Komunikaty PR

Pakowanie próżniowe – potrzeba naszych czasów

2021-06-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Malcher
Rumour PR

Sueska 12
02-761 Warszawa
krzysztof.malcher|rumour.pl| |krzysztof.malcher|rumour.pl
791 791 838
www.rumour.pl

Marnowanie żywności jest ogromnym problemem współczesnego świata. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa na świecie marnowane jest 1,3 miliarda ton żywności w ciągu roku. Stanowi to około jednej trzeciej globalnej produkcji jedzenia. 

W wielu regionach, szczególnie w krajach rozwiniętych, ludzie przejawiają tendencję do kupowania zbyt dużych ilości żywności. Ta często odkładana jest na „dno lodówki”, a następnie o niej zapominamy. Produkty, które znajdujemy po paru tygodniach nie nadają się do spożycia i muszą zostać wyrzucone do kosza. Zapobiec temu mogą systemy próżniowego przechowywania żywności, które utrzymają ją w przydatności do spożycia przez dłuższy czas.

Pionierem w tej kategorii jest marka FoodSaver. Jej produkty pozwalają na zachowanie świeżości żywności do 5x dłużej , przy zachowaniu pełni aromatów i składników odżywczych. Warzywa, owoce, czy mięso i wędliny zachowają swój intensywny kolor, świeżość i przede wszystkim smak. 

Urządzenia zapewniają nie tylko ochronę przed bakteriami, ale także pozwalają spożywać produkty sezonowe o każdej porze roku. Istotne jest również to, że pakowanie próżniowe jest procesem odwracalnym, co pozwala na ponowne ugotowanie czy włożenie do lodówki. To wszystko przekłada się na oszczędność i stopniowe wprowadzanie ekologicznych standardów dla świata. 

Zgrzewarki próżniowe dbają o świeżą żywność do pięć razy dłużej niż tradycyjne metody przechowywania. W zamrażarce, mięso kurczaka, dzięki technologii próżniowej, może być przechowywane nie 6 miesięcy a od 2 do 3 lat. Natomiast owoce kupione prosto z sadu mogą być przechowywane nie ok. 6 dni, lecz nawet 2 tygodnie. Są to zmiany, które przynoszą ogromny komfort gotowania dla firm gastronomicznych jak i domowych użytkowników. 

Szeroki wybór modeli FoodSaver daje możliwość dobrania produktu do własnych potrzeb. FoodSaver to także szeroka gama akcesoriów takich jak pojemniki, worki i folie, które umożliwią przechowywanie żywności bez dostępu powietrza.

Pakowanie próżniowe pozwala na minimalizowanie marnotrawstwa żywności, co stanowi ulgę dla planety, ale również dla naszego portfela. FoodSaver to nie tylko zdrowe, smaczne i świeże produkty, ale przede wszystkim udział w zmianie świata na lepsze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rumour PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.