OPTOLITH AquaPrim Konzentrat – niespotykanie skoncentrowane gruntowanie

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Firma HUFGARD opracowała OPTOLITH AquaPrim Konzentrat, czyli wysokostężony preparat gruntujący, który doskonale wyrównuje i zmniejsza chłonność podłoża. Przeznaczony do rozcieńczania w proporcjach odpowiednio dobranych do rodzaju i chłonności podłoża produkt jest niespotykanie wydajny. Dzięki wysokiemu skoncentrowaniu, 5 kg OPTOLITH AquaPrim Konzentrat odpowiada nawet 80 kg zwykłego gruntu. To z kolei przekłada się na mniejszą ilość pozostawionych odpadów - OPTOLITH AquaPrim Konzentrat ogranicza się do 1 kanistra, co w przypadku innych gruntów wiąże się ilością aż 16 opakowań. Warto dodać, że ta wysoka koncentracja produktu znajduje swoje odbicie także w cenie – za produkt firmy HUFGARD zapłacimy około 160 zł, gdzie w przypadku innych produktów koszt ten może być pięciokrotnie wyższy (na przykład 50 zł x 16 sztuk = 800 zł).
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat od HUFGARD względu na swój specjalny skład, poprzez głębokie wnikanie wzmacnia podłoże. Zastosowanie preparatu wydłuża czas otwarty i optymalizuje proces wiązania - przez co również poprawia przyczepność - nanoszonych kolejnych warstw, a tym samym zwiększa wydajność farb i tynków. Produkt swoje zastosowanie znajduje na czystych, suchych i nośnych podłożach mineralnych - gipsowych i anhydrytowych, betonie – wibrowanym i komórkowym, cegle silikatowej, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, jak również na podłożach piaszczących oraz kredujących, murach ceglanych, płytach gipsowo-kartonowych czy starych powłokach malarskich. Zalecany jest także pod tynki i zaprawy, masy samopoziomujące, hydroizolacje oraz farby - akrylowe, lateksowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat – jak stosować?
Przed zastosowaniem tego uniwersalnego gruntu wysokostężonego, docelowe podłoże powinno być suche, wolne od pyłów i środków obniżających przyczepność, a także plam i wykwitów pochodzenia chemicznego lub biologicznego. Naloty pochodzenia biologicznego należy zmyć i zdezynfekować, a warstwy luźne lub słabo przywierające usunąć. W przypadku podłoża anhydrytowego, musimy je powierzchniowo zeszlifować. Podłoża gipsowe oraz mocne powłoki malarskie przeszlifować i starannie odkurzyć. Powierzchnie połyskliwe zmatowić.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat można nakładać tylko na w pełni związane, wysezonowane i suche podłoże. W sytuacji, gdy jest to beton, zalecany czas sezonowania przed aplikacją gruntu wynosi powyżej 28 dni. W przypadku tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych i wapiennych - powyżej 14 dni, cienkowarstwowych tynków mineralnych i mineralno-polimerowych – powyżej 7 dni, a podłoży gipsowych i anhydrytowych – powyżej 5 dni. pędzlem lub wałkiem.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat najlepiej stosować w temperaturze od +5°C do +25°C - dotyczy to zarówno podłoża, jak i otoczenia oraz materiału. Przed zastosowaniem, produkt należy go rozcieńczyć 1:2 - 1:3 w przypadku podłoża bardzo chłonnego i kredującego, 1:4 - 1:5 podłoża chłonnego takiego jak mury z ceramiki, tynki cementowo-wapienne, gipsowe i gipsowo-kartonowe, a w proporcji 1:6 - 1:7 podłoża o niskiej chłonności – betonowego i betonu wibrowanego. Preparat nanosić na podłoże w taki sposób, aby preparat równomiernie wchłaniał się w podłoże. Nie dopuszczać do tworzenia się kałuż. Sam czas schnięcia nałożonego gruntu (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi około 4 godzin. Powierzchnię za całkowicie suchą można uznać dopiero po upłynięciu 24 godzin. Należy pamiętać, aby nie stosować tego produktu na powierzchnie przemrożone, elewacje budynków w czasie opadów atmosferycznych i krótko po deszczu czy kiedy ściany są jeszcze mokre, a także przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza, zbyt wysokiej temperaturze (zwłaszcza w połączeniu z wiatrem) lub przy silnym nasłonecznieniu powierzchni. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania nawet do kilkunastu godzin. Zagruntowaną powierzchnię należy chronić przed opadami atmosferycznymi i kondensacją wilgoci, aż do całkowitego wyschnięcia.
Do podłoży mineralnych, piaszczących i kredujących, a także tych gipsowych i anhydrytowych czy starych powłok malarskich, doskonale sprawdzi się wysokostężony preparat gruntujący od firmy HUFGARD - OPTOLITH AquaPrim Konzentrat. Przeznaczony do rozcieńczania, posiada wszechstronne zastosowanie i jest wysokowydajny, wnikając i wzmacniając podłoże, a także zmniejszając i wyrównując ich chłonność. Poprawia także proces wiązania kolejnych warstw.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat 5L
Producent: Hufgard
Cena – 160 zł

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Święta wiążą się z tym, że się kupuje masę ubrań i jedzenia. Ja w tym roku postawię na minimalizm
Modelka przyznaje, że po udziale w 13. edycji popularnego programu „Top Model” sporo się dzieje w jej życiu zawodowym. Kariera nabrała tempa, pojawiają się nowe propozycje współpracy, a jej nazwisko wciąż zyskuje na wartości w świecie modelingu. Klaudia Zioberczyk zaznacza więc, że ta wiosna będzie niezwykle pracowita. Cieszy się też na nadchodzące święta, ale zachęca wszystkich do zachowania umiaru podczas zakupów spożywczych.
Handel
Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach

Zmiany nie są błyskawiczne, jednak spadkowy trend udziału chowu klatkowego kur jest wyraźnie widoczny – wynika z siódmej edycji raportu Stowarzyszenia „Otwarte Klatki”. Według najnowszego raportu już prawie 1/3 kur w naszym kraju utrzymywana jest w systemach innych niż chów klatkowy. Dziesięć lat temu było to zaledwie 13 proc. Obecnie już ponad 170 firm zadeklarowało wycofania jaj z chowu klatkowego. Prawie połowa już teraz wywiązała się z tej obietnicy.
Zdrowie
Julia Kamińska: Nie boję się krwi, ale raz podczas takiej procedury zdarzyło mi się zemdleć

Aktorka nie boi się strzykawek ani zastrzyków. Wizyta w punkcie pobrań krwi czy w laboratorium również nie jest dla niej traumatycznym przeżyciem. Julia Kamińska zaznacza natomiast, że choć samo pobranie krwi powoduje u niej jedynie niewielki dyskomfort, to raz podczas takiej procedury zemdlała.