Paradyż Designers – poznaliśmy laureatów międzynarodowej edycji konkursu!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Trzecia edycja konkursu Paradyż Designers, organizowanego przez Ceramikę Paradyż, pod patronatem ArchDaily dobiegła końca. To pierwsza edycja tego prestiżowego konkursu na skalę międzynarodową. Jury pod przewodnictwem Jürgena Mayera H., wybrało najlepsze projekty zgłoszone z całego świata, prezentujące nieszablonowane i odważne podejście do projektowania przestrzeni i produktów z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.
Głównym zadaniem uczestników było zaprojektowanie przestrzeni lub produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D. Uczestnicy mogli zgłosić swoje projekty do trzech kategorii: Głównej, Projekt studencki oraz Specjalnej z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze.
Do konkursu przesłano niemal tysiąc prac z całego świata, z czego do II etapu obrad jury zostały wyłonione najlepsze projekty uczestników m.in. z Polski, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Malezji, RPA, USA, Egiptu, Indonezji, Nigerii i Turcji.
Nadesłane projekty oceniło jury w składzie: Jürgen Mayer H. (Przewodniczący Jury, architekt i artysta, założyciel pracowni J. MAYER H.), David Basulto (architekt, założyciel i redaktor naczelny ArchDaily), Didier F. Faustino (architekt i artysta, Dyrektor Mesarchitecture studio), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka, Prezeska SARP, partner i członek zarządu APA Wojciechowski), Oskar Zięta (architekt, projektant procesów, artysta i założyciel firmy Zieta), Ewa P. Porębska (architektka, krytyczka architektury), Szymon Hanczar (architekt, wykładowca akademicki ASP we Wrocławiu, założyciel hanczar studio), Przemo Łukasik (architekt, założyciel pracowni medusagroup), Magdalena Federowicz-Boule (architektka, Prezes i Dyrektor kreatywna Tremend), Jo Jurga (architektka, badaczka przestrzeni, wykładowczyni), Aldona Chudzicka (Dyrektor ds. rozwoju produktu Ceramika Paradyż), oraz Alek Pluta (architekt, zwycięzca II edycji konkursu Paradyż Designers, założyciel Nomadd Studio). Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers był Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, znany również jako twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob.
W kategorii Głównej, przeznaczonej dla architektów i projektantów wnętrz, jury wyłoniło trzech laureatów.
Pierwszą nagrodę w kategorii Głównej o wartości 10 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Selcuk Kismir z pracowni Fabric.a z Turcji.
Druga nagroda w kategorii Głównej o wartości 5 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 trafiła do Mostafy Salema z Egiptu.
Trzecią nagrodę w kategorii Głównej o wartości 3 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 otrzymała Agata Gała z pracowni blank studio z Polski.
O trzy nagrody w kategorii Projekt studencki walczyli studenci kierunków architektonicznych i artystycznych z całego świata.
Pierwszą nagrodę w kategorii Projekt studencki o wartości 2 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Piotr Hańderek z Polski, student Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura.
Druga nagroda w kategorii Projekt studencki o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 została przyznana Szczepanowi Zalewskiemu z Polski, studentowi Wydziału Architektury na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Trzecią nagrodę w kategorii Projekt studencki w postaci wyjazdu na targi Salone del Mobile 2024 otrzymał Ohireme Uanzekin z Nigerii, student Heriot-Watt University Dubai na kierunku Architektura.
Jury przyznało również nagrody w kategorii Specjalnej, w której szczególną uwagę zwracali na zastosowanie spieków TRI-D jako produkt oraz wewnątrz i na zewnątrz budynków (jako część małej architektury).
Nagrodę w kategorii Specjalnej - Produkt o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 przyznano Małgorzacie Niedzielskiej z pracowni Niedzielska architektura z Polski.
Nagrodę w kategorii Specjalnej - Outdoor o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Mostafa Salem z Egiptu, wyróżniony drugą nagrodą w kategorii Głównej.
Nagrodę w kategorii Specjalnej - Wnętrze o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 otrzymały Marta Żebrowska-Wojczuk i Weronika Król z pracowni mow.design studio z Polski.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w maju w Warszawie. O szczegółach wydarzenia Organizator konkursu poinformuje niebawem.
Wszystkie nagrodzone projekty dostępne są na stronie: www.paradyzdesigners.com

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.