Ogłoszenie wyników konkursu KOŁO – zapraszamy na transmisję online
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada o godz. 13.00, odbędzie się finał konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”, podczas którego poznamy laureatów tegorocznej edycji. Serdecznie zapraszamy na transmisję online, którą będzie można oglądać za pośrednictwem Facebooka oraz YouTube.
Odbywający się od 23 lat konkurs KOŁO na projekt toalety publicznej to jeden z najstarszych i najbardziej znanych polskich konkursów dla architektów oraz studentów kierunków projektowych. Celem organizatora, firmy Geberit, jest zwiększanie świadomości na temat warunków sanitarnych w Polsce oraz ich poprawa – na przestrzeni lat dzięki tej inicjatywie w wielu miejscach w naszym kraju powstały nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne toalety publiczne. Zadanie w tegorocznej, 23. edycji było wyjątkowo trudne i wymagające – uczestnicy musieli przedstawić projekt obiektu z funkcją toalety publicznej zlokalizowanego w Tatrzańskim Parku Narodowym. To specyficzne miejsce, gdzie natura gra pierwsze skrzypce, a człowiek jest tylko gościem. O tym, kto najlepiej poradził sobie z tym zadaniem przekonamy się już w najbliższy poniedziałek, podczas ogłoszenia wyników 23. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”. Wydarzenie odbędzie się w studiu w showroomie marki Geberit w Krakowie oraz online i będzie transmitowane na żywo na kanałach KOŁO na Facebooku i YouTube.
Zgromadzeni w studiu Jurorzy opowiedzą o specyfice konkursu i zadania postawionego w tym roku przed uczestnikami, zaprezentują wyróżnione prace oraz ogłoszą, który projekt otrzymał Grand Prix „Projekt Łazienki 2021”. Poznamy także wyniki głosowania internautów. Podczas spotkania połączymy się online z autorami nagrodzonych koncepcji.
Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo 29 listopada 2021 o godz. 13.00.
Dołącz teraz!
Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1jun9al6K
Link do transmisji na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=YZNzum7INaw
Serdecznie zapraszamy!
***
Konkurs KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowany przez firmę Geberit budzi ogromne zainteresowanie wśród początkujących architektów i studentów architektury, których zadaniem jest stworzenie projektu toalety publicznej. Partnerem tegorocznej edycji został Tatrzański Park Narodowy, który na miejsce projektu wybrał Dolinę Chochołowską.
Konkurs zwraca uwagę na deficyt toalet publicznych w Polsce oraz na często pozostawiające wiele do życzenia warunki panujące w ogólnodostępnych ubikacjach. Przez ponad dwadzieścia lat, dzięki organizatorowi, partnerom, a także autorom najciekawszych zgłoszeń powstały nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne toalety w wielu miejscach w Polsce.
Laureatów 23. edycji wyłoni znakomite jury, w którego gronie zasiadają eksperci z branży projektowej. Pula nagród wynosi ponad 50 tys. złotych. Termin przesyłania zgłoszeń 11.10.2021.
Wszelkie informacje, wytyczne projektowe, harmonogram oraz regulamin są dostępne na stronie https://konkurskolo.pl/

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.