Nowości Ceramiki Paradyż w finale konkursu Dobry Wzór 2021
Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy, który od prawie 30 lat nagradza produkty wnoszące świeżość na rynku oraz wyróżniające się cechami wizualnymi, użytkowymi i ekonomicznymi. W tym roku do finału zakwalifikowano 151 produktów i usług, a sam konkurs odbywa się w odświeżonej odsłonie. Wprowadzono m.in. nowy podział kategorii oraz zupełnie dwie nowe meta kategorie: “Innowacje” oraz “Zielony Wzór”, w których zwycięzcy wybrani zostaną ze wszystkich zgłoszeń. Przewidziano także przyznanie nagród specjalnych przez patronów i partnerów konkursu.
Zakwalifikowane do ścisłego finału produkty to przykłady najlepszego wzornictwa na polskim rynku. Wśród nich znalazły się aż trzy kolekcje Ceramiki Paradyż: Noisy Whisper oraz Night Queen w kategorii Dom, a także Monet Blue w kategorii Przestrzeń publiczna. Dwie pierwsze propozycje, to wynik współpracy Ceramiki Paradyż ze światowej sławy projektantką mody, Gosią Baczyńską. Noisy Whisper wyróżnia się piękną strukturą inspirowaną cekinową tkaniną. Niezwykle eleganckie płytki stwarzają możliwość zaprojektowania wnętrz o bardzo odmiennych charakterach. Druga z nich - Night Queen - łączy w sobie świat wielkiej mody z niepowtarzalnym designem. Jej autorska, falująca struktura w kolorze ciepłego, połyskującego, miedzianego złota zachwyca miłośników dobrego wzornictwa. Z kolei trzecia z finałowych kolekcji, Monet Blue, pochodzi z setu Monumental. Płytki o imponujących rozmiarach sięgających 120 x 280 cm to świetna alternatywa dla coraz mniej dostępnych i bardzo kosztownych surowców występujących w naturze. Modna błękitna kolorystyka kolekcji, podbita granatem z kontrastującymi rdzawymi żyłami, wydobywa z powierzchni płytki najbardziej malarskie elementy, dając tym samym nieskończone możliwości aranżacyjne.
Większość z tych nowatorskich produktów zostanie zaprezentowana na listopadowej wystawie Dobry Wzór w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy już 5 listopada 2021 podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.