Nowości Ceramiki Paradyż w finale konkursu Dobry Wzór 2021
Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy, który od prawie 30 lat nagradza produkty wnoszące świeżość na rynku oraz wyróżniające się cechami wizualnymi, użytkowymi i ekonomicznymi. W tym roku do finału zakwalifikowano 151 produktów i usług, a sam konkurs odbywa się w odświeżonej odsłonie. Wprowadzono m.in. nowy podział kategorii oraz zupełnie dwie nowe meta kategorie: “Innowacje” oraz “Zielony Wzór”, w których zwycięzcy wybrani zostaną ze wszystkich zgłoszeń. Przewidziano także przyznanie nagród specjalnych przez patronów i partnerów konkursu.
Zakwalifikowane do ścisłego finału produkty to przykłady najlepszego wzornictwa na polskim rynku. Wśród nich znalazły się aż trzy kolekcje Ceramiki Paradyż: Noisy Whisper oraz Night Queen w kategorii Dom, a także Monet Blue w kategorii Przestrzeń publiczna. Dwie pierwsze propozycje, to wynik współpracy Ceramiki Paradyż ze światowej sławy projektantką mody, Gosią Baczyńską. Noisy Whisper wyróżnia się piękną strukturą inspirowaną cekinową tkaniną. Niezwykle eleganckie płytki stwarzają możliwość zaprojektowania wnętrz o bardzo odmiennych charakterach. Druga z nich - Night Queen - łączy w sobie świat wielkiej mody z niepowtarzalnym designem. Jej autorska, falująca struktura w kolorze ciepłego, połyskującego, miedzianego złota zachwyca miłośników dobrego wzornictwa. Z kolei trzecia z finałowych kolekcji, Monet Blue, pochodzi z setu Monumental. Płytki o imponujących rozmiarach sięgających 120 x 280 cm to świetna alternatywa dla coraz mniej dostępnych i bardzo kosztownych surowców występujących w naturze. Modna błękitna kolorystyka kolekcji, podbita granatem z kontrastującymi rdzawymi żyłami, wydobywa z powierzchni płytki najbardziej malarskie elementy, dając tym samym nieskończone możliwości aranżacyjne.
Większość z tych nowatorskich produktów zostanie zaprezentowana na listopadowej wystawie Dobry Wzór w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy już 5 listopada 2021 podczas uroczystej gali wręczenia nagród.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.