Organizujemy kuchenne szafki cargo! – Architekt Porządku radzi
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Perfekcyjnie uporządkowana kuchnia – w codziennym natłoku obowiązków i domowego rozgardiaszu, osiągnięcie tego stanu staje się nie lada wyzwaniem. Wysokie carga to szczególne miejsca, w którym organizacja ma kluczowe znaczenie, a podczas codziennego korzystania nietrudno o bałagan. Aby rozwiązać ten prozaiczny, ale istotny problem warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Firma PEKA zaprosiła do swojego Showroomu Agnieszkę Witkowską, Architekt Porządku, aby podzieliła się swoimi niezawodnymi sposobami na utrzymanie ładu w kuchennych szafkach typu cargo.
Agnieszka Witkowska, zawodowo zajmuje się declutteringiem, czyli „odgracaniem” wnętrz, a następnie organizowaniem przestrzeni na nowo, aby porządek zadomowił się tam na dobre. Jak sama przyznaje, wielokrotnie sięga do rozwiązań z oferty marki PEKA, zarówno w postaci wkładów jak i większych systemów do przechowywania.
Cargo – must have w każdej kuchni!
Szafki z systemem DISPENSA to często spotykane rozwiązanie do przechowywania żywności, w szczególności suchych produktów. Najbardziej optymalnym miejscem na wysokie cargo jest zabudowa obok lodówki. Gwarantuje nam to pełną wygodę podczas przygotowywania posiłków oraz łatwość wypakowania i schowania produktów od razu po powrocie z zakupów. Standardowe dostępne wymiary szafek z systemem DISPENSA nie są głębokie, co daje nam pełną dostępność i widoczność całej zawartości oraz ułatwia sięgnięcie po niezbędną rzecz. Szeroka rozpiętość ram systemu umożliwia zastosowanie w szafkach o wysokości od 900 do 2300 mm. DISPENSA znajdzie swoje zastosowanie nawet w najwęższych wnękach kuchennych szafek (już od modułu 15 cm). Komfort płynący z użytkowania wysokiego carga polega na wykonywaniu minimalnych ruchów podczas korzystania oraz niskiej częstotliwości otwierania i zamykania – co sprzyja zarówno naszej wygodzie, ale też utrzymaniu czystości, która nieodzownie idzie w parze z porządkiem.
System przechowywania żywności – tak to robi Architekt Porządku
Podstawową przesłanką przy układaniu żywności jest wygoda. Trzeba organizować żywność tak, aby jak najłatwiej się po nią sięgało. Kolejnym krokiem jest stworzenie klucza kategorii, według których będziemy grupować poszczególne produkty. Jakie to mogą być kategorie? Na przykład produkty sypkie (kasze, mąki, cukier) lub rodzaj opakowań czy pojemników (słoiki, butelki). Łączenie takich samych grup produktów w kategorie, sprzyja dbaniu o dobre nawyki przez wszystkich domowników. Dodatkowym działaniem jest opisanie każdej półki, tak aby nikt nie miał wątpliwości, który produkt odłożyć w dane miejsce. Kolejną kwestią jest w czym przechowujemy daną żywność – zdecydowanie najczęściej zostawiamy ją w opakowaniu firmowym. Jednak, gdy dysponujemy wolnym czasem, warto zorganizować naszą żywność w pojemniki, które dadzą nam oczekiwany efekt „wow” podczas otwierania naszego carga. Transparentne pojemniki ułatwiają nam odnalezienie potrzebnego produkty oraz dodatkowo dodają walorów estetycznych w przestrzeni szafki. Sprawdzoną poradą od Agnieszki Witkowskiej, jest podpisanie produktów żywnościowych na pojemnikach oraz zawarcie tam istotnych informacji, które zwykle umieszczane są na opakowaniach.
Niezawodny TANDEM
W przypadku wysokich szafek kuchennych, idealnym rozwiązaniem jest najbardziej znany system marki PEKA – TANDEM. System świetnie sprawdzi się dla mebli kuchennych o szerokości 60 cm. Cargo ma tę przewagę nad zastosowaniem szuflad, że w momencie otwierania cała zawartość od razu jest widoczna, a daną przestrzeń cechuje pakowność. Sięganie po dany produkt nie wymaga wysiłku, bez względu na to, na jakiej wysokości się znajduje.
Alternatywne EXTENDO
Jednym z wyzwań podczas organizowania przestrzeni kuchennej jest zagospodarowanie głębokich szafek. Podstawowym problemem jest szybkość tworzenia się w nich bałaganu, ale również brak dostępu do dalszych rzędów i produktów tam znajdujących się. W efekcie, produkty, które umieszczone są dalej, bo są rzadziej używane, przepadają w głębi szafek i nie są wykorzystywane w obrębie swojej daty ważności. Taka sytuacja to nie tylko „zagracenie”, ale marnowanie żywności i środków, za które zostały zakupione produkty. PEKA przychodzi z alternatywnym rozwiązaniem dla konwencjonalnych szafek, jakim są wysuwane szafki EXTENDO. Wysuwany element zapewnia dostęp do przedmiotów umieszczonych dalej, co daje pełen komfort i wygodę, bez konieczności zbytniego przeszukiwania szafki. Architekt Porządku rekomenduje system EXTENDO do szafek umiejscowionych nad sprzętami kuchennymi, jak ekspres do kawy czy mikrofalówka.
Film PEKA z udziałem Architekt Porządku: https://www.youtube.com/watch?v=mNGioSVKKmQ
Więcej przydatnych informacji na stronie: https://peka.pl
Fot. mat. prasowe Peka

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.