Komunikaty PR

Nowy kompleks biurowo-mieszkaniowy w Poznaniu – przestrzeń na miarę XXI wieku

2021-12-23  |  16:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

W miejscu dawnego dworca PKS w Poznaniu powstaje kompleks nowoczesnych budynków biurowych. To inwestycja skomponowana według historycznych założeń budowy miast, czyli z rynkiem w centralnym punkcie. Innowacyjne budownictwo wspierają rozwiązania Geberit.

Niedaleko dworca PKP i Międzynarodowych Targów Poznańskich, w otoczeniu urokliwych kamienic Wildy oraz Parku im. Karola Marcinkowskiego powstaje nowy kwartał miasta z dostępnym dla wszystkich rynkiem. W skład kompleksu wchodzić będą nowoczesne biurowce i lokale usługowe. Niczym uliczki prowadzące do rynku krzyżować się tu będą rozbieżne pozornie elementy – kultura i sport, ekologia i technologia czy biznes z rozrywką. Inwestycja jest wzorcowym przykładem połączenia innowacyjnych rozwiązań przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji i charakteru miejsca.

Innowacyjne rozwiązania przyjazne dla człowieka

Za projekt budynku biurowca D, który został oddany do użytku pół roku temu odpowiada Medusa Group. Wyróżnia się on swoją wyjątkową i oryginalną fasadą, która mieni się odcieniami zieleni przechodząc ku górze w barwę rdzawego różu. W niższych kondygnacjach znalazły się przeszklone witryny, których celem jest oderwanie gmachu od ziemi. Aby nadać budynkowi lekkości zastosowane zostało zróżnicowanie charakteru i kolorystyki elewacji pokrytych pionowym układem kątowników, które pełnią jednocześnie funkcję zacieniaczy.

W trosce o środowisko pracy

Budynek D, jako pierwszy w regionie Wielkopolski, powstał zgodnie z wytycznymi wymagającej certyfikacji WELL na etapie Core&Shell, o który teraz będzie się ubiegał. Gwarantuje on najwyższy standard budynków przyjaznych dla zdrowia i samopoczucia ludzi. Bezpieczeństwo użytkowania budynku zapewnia m.in. system odwodnienia dachowego Geberit Pluvia. Podczas intensywnych opadów gwarantuje bardzo wysoką przepustowość. Jest on zaprojektowany tak, że odprowadzające wodę rury napełniają się z dużą szybkością tworząc w ten sposób zamknięty, szybko płynący słup wody, który skutecznie zasysa wodę z dachu. Podciśnieniowy system Geberit Pluvia już od dziesięcioleci wyznacza nowe standardy w zakresie odprowadzania wody deszczowej z dachów. Do jego podstawowych zalet należy ograniczenie liczby wpustów dachowych ze względu na ich dużą przepustowość, większe możliwości planowania, dzięki znacznej redukcji ilości pionów kanalizacyjnych oraz możliwość prowadzeniu rurociągów poziomych bez spadku, a co za tym idzie maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Instalacje grzewcze i wodne w budynku zostały zaprojektowane z wykorzystaniem systemu Geberit Mapress. To wysoce efektywny system zaopatrzenia, wobec którego już podczas samego procesu produkcji stawia się najwyższe wymagania. Dlatego może być stosowany w przypadku różnych mediów. Ma on jednak o wiele więcej zalet.  Czysty spaw na powierzchni styku pierścienia uszczelniającego przyczynia się do zapewnienia trwałej szczelności instalacji oraz do zmniejszenia podatności na korozję. Obróbka spawu musi spełniać surowe wymagania jakościowe Geberit. Specjalna obróbka termiczna zapewnia jednorodną strukturę materiału w spawie, a tym samym optymalną operację zaciskania. Niezwykle gładka powierzchnia jest warunkiem koniecznym do zwiększenia bezpieczeństwa systemu i zapewnienia długotrwałej szczelności. Spawy są wygładzane w drodze mechanicznej obróbki wykańczającej, co zapewnia najlepsze właściwości przepływu i idealne umieszczenie pierścienia uszczelniającego. Wartości chropowatości mieszczą się zatem znacznie poniżej limitów określonych w normach, co gwarantuje szczelność systemu. Kompozycja składników stopu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa materiału i instalacji. Jest ono uzyskiwane dzięki stosowaniu restrykcyjnych standardów produkcji, który wykracza poza obowiązujące normy: rury i kształtki systemowe Geberit Mapress zawierają co najmniej 2,3% molibdenu. Specjalna obróbka termiczna zapewnia jednorodną strukturę materiału w spawach. Spawy są również wygładzane mechanicznie. Dzięki temu rury i kształtki zachowują się podczas zaciskania jednakowo. Gniazda Geberit Mapress są uszczelnione zaślepką, która chroni je na budowie przed kurzem i brudem.

Łazienka przyjazna

Biurowiec D będzie ubiegał się również o certyfikat Obiekt bez barier, co oznacza, że jest on przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodzin z dziećmi. W praktyce zapewnia to szereg udogodnień związanych nie tylko z dostępem do budynku, ale także korzystaniem z niego. Dodatkowe podjazdy, nowoczesne windy, szerokie korytarze, właściwe oznakowania - także dla osób niedowidzących to podstawowe standardy budynków bez barier. Wśród nich bardzo ważną rolę odgrywają łazienki przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz matek z dziećmi. Ich wystrój i wyposażenie ma gwarantować komfort i bezpieczeństwo korzystania. Dlatego tak ważny jest dobór mocno skontrastowanej kolorystyki, zapewnienie wygodnego dostępu do każdego urządzenia sanitarnego oraz dodatkowych poręczy dla osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim dobranie odpowiedniego wyposażenia. Dlatego do urządzenia łazienek w obiekcie D wybrano sanitariaty z oferty m.in. marek Koło i Geberit. Łącząc wiedzę z zakresu techniki sanitarnej, wzornictwa i innowacyjnych funkcji Geberit dostarcza najwyższej jakości systemy instalacyjne, gwarantujące wygodę montażu, ale też bezpieczeństwo użytkowania. Z kolei wysokiej jakości ceramika sanitarna Koło łączy w sobie prostotę, funkcjonalność i nowoczesny design. Szeroki asortyment pozwala na stworzenie spójnego wizualnie i techniczne zestawu wyposażenia łazienkowego, obejmującego ceramikę, meble i drobne akcesoria. Nowoczesne wzornictwo, wysoka trwałość i uniwersalność umożliwiają zbudowanie stylowej i modnej aranżacji w każdej łazience.

Projekt:

Koncepcja budynku E JEMS Architekci, projekt I etapu Maćków Pracownia Projektowa, projekt budynku D Medusa Group

Adres:

Poznań, zbieg ulic Matyi i Przemysłowej

Wykonawca:

SKANSKA SA

Zdjęcia:

Jarosław Kąkol

Więcej informacji na www.geberit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.