Komunikaty PR

Oszczędzanie przez gotowanie

2020-03-10  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP Solgaz ( 3.99 MB )

Słynne powiedzenie „zastaw się, a postaw się” mocno wpisało się w naszą mentalność. Kuszą nas pożyczki, by realizować marzenia, co widać zwłaszcza w okresie przedświątecznym. A tymczasem wystarczy odkładać sukcesywnie małe sumy, by zacząć gromadzić kapitał. Myślisz, że nie stać cię na oszczędzanie? Błąd! Wystarczy mała zmiana codziennych nawyków. Na początek weźmy gotowanie.

Zacznij szukać sposobów, a nie wymówek

Z raportu opracowanego przez BGŻOptima wynika, że Polacy nie oszczędzają, bo uważają, że „nie mają z czego”. Nagminnie pojawiała się także wymówka „jeszcze zdążę odłożyć, na razie mam sporo wydatków”. Wydając pieniądze na zasadzie tu i teraz, trudno patrzeć na swoje finanse perspektywicznie. Za to kalkulując i planując, optymalizujemy koszty.

Rozpatrując te kwestie przez pryzmat gotowania, weźmy na początek pod lupę sprzęt AGD. Czy wiesz jaka jest klasa efektywności energetycznej twojej kuchenki? Ile wydajesz na gotowanie? Używasz kuchenki na prąd, czy gaz? Jakimi kryteriami wyboru się kierujesz, kupując sprzęt AGD? Liczy się cena, funkcjonalność czy wygląd? Na szczęście dzisiaj nie musisz uzależniać swojej decyzji wyłącznie od względów pragmatycznych.

Stać cię na więcej niż myślisz

W czerwcu ubiegłego roku Główny Urząd Statystyczny podał, że saldo ocen dotyczące oszczędzania pieniędzy po raz pierwszy było dodatnie, czyli że więcej spośród  badanych zadeklarowało, że oszczędza, niż że nie oszczędza. Ale jak nauczyć się oszczędzać? Po pierwsze zrezygnuj ze zbędnych wydatków. Jak codzienny szybki posiłek po pracy, zjadany byle jak i byle gdzie. Niby na zasadzie obiad szybko i tanio, ale nie tędy droga. W dłuższej perspektywie to nie tylko nadwyręża twój portfel, ale także rujnuje ci zdrowie. Postaw więc na gotowanie w domu.

Wybierz sprzęt najwyższej jakości. Historia nie raz już pokazała, że pozorne oszczędności prędzej czy później się zemszczą. Kupując sprzęt AGD klasy premium, zyskujesz w pakiecie najwyższą jakość wykonania i zaawansowane technologie. Postaw na producenta, który jest pewien swojego produktu - jego funkcjonalności i trwałości. Dobrze wydane pieniądze zaprocentują. Niezawodny sprzęt pozwoli ci na ekonomiczne gotowanie bez niespodzianek. Zatem do dzieła!

Co na obiad? Miej plan na gotowanie

Ekonomiczne gotowanie to żadna tajemna wiedza. Po prostu zaplanuj jadłospis, zrób mądre zakupy i ugotuj od razu na kilka dni z góry. Powszechnie wiadomo, że najbardziej ekonomiczne jest gotowanie na gazie, a rosnące ceny prądu dodatkowo o tym przypominają. Oprócz tradycyjnej kuchenki na gaz możesz postawić na innowacyjne rozwiązanie, jak płyta gazowa bez płomieni.  - Rozwiązanie gaz pod szkłem nie wymaga specjalnych garnków, a zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka - tłumaczy Tomasz Pałosz reprezentujący markę Solgaz.  – Płyta gazowa bez płomieni posiada też dodatkowe pole „darmowe”. Specjalne miejsce, oznaczone paskami, nagrzewa się podczas gotowania, nie pobierając przy tym gazu. To idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy chcemy podgrzać potrawę – dodaje ekspert z Solgaz.

Czyli wszystko czego potrzebujesz, by zacząć oszczędzać przez gotowanie sprowadza się do 5 zasadniczych kwestii:

1. Wybierz niezawodny sprzęt AGD (np. płytę gaz pod szkłem).

2. Postaw na oszczędne gotowanie na gazie.

3. Planuj swój całotygodniowy jadłospis.

4. Kupuj tylko te produkty, które zużyjesz.

5. Gotuj od razu na kilka dni.

Podsumowując, nikt nie zadba o twoje pieniądze tak dobrze, jak ty sam. Zrób pierwszy krok. Postaw na gotowanie w domu. Postaw na realne oszczędności: pieniędzy, ale także czasu. A ten, który zyskasz, także mądrze zainwestuj. Najlepiej w siebie. We własne umiejętności i w podnoszenie własnych kompetencji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.