Pietra Blue: Adriatycki marmur w domowej oazie

Śródziemnomorski klimat we wnętrzach - odkryj nową kolekcję Pietra Blue od Grupy Tubądzin. Stwórz aranżację przepełnione spokojem i atmosferą relaksu. Postaw na nowy wielki format 120 x 275 cm. Odkryj urok naturalnych surowców i nadmorskich inspiracji.
Troska o dobre samopoczucie i harmonię to obecnie jeden z głównych trendów, nie tylko w branży beauty, ale także w świecie architektury. Łazienki przekształcają się w strefy domowego SPA, a w innych pomieszczeniach pojawiają się delikatne akcenty, które pomagają stworzyć atmosferę odprężenia i wyciszenia.
W projektowaniu wnętrz dominują inspiracje naturą. Ciepłe, harmonijne kolory, które odzwierciedlają piękno otaczającego nas świata, wprowadzają do naszych domów spokój i równowagę, która sprzyja dobrej atmosferze.
Wyspa Brač, jedna z urokliwych destynacji wakacyjnych, stanowi prawdziwy skarb Dalmacji. To tutaj znajdziemy nie tylko jeden z najwyższych szczytów Chorwacji, ale także niezwykłe kopalnie białego marmuru. Ten wyjątkowy surowiec zdobi najpiękniejsze rezydencje na całym świecie, w tym kolumny w Białym Domu w Waszyngtonie. Brač otaczają ciepłe wody Adriatyku, a morskie fale odbijające promienie słońca tworzą na ścianach przybrzeżnych budowli niezwykłe widowisko.
Chorwacki krajobraz stał się źródłem inspiracji dla projektantów Grupy Tubądzin, którzy stworzyli kolekcję Pietra Blue. To hołd dla piękna marmuru. Nieskazitelna biel, będąca charakterystycznym znakiem tego kamienia, doskonale współgra z adriatyckim błękitem i złocistymi akcentami. To połączenie tworzy niezwykły klimat.
Pietra Blue, obecna na ścianach i podłodze w łazience, przywodzi na myśl prawdziwe SPA. W kuchni, na blatach czy na wyspie kuchennej, Pietra Blue dodaje elegancji i jest praktycznym rozwiązaniem. To także piękne tło dla miejsca pracy, w którym ożywi przestrzeń i pomoże w koncentracji. Inspirując się pięknem Brač, można przekształcić salon w miejsce, w którym czuć błogi, adriatycki klimat. Jasne kolory, drewniane elementy i subtelne akcenty Pietra Blue nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter.
Adriatycka odmiana marmuru wprowadza do aranżacji luksus i elegancję, które doskonale współgrają z naturalnymi dodatkami. Dostępność różnych formatów, w tym imponującego 120 x 275 cm, pozwala na kreatywne aranżacje i daje wiele możliwości wyrażenia własnego stylu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.