Komunikaty PR

Paczki dla seniorów i dzieci. Pomoc wciąż potrzebna

2020-06-09  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

 

We Wrocławiu trwa dostarczanie paczek osobom potrzebującym, m.in. niewidomym i niedowidzącym seniorom. Pomimo tego że wsparcie otrzymało już kilkadziesiąt tysięcy osób, wielu potrzebujących wciąż czeka na pomoc. Wśród nich są także dzieci, które uczestniczą w lekcjach online. W akcję pomocy zaangażowała się Magnolia Park.

 

Pierwsze paczki z żywnością i  środkami higieny już trafiły do podopiecznych lokalnego oddziału Polskiego Związku Niewidomych. Kolejne będą dostarczane etapami. – Znajdą się w  nich także przybory kuchennie i inne praktyczne przedmioty, które tej wyjątkowej grupie seniorów przydadzą się także po okresie epidemii – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. W projekt zaangażowało się centrum Magnolia Park, które skompletowało zawartość 100 paczek. – Jako społecznie odpowiedzialne centrum dbamy o  mieszkańców Wrocławia i pozostajemy blisko nich. Wiemy, że wzajemne wsparcie jest teraz najważniejsze – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park.

WCRS wskazał seniorów z dysfunkcją wzroku jako grupę docelową, centrum Magnolia Park przygotowało przesyłki, z kolei odbiorców wybrał Polski Związek Niewidomych. – Są to osoby niewidome lub niedowidzące powyżej 60. roku życia. Niektóre nie wychodzą z domu, bo cierpią także na inne schorzenia. Inne cały czas muszą mieć kogoś obok siebie. Takie gesty jak paczki są bardzo pomocne w przetrwaniu tego przykrego czasu – mówi Marzena Liczmonik, wiceprezes PZN Okręg Dolnośląski.

Komputery dla dzieci

Paczki dla seniorów to nie jedyny projekt realizowany ostatnio we Wrocławiu. Szczególną opieką w trudnym czasie są objęci także najmłodsi wrocławianie. Prezenty dostają np. dzieci obcojęzyczne z klas przygotowawczych działających w sześciu wrocławskich szkołach. Wrocław ma takich klas najwięcej w Polsce. Uczęszczają do nich dzieci migrantów ze wszystkich stron świata: z Ukrainy, Brazylii, Nigerii czy Korei. Po przeprowadzce do Wrocławia muszą przystosować się do nowych warunków. Uczą się więc języka i kultury polskiej, poznają miasto, dowiadują się, gdzie załatwiać codzienne sprawy. W normalnych warunkach chodzą do szkoły, lecz teraz uczestniczą w zajęciach edukacyjnych online. Niestety, nie wszyscy mają w domach odpowiedni sprzęt, dlatego w ramach akcji Magnolia Park Pomaga najbardziej potrzebujące dzieci wskazane przez szkoły otrzymały 12 laptopów. – Bardzo chętnie przyłączamy się do takich akcji jak te organizowane przez WCR na rzecz seniorów i dzieci, a ponadto samodzielnie wychodzimy z inicjatywami. Drugą partię komputerów, także w ramach Magnolia Park Pomaga, przekazaliśmy młodym podopiecznym działającego u nas stowarzyszenia Siemacha – informuje Marta Kocik.

Z kolei Dorota Feliks z WCRS podkreśla, że pomoc była niezbędna, ponieważ niektóre dzieci znalazły się w bardzo trudnej sytuacji: – Nie chcieliśmy, żeby poczuły się wykluczone. Przekazując komputery, zapewniamy im stały kontakt z nauczycielami i rówieśnikami. Laptopy z pewnością ułatwią dzieciom adaptację i naukę także po okresie izolacji społecznej.

Pomoc z wielu kierunków

Ilu seniorom i dzieciom udało się pomóc do tej pory? Trudno o dokładną liczbę. WCRS szacuje, że jest to kilkadziesiąt tysięcy osób. Inne projekty zrealizowane przez WCRS to m.in. „Danie dla Seniora” (akcja wspierająca zarówno osoby starsze jak i restauracje), telefony wsparcia, zakupy dla seniorów z udziałem wolontariuszy, paczki żywnościowe, pakiety z maseczkami czy spotkania e-learningowe.

Magnolia Park także w czasie epidemii udziela pomocy na szeroką skalę. Działania rozpoczęły się już w kwietniu, kiedy do placówek medycznych centrum przekazało środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące, środki czystości czy produkty kosmetyczne. Ważnym elementem wsparcia było także rozwieszenie bilboardów na terenie Wrocławia w wyrazie podziękowania i wsparcia dla całej służby medycznej.

 

www.magnoliapark.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi
Dom Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE
2024-07-10 | 16:20

Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE

Lipiec to miesiąc zagranicznych eskapad i odkrywania uroków różnych zakątków świata. Tych wszystkich, którzy kochają Włochy i właśnie ten kraj

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.