Osiedle Horizon w Gdańsku – drugi etap już w sprzedaży
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Do sprzedaży trafiła pula mieszkań z drugiego etapu osiedla Horizon, kompleksu budynków premium, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska – Letnicy. Powstanie w nim łącznie 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 m kw. Budowę J.W. Construction rozpoczął w marcu tego roku, a jej zakończenie, zgodnie z umową podpisaną z Generalnym Wykonawcą PORR S.A., nastąpi za niespełna dwa lata.
- Mieszkania w tej inwestycji sprzedajemy niemal „od ręki”. Oprócz popytu inwestycyjnego, za sprawą między innymi poluzowania kryteriów udzielania kredytów mieszkaniowych, obserwujemy duże zainteresowanie klientów zakupem mieszkań na własne potrzeby. Bardzo nas cieszy, że klientom podoba się ten projekt. Z siedemnastopiętrowego budynku, który właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży roztacza się piękny widok na panoramę miasta i zatokę. Łącznie zaprojektowaliśmy tu 191 lokali. Mieszkanie 1-, 2- lub 3-pokojowe o powierzchni od 32 do 57 m kw. można kupić już teraz - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
O atrakcyjności osiedla Horizon decyduje bliskość plaży i parków, doskonała komunikacja z centrum Gdańska, i przede wszystkim, projekt architektoniczny. Każde z mieszkań ma balkon, loggię lub taras. Z lokali na najwyższych piętrach będzie można oglądać panoramę miasta, port i zatokę. Na zielonych dachach budynków zaprojektowano strefę rekreacyjną dostępną dla wszystkich mieszkańców. Jednak zielone dachy to nie tylko przestrzeń do wypoczynku. To walor ekologiczny osiedla i energooszczędność.
- Troska o obniżanie temperatury w mieście i oczyszczanie powietrza z dwutlenku węgla, to trend, któremu deweloperzy realizujący swoje inwestycje w Gdańsku, jednym z pierwszych miast, które zauważyło zalety zielonych dachów, podporządkowują się od wielu lat. Zielone dachy są też doskonałą barierą termoizolacyjną budynków, co przełoży się na mniejsze zużycie energii potrzebnej zarówno do ogrzania, jak też schłodzenia istniejących w nich mieszkań - mówi Małgorzata Ostrowska.
Partery budynków w Osiedlu Horizon przeznaczone są na lokale usługowe, łącznie będzie ich 9, a podziemia na halę garażową, gdzie będą też wydzielone miejsca na rowery. Kilometry ścieżek rowerowych w bliskim otoczeniu inwestycji to gratka zarówno dla osób młodych, które prowadzą aktywny tryb życia, jak też rodzin z dziećmi. Na terenie osiedla znajdzie się miejsce na plac zabaw dla dzieci. Do plaży jest zaledwie 20 min spacerem. Doskonała infrastruktura handlowo-usługowa i kulturalno-edukacyjna Letnicy, bliskość stadionu piłkarskiego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo, zapewni mieszkańcom Osiedla Horizon dostęp do wydarzeń sportowo-rozrywkowych.
Sąsiedztwo Drogi Zielonej, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Gdańska, wygodny wyjazd w kierunku obwodnicy południowej, Autostrady A1 oraz dróg ekspresowych w kierunku Warszawy, Łodzi i Szczecina, dojazd samochodem do centrum w zaledwie 11 minut i do lotniska – 25, to ważne atuty Letnicy.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.