Komunikaty PR

O czym pamiętać przy ocieplaniu fasad?

2020-06-25  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Ściany zewnętrzne to największa powierzchnia, przez którą ciepło „ucieka” z naszego domu. Dlatego do izolacji powinniśmy podejść ze szczególną starannością. Warto poświęcić czas na wybór odpowiednich materiałów, metody instalacji oraz doświadczonej ekipy budowlanej. Wszystkie te elementy mogą w znacznym stopniu wpłynąć na nasz komfort termiczny oraz… wyraźne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie!

Styropian to doskonały materiał izolacyjny – także ze względu na uniwersalne zastosowanie. Możemy nim ocieplić niemal każdy element budynku – od fundamentów, przez ściany i podłogę, aż po dach. Jednak musimy pamiętać, że do izolacji poszczególnych części naszego domu powinniśmy używać specjalnych, dedykowanych danemu miejscu materiałów. To znacznie ograniczy ryzyko błędów i… skróci czas na podjęcie decyzji. Wieloletnie doświadczenie i wiedza technologów pracujących u producentów płyt styropianowych zapewni nam najlepszy możliwy wybór bez konieczności poszukiwania wiedzy „na własną rękę”. Na rynku dostępne są specjalnie oznaczone styropiany, wystarczy wybrać właściwy rodzaj. Na przykład do izolacji ścian piwnic najlepiej sprawdzi się styropian perymetryczny, czyli wodoodporny, natomiast do stropów z podłogą pływającą powinniśmy użyć płyt o dodatkowych właściwościach akustycznych. A jak prawidłowo ocieplić fasadę budynku?

Wybór ocieplenia ścian zewnętrznych nie wymaga skomplikowanej wiedzy. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na odpowiednio niską wartość współczynnika przewodzenia ciepła wybranego przez nas materiału izolacyjnego. Producenci dla ułatwienia stosują specjalne oznaczenia na opakowaniach, które pozwolą nam dokonać najlepszego wyboru. Do produktów, które sprawdzą się doskonale w tej części domu, należą materiały dedykowane, np. Fasada λ PRO 40 firmy Styropmin. Bardzo dobre właściwości izolacyjne tego styropianu pozwolą zapobiec nadmiernej utracie ciepła przez dużą powierzchnię ścian zewnętrznych budynku. Dzięki temu będzie mieszkało się nam przyjemniej i taniej. „Fasada λ PRO 40 to styropian doskonały nie tylko do izolacji fasad. Możemy nim ocieplić także szkielety ścian działowych, podłogi na legarach czy dachy krokwiowe. Wartość współczynnika przewodzenia ciepła tego produktu - (λD) ≤ 0,040 - zadowoli nawet najbardziej wymagających” - mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Przed instalacją odpowiedniego ocieplenia możemy zdecydować się na jedną z dwóch metod montażu – lekką mokrą lub lekką suchą. Płyty styropianowe Fasada λ PRO 40, produkowane przez firmę Styropmin, dają nam pełną swobodę wyboru właściwego dla nas sposobu instalacji. Warto przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, zanim zdecydujemy się na jeden z nich. Metoda lekka mokra opiera się na przyklejeniu materiału izolacyjnego do czystej i suchej ściany. Prace prowadzić można jedynie przy sprzyjającej pogodzie (bez deszczu czy silnego wiatru) oraz w temperaturze pomiędzy 5 a 25 stopni Celsjusza. Wykończeniem jest zwykle tynk cienkowarstwowy lub płytki klinkierowe. Powinniśmy zwrócić uwagę na duże doświadczenie ekipy budowlanej, gdyż jest to sposób instalacji bardzo wrażliwy na błędy wykonawców. Dla odmiany, metoda lekka sucha nie wymaga pracy w określonych warunkach pogodowych, nie jest konieczne również tak duże doświadczenie ekipy budowlanej. Materiał izolacyjny przytwierdza się mechanicznie za pomocą gwoździ, śrub i kołków – ten sposób instalacji jest zdecydowanie prostszy. Wykończenie najczęściej stosowane w tym przypadku to drewniana oblicówka, siding winylowy czy okładzina z włókno-cementu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.