Paradyż Designers - to już ostatni moment na przesyłanie zgłoszeń w konkursie!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To już ostatnie dni na wzięcie udziału w 3. edycji międzynarodowego konkursu Paradyż Designers, organizowanego przez Ceramikę Paradyż. Tylko do 29 lutego do godziny 23.59 można przesyłać zgłoszenia konkursowe. To niepowtarzalna okazja, by zaprezentować swoje projekty i sięgnąć po nagrody o łącznej wartości ponad 40 000 EURO, a także możliwość wyjazdu do Mediolanu na Salone del Mobile.
Ceramika Paradyż, jako pionier produkcji spieków wielkoformatowych TRI-D, wyróżnia się na tle innych firm zastosowaniem innowacyjnej technologii, umożliwiającej uzyskanie efektu barwnych "żył" w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków, naśladujące naturalny surowiec, otwierają nieograniczone możliwości projektowe, obejmujące klasykę aż po nowoczesny minimalizm. W tym roku kolekcje TRI-D zostały docenione przez ekspertów z branży w konkursie Perły Ceramiki UE, jako wyróżniające się na rynku pod względem wzornictwa i jakości oraz najlepiej wpisujące się w światowe trendy.
I to właśnie ten piękny i funkcjonalny materiał jest tematem projektów uczestników konkursu. Głównym zadaniem jest zaprojektowanie przestrzeni lub produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D na potrzeby konkursu lub przesłanie projektu wcześniej wykonanego bądź zrealizowanego. Daną wizualizację można zgłosić do kilku kategorii, jeśli spełnia ona określone wymagania. W konkursie wyodrębniono kategorie: Główną (dla architektów i projektantów wnętrz), Projekt studencki (dla debiutantów: studentów kierunków artystycznych i architektonicznych) oraz Specjalną z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze. W każdej z kategorii na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, których łączna wartość wynosi ponad 40 000 EURO.
Ta edycja wyjątkowa jest z kilku powodów. Międzynarodowy zasięg konkursu znajduje odzwierciedlenie także w składzie jury, którego przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Prócz atrakcyjnych nagród finansowych, autorzy najlepszych prac będą mieli okazję w kwietniu br. pojechać na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile.
Wybitni eksperci jak Jürgen Mayer H., David Basulto, Didier F. Faustino, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Oskar Zięta, Ewa P. Porębska, Szymon Hanczar, Przemo Łukasik, Magdalena Federowicz-Boule, Jo Jurga, Aldona Chudzicka, oraz Alek Pluta z Nomadd Studio, zasiadają w jury, gotowi wskazać zwycięzców spośród najlepszych nadesłanych projektów. Niebanalnym akcentem tej edycji jest obecność Alka Pluty, zdobywcy pierwszego miejsca w poprzedniej edycji konkursu Paradyż Designers.
Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers pozostaje Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, znany również jako twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Jego bogate doświadczenie obejmuje również rolę ambasadora Lafarge Holcim Award i udział w grupie ekspertów prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award.
Zostało tylko kilka dni dla studentów, projektantów i architektów do wzięcia udziału w tej wyjątkowej edycji, gdzie kreatywność spotyka się z innowacją, a nagrody finansowe oraz szansa na udział w Salone del Mobile w Mediolanie czekają na najlepszych. Termin zgłoszeń upływa już 29 lutego 2024 roku o godzinie 23.59, a wyniki zostaną ogłoszone pod koniec marca 2024 roku. Nie przegap tej wyjątkowej szansy na wyróżnienie w świecie architektury!
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.paradyzdesigners.com
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.