Osiedle Słoneczne Wzgórza w Gdańsku oddane do użytku
Firma ALSTAL Grupa Budowlana zakończyła prace budowlane ósmego etapu budowy Osiedla Słoneczne Wzgórza w Gdańsku. W ramach kontraktu, bydgoskie przedsiębiorstwo wybudowało cztery budynki mieszkalne, w których znalazło się 202 mieszkań.
Osiedle Słoneczne Wzgórza zlokalizowane jest na gdańskim Ujeścisku przy zbiegu ulic Warszawskiej i Kołodzieja. Jest ono dobrze skomunikowane z centrum miasta kilkoma liniami autobusowymi oraz znajdującą się w pobliżu Trasą W-Z. W okolicy znajdują się sklepy, przedszkola, szkoła, poczta i przychodnia.
Firma ALSTAL wybudowała cztery budynki mieszkalne cztero- i pięciokondygnacyjne, pod którymi znalazły się garaże podziemne. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełniła zieleń, plac zabaw dla dzieci, a także elementy małej architektury. W nowoczesnych budynkach zlokalizowanych zostało 202 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 10.000 m² i kubaturze 61 031,44 m³.
Wszystkie nowe mieszkania charakteryzują się przemyślanymi projektami, funkcjonalnością, a także wysokim standardem wykończenia wnętrz, na który składają się m.in. okna PVC, drzwi antywłamaniowe czy balustrady balkonowe z pochwytami ze stali nierdzewnej. O niepowtarzalności mieszkań świadczy ich niestandardowa wysokość – 2,75 m oraz przestronne balkony i tarasy.
Budynki zostały wyposażone w cichobieżne windy, hale garażowe z miejscami postojowymi oraz pomieszczeniami gospodarczymi.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.