Perła mody i designu - Bialetti i Dolce&Gabbana stworzyły nową kolekcję
Perła dla miłośników mody i designu - Bialetti i Dolce&Gabbana stworzyły nową kolekcję
Po sukcesie kolekcji Carretto Siciliano, marka Bialetti i dom mody Dolce&Gabbana kontynuują współpracę, prezentując nową kolekcję Blue Mediterraneo. To ukłon w stronę sycylijskiej tradycji ceramicznej oraz najbardziej rozpoznawalnego motywu dekoracyjnego – majolijki.
W kolekcji Blue Mediterraneo kultowe produkty Bialetti, czyli kawiarki oraz dedykowana do nich kawa mielona, zostały kunsztownie wykończone niebieskim deseniem, po który chętnie sięga w swoich kolekcjach dom mody Dolce&Gabbana.
Linia Blue Mediterraneo z niebieskim motywem charakterystycznym dla kultury śródziemnomorskiej to przykład włoskiego kunsztu i estetyki, który nie ogranicza swojej roli do przedmioty użytkowego ale jest małym dziełem sztuki i ozdobą każdej kuchni.
Kawiarka – królowa włoskiej kawy
W kolekcji stworzonej przez Bialetti oraz Dolce&Gabanna znalazła się kultowa kawiarka – wynalazek, który ponad 90 lat temu zrewolucjonizował codzienny rytuał picia kawy w domu i uczynił ją jeszcze przyjemniejszym.
Cała linia - kawiarka i kawa – przenosi do serca Morza Śródziemnego. Poprzez kolory, kształty i zapachy przypomina o bezcennym i bogatym dziedzictwie kulturowym Sycylii oraz ożywia jedną z ukochanych części włoskiego stylu życia, jaką jest rytuał picia kawy.
Wybierz się w wakacyjną włoską podróż
Wcześniej, Bialetti i Dolce&Gabbana stworzyły wspólnie kolekcję Carretto Siciliano, na której znalazł się wzór wozu sycylijskiego.
Elementy wyspiarskiego folkloru, takie jak sycylijski wóz konny, od zawsze znajdowały się w centrum estetyki i twórczości artystycznej Dolce&Gabbana. Marka bardzo umiejętnie przenosiła te motywy dekoracyjne na swoje projekty ubrań i akcesoriów. Stroje Dolce&Gabbana skrywają sekrety rzemiosła, w którym ręce artysty tworzą coś niepowtarzalnego.
Kolekcje Bialetti i Dolce&Gabbana dostępne są w sklepie internetowym Coffeedesk oraz stacjonarnie, w kawiarniach Coffeedesk.
Jak stworzyć poddasze pełne naturalnego światła?
Tubądzin Meets… Bolonia
Wielkoformatowe instalacje przestrzenne. Z galerii sztuki do wnętrz
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Rafał Zawierucha: Kocham remonty i nadzorowanie wszystkiego. Wspaniale sprawdzam się w dyrygowaniu i rozdzielaniu obowiązków
We wcześniejszym wywiadzie udzielonym agencji Newseria Lifestyle aktor zaznaczył, że chciałby się wprowadzić do nowego mieszkania przed wakacjami. Remont jednak nieco przeciągnął się w czasie i plany trzeba było skorygować. Rafał Zawierucha podkreśla natomiast, że zależy mu na tym, by wszystko było zrobione dokładnie, i w tym momencie kilka tygodni opóźnienia nie robi już różnicy. Najbardziej cieszy go to, że wraz z żoną i córeczką będą mieli swoje wymarzone lokum z piękną sypialnią, funkcjonalną garderobą i bajecznym pokoikiem dla dziecka.
Problemy społeczne
Bajkoterapia może być skutecznym narzędziem edukacyjnym. Wspiera rozwój emocjonalny u dziecka i pomaga mu radzić sobie z codziennymi problemami
Czytanie dziecku bajek to nie tylko sposób na wspólne spędzenie czasu, ale i pierwszy krok bajkoterapii. Gdy za tym idą rozmowy o bohaterach i ich przeżyciach, a także wspólne zabawy odnoszące się do przeczytanej bajki, mamy do czynienia z jednym z najbardziej skutecznych narzędzi edukacyjnych. Bajkoterapia buduje osobiste zasoby dziecka, pokazuje wzorce zachowań, które mogą być wsparciem w trudnej emocjonalnie sytuacji, uczy samoświadomości, współpracy, nazywania i regulacji emocji. Co ważne, korzystać mogą na tym także dorośli.
Moda
Tomasz Jacyków: Dla próżności i uciechy innych nie będę zaśmiecał tej planety. Kupuję niewiele ubrań i bardzo lubię second handy
Zdaniem stylisty branża modowa powinna zwracać większą uwagę na otaczające nas środowisko i podejmować takie działania, które zamiast prowadzić do jego degradacji, będą je chroniły. Niestety sieci sklepów z ubraniami proponują konsumentom wciąż nowe kolekcje, modne zaledwie przez kilka tygodni. Bombardują więc rynek tanimi ubraniami niskiej jakości, których produkcja pochłania ogromne ilości prądu, wody i zwiększa ślad węglowy, działając tym samym na szkodę klimatu. Tomasz Jacyków podkreśla, że on sam jest wiernym klientem second handów, przerabia ubrania i ponownie je wykorzystuje. Jak tłumaczy, to samo można zrobić z rzeczami znalezionymi w naszych szafach.