Komunikaty PR

OPTOLITH AquaPrim Konzentrat – niespotykanie skoncentrowane gruntowanie

2022-07-25  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Firma HUFGARD opracowała OPTOLITH AquaPrim Konzentrat, czyli wysokostężony preparat gruntujący, który doskonale wyrównuje i zmniejsza chłonność podłoża. Przeznaczony do rozcieńczania w proporcjach odpowiednio dobranych do rodzaju i chłonności podłoża produkt jest niespotykanie wydajny. Dzięki wysokiemu skoncentrowaniu, 5 kg OPTOLITH AquaPrim Konzentrat        odpowiada nawet 80 kg zwykłego gruntu. To z kolei przekłada się na mniejszą ilość pozostawionych odpadów - OPTOLITH AquaPrim Konzentrat ogranicza się do 1 kanistra, co w przypadku innych gruntów wiąże się ilością aż 16 opakowań. Warto dodać, że ta wysoka koncentracja produktu znajduje swoje odbicie także w cenie – za produkt firmy HUFGARD zapłacimy około 160 zł, gdzie w przypadku innych produktów koszt ten może być pięciokrotnie wyższy (na przykład 50 zł x 16 sztuk = 800 zł).

OPTOLITH AquaPrim Konzentrat od HUFGARD względu na swój specjalny skład, poprzez głębokie wnikanie wzmacnia podłoże. Zastosowanie preparatu wydłuża czas otwarty i optymalizuje proces wiązania - przez co również poprawia przyczepność - nanoszonych kolejnych warstw, a tym samym zwiększa wydajność farb i tynków. Produkt swoje zastosowanie znajduje na czystych, suchych i nośnych podłożach mineralnych - gipsowych i anhydrytowych, betonie – wibrowanym i komórkowym, cegle silikatowej, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, jak również na podłożach piaszczących oraz kredujących, murach ceglanych, płytach gipsowo-kartonowych czy starych powłokach malarskich.  Zalecany jest także pod tynki i zaprawy, masy samopoziomujące, hydroizolacje oraz farby - akrylowe, lateksowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe.

OPTOLITH AquaPrim Konzentrat – jak stosować?

Przed zastosowaniem tego uniwersalnego gruntu wysokostężonego, docelowe podłoże powinno być  suche, wolne od pyłów i środków obniżających przyczepność, a także plam i wykwitów pochodzenia chemicznego lub biologicznego. Naloty pochodzenia biologicznego należy zmyć i zdezynfekować, a warstwy luźne lub słabo przywierające usunąć. W przypadku podłoża anhydrytowego, musimy je powierzchniowo zeszlifować. Podłoża gipsowe oraz mocne powłoki malarskie przeszlifować i starannie odkurzyć. Powierzchnie połyskliwe zmatowić.

OPTOLITH AquaPrim Konzentrat można nakładać tylko na w pełni związane, wysezonowane i suche podłoże. W sytuacji, gdy jest to beton, zalecany czas sezonowania przed aplikacją gruntu wynosi powyżej 28 dni. W przypadku tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych i wapiennych - powyżej 14 dni, cienkowarstwowych tynków mineralnych i mineralno-polimerowych – powyżej 7 dni, a podłoży gipsowych i anhydrytowych – powyżej 5 dni.  pędzlem lub wałkiem.

OPTOLITH AquaPrim Konzentrat najlepiej stosować w temperaturze od +5°C do +25°C - dotyczy to zarówno podłoża, jak i otoczenia oraz materiału. Przed zastosowaniem, produkt należy go rozcieńczyć 1:2 - 1:3 w przypadku podłoża bardzo chłonnego i kredującego, 1:4 - 1:5 podłoża chłonnego takiego jak mury z ceramiki, tynki cementowo-wapienne, gipsowe i gipsowo-kartonowe, a w proporcji 1:6 - 1:7 podłoża o niskiej chłonności – betonowego i betonu wibrowanego. Preparat nanosić na podłoże w taki sposób, aby preparat równomiernie wchłaniał się w podłoże. Nie dopuszczać do tworzenia się kałuż. Sam czas schnięcia nałożonego gruntu (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi około 4 godzin. Powierzchnię za całkowicie suchą można uznać dopiero po upłynięciu 24 godzin. Należy pamiętać, aby nie stosować tego produktu na powierzchnie przemrożone, elewacje budynków w czasie opadów atmosferycznych i krótko po deszczu czy kiedy ściany są jeszcze mokre, a także przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza, zbyt wysokiej temperaturze (zwłaszcza w połączeniu z wiatrem) lub przy silnym nasłonecznieniu powierzchni. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania nawet do kilkunastu godzin. Zagruntowaną powierzchnię należy chronić przed opadami atmosferycznymi i kondensacją wilgoci, aż do całkowitego wyschnięcia.

Do podłoży mineralnych, piaszczących i kredujących, a także tych gipsowych i anhydrytowych czy starych powłok malarskich, doskonale sprawdzi się wysokostężony preparat gruntujący od firmy HUFGARD - OPTOLITH AquaPrim Konzentrat. Przeznaczony do rozcieńczania, posiada wszechstronne zastosowanie i jest wysokowydajny, wnikając i wzmacniając podłoże, a także zmniejszając i wyrównując ich chłonność. Poprawia także proces wiązania kolejnych warstw.

OPTOLITH AquaPrim Konzentrat 5L

Producent: Hufgard

Cena – 160 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.