Paged Design Week przyciągnął ponad 150 uczestników
Dyskusje i wykłady prowadzili eksperci: Magdalena Willmann, Maria Thiel-Roman, profesor Irma Kozina oraz Jakub Szczęsny. Uczestnicy mieli możliwość tworzenia moodboardów podczas warsztatów z Aleksandrą Ciesielską i własnoręcznej próby gięcia drewna podczas specjalnie zorganizowanego pokazu. Wydarzeniom towarzyszyły wystawy plakatów Michała Jońcy oraz ceramiki Uli Michalak. Omawiano między innymi rolę sztuki w kreacji wnętrz, tkaniny jako ważny, choć nie zawsze oczywisty element dekoracji, historię technologii gięcia drewna od połowy XIX wieku oraz rolę pasji w projektowaniu.
Magdalena Willman, ekspertka od sztuki we wnętrzach tak ocenia wydarzenie: Cieszę się, że mogłam być częścią wydarzenia Paged Design Week. To było bardzo interesujące doświadczenie, które po raz kolejny pokazało, jak płynnie sztuka łączy się z dobrym designem, a zainteresowanie branży świadczy o tym, że wciąż potrzeba wiedzy i dobrych przykładów jak kreować wnętrza poprzez wprowadzanie do nich sztuki.
Z kolei Maria Thiel-Roman, która rozmawiała z uczestnikami o dwóch dominujących trendach dla tkanin: grze faktur, splotów i odcieni w jednej gamie kolorystycznej oraz grze wzorów i kolorów tworzących nieograniczone możliwości, dla których limitem jest tylko wyobraźnia projektanta – tak mówi o istocie wykorzystania tkanin w designie:
Tkanina dla wnętrza jest tym, czym sukienka dla kobiety. Możemy jej użyć do każdej z ról: jako zasłonę, jako tapicerkę, jako obraz, poduszkę, obrus, narzutę itd. a jej umiejętne zastosowanie może wydobyć wszystkie atuty wnętrza.
Niezwykłym powodzeniem cieszył się wykład o historii technologii i biznesu meblowego opartego na „gięcinie”. Tak komentuje wydarzenie profesor Irma Kozina, z Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, która prowadziła ten wykład:
Tegoroczny Paged Design Week okazał się atrakcyjną ofertą edukacyjną dla młodzieży w wieku szkolnym. O ile zazwyczaj imprezy organizowane w warszawskim showroomie gromadzą uczestników profesjonalnie zajmujących się meblarstwem, tym razem wśród publiczności znalazła się także młodzież ostatnich klas szkoły podstawowej, która z żywym zainteresowaniem słuchała wykładu o ikonicznych meblach giętych, a następnie poznawała technikę Thonetowską zademonstrowaną przez specjalistów z fabryki w Jasienicy. To wyjątkowo rzadka okazja umożliwiająca uczniom poznawanie branży meblarskiej zarówno od strony marketingowej, jak też produkcyjnej.
Paged Design Week odbył się w showroomie firmy Paged Meble na warszawskiej Pradze, a patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Elle Decoration oraz Architektura i Biznes.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.