Parawaning w łazience

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Parawan kojarzy się przede wszystkim z latem i jest nieodzownym elementem wakacji nad polskim morzem. Nie bez powodu – ochrania przed wiatrem, słońcem oraz zapewnia intymność. Między innymi dlatego jest tak lubiany. Coraz większą popularnością cieszy się jego analogiczna wersja stosowana w łazience. Parawan nawannowy ma wiele zalet szczególnie latem, gdy szybki prysznic bywa na wagę złota. Dlaczego warto zamontować go u siebie w domu?
Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają wannę, a chciałyby korzystać także z prysznica. To także świetna propozycja na gorące dni, gdy ma się ochotę na szybkie odświeżenie.
- Parawan nawannowy może być również kompromisem w domach, gdy jedna osoba lubi szybki prysznic, a druga woli długie relaksujące kąpiele. Sprawdzi się w małych łazienkach, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić oba elementy – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Czym jest parawan nawannowy?
Parawan montowany jest do krawędzi wanny tak, by spełniał rolę ochrony podczas kąpieli. Na rynku dostępne są modele jednoczęściowe, wieloczęściowe oraz w pełni zabudowane, nieskładane lub składane na kilka sposobów: wahadłowo, harmonijkowo lub przesuwnie. Mogą mieć też różne szerokości, dzięki czemu możemy dobrać je do niemal każdej wanny.
- To, na który wariant się zdecydujemy zależy od osobistych upodobań oraz sytuacji aranżacyjnej łazienki. Warto podczas jego wyboru zwrócić uwagę na pewne detale, dzięki którym korzystanie z parawanu będzie komfortowe – dodaje Hanna Błaszak.
O czym należy pamiętać?
Warto, by szyba parawanu była pokryta hydrofobową powłoką EasyClean® ułatwiającą czyszczenie. Można zastanowić się również nad zamówieniem parawanu z wieszakiem relingowym, dzięki któremu ręcznik zawsze będzie w zasięgu naszych rąk. To jednak nie wszystko. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy sposób montażu parawanu jest odpowiedni dla naszego wnętrza. Ważna jest lokalizacja baterii, która zdeterminuje wybór modelu pod względem sposobu otwierania. Standardowo parawan montuje się za pomocą klamer lub profilu doszczelniającego. Istnieją jednak modele, które można zamontować bez profilu.
- W ofercie Radaway pojawił się ostatnio nowy model parawanu Arta QL PNJ I. Jego wyróżnikiem jest możliwość montażu bezprofilowego za pomocą zawiasów mocowanych bezpośrednio do ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu model staje się niezwykle elegancki, subtelny, a wnętrze wydaje się być bardziej przestronne i lżejsze. Należy jednak pamiętać, że zamawiając parawan z tej kolekcji, musimy dysponować idealnie równymi ścianami – mówi Hanna Błaszak.
W propozycjach marki Radaway znajdują się też modele dostępne w programie „Na Miarę” umożliwiającym dopasowanie jego rozmiarów do indywidualnych potrzeb. Parawan na miarę spełni wszystkie wymagania – zarówno te związane z funkcjonalnością, jak i estetyką.
Parawan formą ozdoby
Parawan nawannowy może pełnić rolę ciekawej dekoracji. Swoim designem jest w stanie podkreślić charakter wnętrza. Czarne profile lub szprosy świetnie sprawdzą się w industrialnych łazienkach, białe detale podkreślą minimalizm i uniwersalność, złote dodadzą oryginalności i elegancji, a elementy chromowane subtelnego błysku. Wartym uwagi rozwiązaniem będzie też zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego, Pixarena czy Mirror lub skorzystanie z usługi laserowego grawerowania na szkle. Dzięki niej każdy może spersonalizować parawan i mieć w domu produkt unikatowy, z niebanalnym ozdobnym wzorem na szybie.
- Laserowe grawerowanie na szkle to niezwykle trwała metoda. Motyw nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie, i dzięki czemu wzór nie ściera się utrzymując nieskazitelny wygląd na długie lata - przekonuje Hanna Błaszak.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.