Komunikaty PR

Okna jak z okładek magazynów

2022-07-17  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Projekty współczesnych domów charakteryzuje rozmach w zakresie formy i stylu. Projektanci coraz częściej proponują duże ilości przeszkleń oraz geometryczne kształty. Tego typu duże przeszklenia nadają bryle budynku luksusowy charakter oraz optycznie powiększają pomieszczenia. Z kolei większa ekspozycja na naturalne światło to również jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia - niczym z okładek magazynów.

Przeszklenia w rozmiarze XXL są atrybutem nowoczesnych domów. Coraz częściej spotykamy nieruchomości, których właściciele postawili na duże okna czy drzwi tarasowe.

- Niezwykle wąskie profile rozwiązań dostępnych w ofercie AWILUX umożliwiają uzyskanie efektu szklanej ściany, która w każdym momencie może zostać otwarta – mówi Rafał Buczek z firmy AWILUX. - Widoki wokół budynku dyktują położenie dużych przeszkleń, natomiast ogólna stylistyka stanowi o wykończeniu oraz finalnym wyglądzie obiektu. Duże okna można dostosować do naszych potrzeb na wiele sposobów, zarówno poprzez zastosowanie różnych materiałów, z których są wykonane, ale również poprzez wybór sposobu otwierania skrzydła, koloru i szerokości ram czy rodzaju zastosowanych okuć – dodaje.

Duże przeszklenia w systemach aluminiowych

Okna aluminiowe zapewniają największe możliwości w zakresie tworzenia dużych przeszkleń. Rozwiązania z oferty AWILUX pozwalają uzyskać nawet 12 metrów szklanej ściany. Konstrukcje wykonane w tej technologii cechuje największa wytrzymałość oraz nośność, a także doskonałe parametry termoizolacyjne. Jak mówi ekspert AWILUX, zarówno okna, jak i drzwi przesuwne oparte na systemach aluminiowych są coraz smuklejsze, wizualnie lżejsze i gwarantują maksymalną widoczność. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania, w których wszelkie mechanizmy i skrzydła są schowane. Od strony fasady wygląda to tak, jakby szyba była wbudowana w konstrukcję budynku. Dotyczy to dużych przeszkleń zamontowanych w pokoju dziennym, jak i stolarki kuchennej czy łazienkowej.

Ciepło i wygoda użytkowania

 System ASE 80.HI z oferty AWILUX to połączenie walorów wizualnych z wysokimi parametrami izolacyjnymi. Może być on z sukcesem stosowany w budownictwie pasywnym.

- System ten wyróżnia wyjątkowo wąski profil, który gwarantuje nowoczesny design i możliwość stworzenia bardzo dużych przeszkleń. Umożliwia tym samym tworzenie zrównoważonej, nowoczesnej architektury.  Drzwi tarasowe na systemie ASE 80.HI zapewniają niemal bezszelestne i proste w obsłudze użytkowanie oraz łatwy dostęp do balkonów, tarasów i ogrodów zimowych. Dzięki nim pomieszczenia są doskonale doświetlone, a mieszkańcy mogą cieszyć się walorami wizualnymi otaczającego sąsiedztwa przez cały rok – tłumaczy ekspert AWILUX, Rafał Buczek.

W przypadku systemu ASE 80.HI, ten zwiększony ciężar skrzydeł oraz duże formaty idą w parze z designem i komfortem użytkowania. Według eksperta z firmy AWILUX system gwarantuje przejrzysty i klarowny wygląd po otwarciu, gdyż wszystkie elementy przesuwne poruszają się równolegle. Dzięki temu pomieszczenia stają się bardziej przestronne, eleganckie i funkcjonalne.

Nowa generacja aluminiowych drzwi tarasowych

 W ofercie AWILUX dostępny jest także system drzwi podnoszono-przesuwnych AWISlide, umożliwiający tworzenie dużych konstrukcji drzwi przesuwnych, przy równoczesnym zachowaniu ich płynności zamykania i otwierania. Imponująca konstrukcja oraz szerokie na 3.5 oraz wysokie na 3 metry skrzydło doskonale powiększa optycznie wnętrza, zapewniając przy tym znakomitą izolację termiczną oraz akustyczną, poprawiającą komfort przebywania w pomieszczeniu.

