Komunikaty PR

O kuchni od środka. Rozmowa z projektantką wnętrz Kasią Szostakowską

2021-09-24  |  19:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Na co dzień projektuje i aranżuje wnętrza, prowadzi również blog „Polisz Design by Kate & Co”, w którym zajmuje się tematyką wnętrz, wzornictwa oraz ciekawych inicjatyw z zakresu dobrego designu. Kasia Szostakowska zabiera nas do swojego mieszkania i w krótkiej rozmowie opowiada, jak z perspektywy projektanta powinna wyglądać nowoczesna kuchnia oraz jakie rozwiązania dotyczące organizacji i przechowywania sprawdzają się u niej w domu.

Zdjęcia na swój blog często wykonujesz we własnym domu, czy właśnie dlatego wybrałaś tak jasne kolory wnętrz? Teraz na topie są ciemne aranżacje. Czy po prostu dobrze czujesz się w takiej kolorystyce?

Na co dzień obcuję z niezliczoną ilością kolorów, tekstur i wzorów. Obecnie moja pracownia jest w domu, dlatego prywatną część chciałam urządzić jako oazę spokoju, bez kolorystycznego szaleństwa.

Jaka Twoim zdaniem powinna być nowoczesna kuchnia?

Nowoczesna? Już nie. Ale za to ponadczasowa, idealnie dopasowana do potrzeb domowników, spójna z resztą aranżacji domu. Przede wszystkim kuchnia musi odpowiadać naszemu trybowi życia, wszystkich mieszkańców. Dla mnie jest to serce domu, które ma spajać rodzinę.

Centralną część kuchni zajmuje wyspa. Czy to dla Twojej rodziny jest ważne miejsce?

Absolutnie tak, ponieważ jest niezastąpiona. Już w poprzednim mieszkaniu miałam wyspę w kuchni i chciałam, aby kolejna była jeszcze większa. To był nasz „must-have”. To wokół niej toczy się życie. To również tutaj uwielbiają spędzać czas nasi przyjaciele i rodzina.

Zastosowane w wyspie pakowne szuflady stanowią wygodną przestrzeń do przechowywania. Cieszę się że skorzystałaś z naszych szuflad. Jak ważna jest dla ciebie wewnętrzna organizacja szuflad?

Bez dobrej organizacji nie da się w pełni korzystać z kuchni. Uważam, że gotowanie ma być czystą przyjemnością, a dzięki dobrej organizacji jest to możliwe. Ważne jest jednak, aby mieć wszystko pod ręką i nie musieć po nic daleko sięgać.

W mieszkaniu jest dużo szarości, nasuwa się zatem pytanie czy to pod ten odcień wybierałaś kolor wyposażenia?

Powiedziałabym nawet, że są to odcienie szarości, beżu i popielu. Białe wnętrza szafek ingerowałyby w ten styl. Antracytowe wyposażenie wygląda szlachetnie.

Co przechowujesz w systemie narożnym Le Mans?

Przechowuje w nim garnki, patelnie i podręczne rzeczy. Uważam, że system Le Mans to najlepsze rozwiązanie do narożnych szafek, bo efektywnie wykorzystuje przestrzeń.

Do czego przydaje Ci się szafka podblatowa SNELLO i gdzie u Ciebie się znajduje?

To świetny przybornik! Umieściłam ją na drodze od lodówki do płyty grzejnej. Produkty do gotowania są w niej dobrze wyeksponowane i szybko po nie sięgam. Przechowuję w niej również zapasy mąki, makaronu czy kaszy.

Wiem, że masz też drugie SNELLO w szafce 15’?

Tak dokładnie, dobrze, że mi je doradziłaś. Mogę tutaj przechowywać najczęściej używane środki czystości, ściereczki, gąbeczki. Nie muszę przewieszać ścierki przez uchwyt przy zlewie co jest bardzo nieestetyczne, zwłaszcza w minimalistycznej kuchni.

Dlaczego masz w kuchni aż dwa kosze na śmieci? Rozumiem, że segregacja ma dla Ciebie duże znaczenie.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach to obowiązek. Pod zlewem chciałam zainstalować młynek do odpadków, ale dostępna przestrzeń umożliwiła mi zastosowanie w szufladzie tylko niskich pojemników, które nie są wystarczające. Dlatego pozwoliłam sobie na instalację w drugiej szufladzie innego sortownika odpadów.

W czym pomagają Ci zastosowane w szufladach maty antypoślizgowe?

Maty świetnie się sprawdzają  kiedy w szufladach chcemy przechowywać szkło, na przykład kieliszki. Dzięki nim nic się nie przesuwa i spokojnie można puścić szufladę, żeby sama się domknęła. Maty ułatwiają również czyszczenie, wystarczy spłukać je pod bieżącą wodą.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=URE1DXqJB_g&t=86s

Więcej przydatnych informacji na stronie: https://peka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.