Komunikaty PR

Nowy showroom Laminam w Poznaniu. Zobacz spieki kwarcowe w wielkim formacie!

2021-07-20  |  12:15
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Ulica Św. Michała 58 w Poznaniu. Właśnie tam – w okolicach jeziora Malta i Parku Tysiąclecia – na własne oczy można zobaczyć spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam, dystrybuowane w Polsce przez firmę Interstone.

Otwarty właśnie showroom zaprasza zarówno osoby prywatne, jak i architektów wnętrz. Klienci indywidualni mogą tu liczyć na doradztwo ekspertów, którzy podpowiedzą, co wybrać, by cieszyć się urodą szlachetnego materiału we własnym wnętrzu. Projektanci z kolei otrzymują do dyspozycji profesjonalną przestrzeń do inspiracji, pracy, rozmów z inwestorami, doszlifowywania projektu.

Na gości czekają m.in. liczne ekspozytory dostępnych wzorów w różnej skali – od niewielkich próbek, ułatwiających dopasowywanie konkretnych odcieni, aż po prezentery z płytami spieków w pełnej wielkości L (3000x1000 mm).

Co więcej, nie brakuje tu też przykładów zastosowania spieków w praktyce. Pierwszy jest widoczny już przed wejściem - elewacja (wentylowana) budynku została wykonana z płyt Laminam w odcieniach Collection Bianco Assoluto mat oraz Naturali Pietra di Savoia Antracite.

Podłogi i ściany wnętrza pokryte są natomiast wzorami Naturali Pietra Grey, In-side Pietra di Cardoso Nero oraz Calce Avorio. Zalet spieków pozwalają doświadczyć także wykonane z nich meble i zabudowy.

Kreatywnemu podejściu do spieków kwarcowych sprzyja już sama przestrzeń showroomu. – Rozwijamy tu koncepcję ekspozycji wielkoformatowych płyt, która sprawdziła się na podobnych ekspozycjach m.in. w Warszawie, Łodzi i Płocku. Poznańska realizacja wyróżnia się jednak połączeniem spieków kwarcowych i kamieni naturalnych na dużej przestrzeni – podkreśla arch. Jakub Wiśniewski z pracowni JMW Architekci, która przygotowała aranżację.

Wnętrze pawilonu ma w sobie mnóstwo dynamizmu, jako że wystrój architektoniczny oparty został na motywie trójkąta. Figura ta, w wielkiej skali powracająca wielokrotnie na ścianach i sufitach, zarazem łączy te płaszczyzny, jak i dzieli je śmiałymi liniami. – Te same wątki geometryczne pojawiają się też pod sufitem. Specjalnie do poznańskiego showroomu zaprojektowaliśmy lampy w formie spadających trójkątów. Wykonane są ze spieku i rozświetlone światłem led – opowiada Jakub Wiśniewski. Aby je zobaczyć, koniecznie trzeba się wybrać w sąsiedztwo poznańskiej Malty!

We wnętrzu pawilonu zaznaczają się trzy strefy. Pierwsza to kameralna część recepcyjna z wygodnymi siedziskami Tu, przy sprzyjających wzajemnemu porozumieniu okrągłych stolikach (z blatami oczywiście ze spieku), można przedyskutować założenia projektowe, przejrzeć wstępnie wybrane próbki albo ustalić szczegóły nowej realizacji. Naprzeciwko zawisły na ścianie cztery monitory o wysokiej rozdzielczości i doskonałym odwzorowaniu kolorów. Ekrany te służą do wyświetlania potrzebnych w danej sytuacji materiałów, np. przykładowych zastosowań poszczególnych produktów.

Krok dalej pojawiła się wysoka, bo sięgająca sufitu, w pełni funkcjonalna zabudowa kuchenna pokryta w całości polerowanym spiekiem Naturali Diamond Cream. Powyżej z kolei, na antresoli, stanął stół z komfortowymi krzesłami – kolejne miejsce spotkań, również w większym gronie. – Przestrzeń showroomu zaprojektowaliśmy z myślą o tym, jak sami chcielibyśmy z niej korzystać – tak, aby trzy grupy osób mogły pracować jednocześnie w komfortowy sposób, nie przeszkadzając sobie nawzajem – zaznacza architekt.

W głębi, w wypełnionej światłem naturalnym przestrzeni otwartej w górę na ponad 5 metrów, znalazła się centralna część showroomu. To właśnie tu stanął wspomniany już prezenter z płytami Laminam w formacie L, pozwalający oglądać całe spektrum materiałowe w pełnym rozmiarze. Znajdziemy w nim także produkty drugiej marki spieków z oferty Interstone – Interlite. Co warto podkreślić, płyty liczące ponad 3 metry wysokości przeglądać można bez trudu. Wysuwają się lekko, ustawione po dwie jak gdyby w wąskich a wysokich szufladach.

W sąsiedztwie stanęła wyspa kuchenna z blatem ze spieku Naturali Statuarietto i ze zintegrowanym, wykonanym z tego samego materiału zlewozmywakiem. – W jej szufladach prezentowane są fragmenty płyt. Można je wyjąć, położyć na blacie, zestawić z innymi próbkami albo przyłożyć do wielkiego formatu w ekspozytorze obok – zachęca Jakub Wiśniewski. A gdyby na obszernej wyspie miejsca było jednak za mało, nieco dalej czeka dodatkowy blat – dla odmiany z ciemniejszego spieku In-Side Pietra Piasentina Taupe.

Showroom Laminam przy ul. Św. Michała 58 w Poznaniu zaprasza od poniedziałku do piątku między 8 a 16, a w soboty od 9 do 14. Można go również zwiedzić on-line, klikając w link: http://3d.worldpicture360.pl/interstone//

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki Biuro prasowe
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.