System drzwi podnoszono-przesuwnych AWISlide zaprojektowano z myślą o jasnych i rozświetlonych wnętrzach. Przeszklenie może stanowić nawet 90% tego rozwiązania, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sztywności i odporności konstrukcji. Wszelkie elementy ryglujące zostały przeniesione z części ramowej na skrzydło. Dzięki temu są one całkowicie niewidoczne. Zredukowane profile gwarantują elegancki i nowoczesny wygląd, idealnie wpisując się w wewnętrzną oraz zewnętrzną aranżację domu. Ponadto, zwiększona ilość światła przenikającego przez okna pozwala maksymalnie doświetlić pomieszczenie. W wersji standardowej, słupki mają zaledwie 50 mm, a głębokość zabudowy wynosi 180 mm.

Wielki format PVC

Duże przeszklenia od kilku sezonów wyznaczają trendy we współczesnej stolarce – także tej PVC. Stąd AWILUX w swej ofercie ma system Schüco LivIngSlide Panorama, który wpuszcza do wnętrz jeszcze więcej naturalnego światła.

 - LivingSlide Panorama z oferty AWILUX to system z niskim stałym skrzydłem, ekstremalnie wąskimi w widoku profilami i bardzo dużymi przeszkleniami. W części stałej profil ramy ukryty jest w progu, dzięki czemu szyba sięga niemalże posadzki. Ten wariant drzwi podnoszono-przesuwnych posiada imponująco wąską ramę skrzydła o szerokości zaledwie 72 mm przy głębokości zabudowy 194 mm. Dzięki temu LivingSlide Panorama gwarantuje 10% więcej światła niż wersja podstawowa systemu – wyjaśnia ekspert AWILUX.

Drzwi dostępne są w wielu wariantach wykonania ze skrzydłami stałymi i przesuwnymi. W przypadku dużych powierzchni można zdecydować się na wersję z czterema skrzydłami – dwoma stałymi zewnętrznymi i dwoma ruchomymi pośrodku systemu. Natomiast w niewielkich przestrzeniach idealnie sprawdzi się rozwiązanie dwuskrzydłowe – w którym jedno ze skrzydeł jest ruchome, a jedno stałe.

 Dla większych widoków i komfortu użytkowania polecają się również innowacyjne drzwi przesuwne aSLIDE z linii aMOTION, łączące wyjątkowo łatwe użytkowanie ze szczelnością termiczną i akustyczną. System aSLIDE, przesuwający się z lekkością pomimo masywności - przeznaczony jest nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również uatrakcyjnia mieszkania w apartamentowcach, pomieszczeniach biurowych, a nawet salach konferencyjnych, niwelując hałas dobiegający  z zewnątrz.

Niezwykłe okna

Duże przeszklenia mogą stanowić niemalże całą szerokość ściany. Coraz popularniejsze stają się również okna narożne:

- Jedną z ich największych zalet jest spektakularne otwarcie pomieszczenia na widoki znajdujące się poza nim. Okna narożne można zastosować w każdym pomieszczeniu. Stają się one pewnego rodzaju elementem aranżacji wnętrza, nadając mu lekkości, światła i luksusowego wykończenia – dodaje Rafał Buczek.

Współczesna architektura przyzwyczaja nas do niecodziennych projektów i rozwiązań. Duże przeszklenia – zarówno w technologii PVC, jak i ALU - gwarantują nie tylko piękne widoki oraz duże doświetlenie, ale tworzą również oryginalny wygląd elewacji, która staje się wyrazem ekspresji mieszkańców. Dostępne w ofercie AWILUX rozwiązania dają możliwość stworzenia domów wyglądających nie tylko jak z okładek magazynów wnętrzarskich i architektonicznych, ale także wysokobudżetowych scenografii filmowych.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie Biuro prasowe
2024-07-04 | 11:00

Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie

Czy marzysz o salonie, który emanuje elegancją i ponadczasowym stylem? Odkryj, jak kamień naturalny może odmienić Twoją codzienną przestrzeń, dodając jej niepowtarzalnego i
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.