Pakowanie próżniowe – potrzeba naszych czasów
Rumour PR
Sueska 12
02-761 Warszawa
krzysztof.malcher|rumour.pl| |krzysztof.malcher|rumour.pl
791 791 838
www.rumour.pl
Marnowanie żywności jest ogromnym problemem współczesnego świata. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa na świecie marnowane jest 1,3 miliarda ton żywności w ciągu roku. Stanowi to około jednej trzeciej globalnej produkcji jedzenia.
W wielu regionach, szczególnie w krajach rozwiniętych, ludzie przejawiają tendencję do kupowania zbyt dużych ilości żywności. Ta często odkładana jest na „dno lodówki”, a następnie o niej zapominamy. Produkty, które znajdujemy po paru tygodniach nie nadają się do spożycia i muszą zostać wyrzucone do kosza. Zapobiec temu mogą systemy próżniowego przechowywania żywności, które utrzymają ją w przydatności do spożycia przez dłuższy czas.
Pionierem w tej kategorii jest marka FoodSaver. Jej produkty pozwalają na zachowanie świeżości żywności do 5x dłużej , przy zachowaniu pełni aromatów i składników odżywczych. Warzywa, owoce, czy mięso i wędliny zachowają swój intensywny kolor, świeżość i przede wszystkim smak.
Urządzenia zapewniają nie tylko ochronę przed bakteriami, ale także pozwalają spożywać produkty sezonowe o każdej porze roku. Istotne jest również to, że pakowanie próżniowe jest procesem odwracalnym, co pozwala na ponowne ugotowanie czy włożenie do lodówki. To wszystko przekłada się na oszczędność i stopniowe wprowadzanie ekologicznych standardów dla świata.
Zgrzewarki próżniowe dbają o świeżą żywność do pięć razy dłużej niż tradycyjne metody przechowywania. W zamrażarce, mięso kurczaka, dzięki technologii próżniowej, może być przechowywane nie 6 miesięcy a od 2 do 3 lat. Natomiast owoce kupione prosto z sadu mogą być przechowywane nie ok. 6 dni, lecz nawet 2 tygodnie. Są to zmiany, które przynoszą ogromny komfort gotowania dla firm gastronomicznych jak i domowych użytkowników.
Szeroki wybór modeli FoodSaver daje możliwość dobrania produktu do własnych potrzeb. FoodSaver to także szeroka gama akcesoriów takich jak pojemniki, worki i folie, które umożliwią przechowywanie żywności bez dostępu powietrza.
Pakowanie próżniowe pozwala na minimalizowanie marnotrawstwa żywności, co stanowi ulgę dla planety, ale również dla naszego portfela. FoodSaver to nie tylko zdrowe, smaczne i świeże produkty, ale przede wszystkim udział w zmianie świata na lepsze.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.