Piękno tkwi w prostocie - Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Malachit
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Nowoczesna architektura lubi proste formy i oszczędność wyrazu. Tego typu budynki potrzebują jednak odpowiedniej oprawy - ogrodzenia, które wkomponuje się w ich stylistykę, podkreśli układ elewacji i nie przytłoczy nadmierną ozdobnością. Model Malachit świetnie sprawdzi się nie tylko w towarzystwie modernistycznych brył. Jego minimalizm jest bowiem ponadczasowy.
Malachit marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe to kwintesencja nowoczesnego ogrodzenia. Prosty, regularny wzór z układem poziomych profili idealnie wpisuje się w bieżące trendy. Jego zgeometryzowana forma i wyraźny wertykalny rytm z pewnością przypadną do gustu miłośnikom współczesnej architektury. Doskonale będzie współgrał z budynkami o zwartej bryle, dużych przeszkleniach i stonowanej kolorystycznie elewacji. Minimalistyczna forma tego modelu jest jednak na tyle uniwersalna, że równie efektownie będzie się on prezentował wokół domu i ogrodu utrzymanych w tradycyjnej stylistyce.
Przęsła z poziomymi panelami stanowią intrygujący, a zarazem bardzo praktyczny mariaż oddzielenia i przezierności. Z jednej strony ogrodzenie w wyraźny sposób wytycza granice działki, zapewnia mieszkańcom poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Z drugiej natomiast przerwy między elementami nadają ogrodzeniu wizualnej lekkości i pozwalają wyeksponować wygląd posesji. Dla samopoczucia osób przebywających w domu lub ogrodzie istotne jest, że mają swobodny wgląd w to, co dzieje się na zewnątrz. Wysokość profili wypełniających oraz szerokość przerw między nimi można wybrać spośród kilku opcji i dostosować do własnych upodobań.
Elementy ogrodzeniowe także można dobierać w zależności od indywidualnych potrzeb. W skład kolekcji Malachit wchodzą: przęsło proste (typ P), furtka, brama przesuwna i dwuskrzydłowa. Szeroki zakres wymiarów oraz prawo- i lewostronne opcje części otwieralnych ułatwiają skomponowanie odpowiedniego zestawu.
Trwałość i funkcjonalność
W procesie produkcji Nowoczesnego Ogrodzenia Frontowego Malachit praktycznie wyeliminowano spawanie. Wypełnienie, składające się z profili poziomych i ceowników, przykręcane jest do ramy. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale także praktyczne, ułatwia bowiem ewentualny demontaż pojedynczego elementu.
Rama wykonana jest w sprawdzonej technologii Duplex, która zapewnia podwójną ochronę przed korozją. Polega ona na nałożeniu na ogniową powłokę cynkową specjalnej warstwy malarskiej. Powłoka cynkowa jest chropowata dzięki metodzie omiatania i tworzy dobrze przyczepne podłoże dla farby. Wierzchnia warstwa natomiast zabezpiecza cynk przed utlenianiem. Wysoka jakość ogrodzenia Malachit gwarantuje jego nienaganny wygląd przez wiele lat bez potrzeby jakichkolwiek specjalnych zabiegów konserwacyjnych.
Warto podkreślić, że funkcjonalność NOF Malachit można zwiększyć, dobierając do niego dostępne w ofercie Plast-Met dodatkowe produkty, które są w stu procentach kompatybilne z tą kolekcją. Na słupach zamontować można lampy LED, które podkreślą urok ogrodzenia i oświetlą przestrzeń w jego pobliżu. Ciekawą opcją jest też moduł Centerbox integrujący w estetycznej obudowie wideodomofon i skrzynkę na listy.
Model Malachit firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
Wymiary:
| Maksymalna dostępna szerokość | Minimalna standardowa szerokość |
---|---|---|
Przęsło proste (typ P) | 2500 mm | 2000 mm |
Brama dwuskrzydłowa | 5500 mm | 3000 mm |
Brama przesuwna TOP | 6000 mm | 3000 mm |
Furtka | Standardowa szerokość: 1100 mm |

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.