed mrozem.

Grubowarstwowa powłoka hydroizolacyjna - Optostop BituFlex 2K

Optostop BituFlex 2K marki Optolith przeznaczony jest do wykonywania powłok przeciwwilgociowych i przeciwwodnych wszystkich typów konstrukcji naziemnych lub podziemnych, wewnątrz i na zewnątrz. Stosowany jest do hydroizolacji fundamentów i ław budynków, jak również izolacji powierzchni stykających się z gruntem jako izolacja pionowa (garaże, piwnice) oraz pozioma (stropy piwnic, zielone dachy, tarasy). Produkt nie degraduje styropianu i wełny mineralnej, dlatego może być stosowany do przyklejania płyt termoizolacyjnych do chłonnych podłoży betonowych, murowych oraz drewnianych.

Wysoka zawartość części stałych (> 80%) w Optostop BituFlex 2K gwarantuje uzyskanie mocnej i trwalej izolacji odpornej na wilgoć i substancje agresywne zawarte w ziemi. Dodatek składnika sypkiego przyspiesza schnięcie, ułatwia aplikację i dodatkowo wzmacnia powlokę podnosząc jej odporność na ciśnienie wody. Emulsję cechuje wysoka lepkość i ma właściwości tiksotropowe, dzięki czemu jest łatwa i wygodna w aplikacji, a także bardzo dobrze przyczepna do podłoża - nie spływa i nie odspaja się. Optostop BituFlex 2K jest również proekologiczny — nie wymaga stosowania rozpuszczalników i jest wodorozcieńczalny. Po związaniu, tworzy odporną na działanie czynników atmosferycznych i substancji agresywnych zawartych w ziemi, bezspoinową, szczelną i trwale elastyczną powłokę, która pozwala niwelować zarysowania i pęknięcia podłoża.

Optostop BituFlex 2K dostarczany jest w postaci dwóch składników. Przed rozpoczęciem pracy, emulsję (składnik A) dokładnie mieszamy. Następnie powoli dozujemy składnik sypki (B), jednocześnie mieszając mieszadłem szybkoobrotowym do uzyskania jednorodnej masy. Podłoża chłonne przed nałożeniem pierwszej warstwy gruntujemy emulsją Optostop BituFlex 1 K rozcieńczoną z wodą w stosunku od 1:1 do 1:6 — w zależności od chłonności podłoża. Przygotowaną masę nakładamy ręcznie przy pomocy pacy lub natryskowo. Przy nakładaniu więcej niż jednej warstwy, kolejne zalecamy nakładać po wyschnięciu poprzedniej (ok. 4 godz).

Aby uzyskać izolację przeciwwodną, masę nakładamy w dwóch warstwach po 2mm każda. Grubość wyschniętej powłoki powinna przekraczać 3,6mm. Dla uzyskania izolacji przeciwwilgociowej, wystarczająca jest 1 warstwa 2 mm (min. 1,5mm grubości powłoki po wyschnięciu).

Optostop BituFlex 1K marki Optolith

Cena: 270,- zł / wiadro 20 kg

Optostop BituFlex 2K marki Optolith

Cena: 525,- zł / zestaw 25 kg

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.