Plantes & Parfums – ulubione zapachy do domu francuskich influencerek
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Zapalenie pachnącej świecy to łatwy sposób na stworzenie przytulnego, luksusowego i spokojnego nastroju w każdym pomieszczeniu. Wielowymiarowe zapachy Plantes & Parfums Provance zdążyły już podbić serca Francuzek, goszcząc w domach influencerek, studiach jogi, butikowych hotelach i gabinetach spa. Drzewne nuty, zabarwione czarnym piżmem, drzewem pomarańczowym i słodką wanilią, mieszkają się ze świeżością ziół i kwiatów. Aromaty świec są pachnące, ale nie ostentacyjne, zapewniając eleganckie, aromatyczne tło na każdą okazję. Marka jest już dostępna w Polsce, w ofercie Premium Living. Sprowadziła ją Agnieszka Bujak, która świat zapachów do wnętrz poznała jako dystrybutor firmy Duxiana, jednych z najbardziej ekskluzywnych łóżek na świecie.
Prowansja znana jest z bogatego i różnorodnego dziedzictwa kulturowego, a także tradycyjnego rzemiosła. Jednym z najbardziej charakterystycznych produktów regionu są niewątpliwie świece; ręcznie tworzone wyjątkowe dzieła, które stały się prawdziwą chlubą regionu. Te od marki Plantes & Parfums Provance wykonane są z czystego wosku sojowego, który zapewnia im wyższą jakość i dłuższą żywotność, niż tradycyjnym świecom z parafiny. W odróżnieniu od świec klasycznych, produkowanych z ropy naftowej, zapachy Plantes &Parfums są ekologiczne i biodegradowalne, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska. Tradycję ich wyrobu podtrzymują lokalni rzemieślnicy, którzy nadal ręcznie produkują zapachy, stosując tradycyjne metody, przekazywane z pokolenia na pokolenie.
O zapachowych świecach, dyfuzorach i mgiełkach do pościeli Plantes & Parfums Provance zaczęto mówić już jakiś czas temu. Firma ma za sobą pełną pasji historię, zapisaną 30 lat w sercu Prowansji. Świat natury, jej klimat i zapach inspirują „nosy”, odpowiedzialne za finalną kompozycję. Nuty zapachowe są tworzone przez najlepszych perfumiarzy w Grasse, a ich unikatowość polega nie tylko na wyjątkowych kompozycjach, ale przede wszystkim na naturalnym składzie, co jest niewątpliwie rzadkością.
Jaki zapach wybrać jesienią?
Jesień to idealna pora, aby zdecydować się na zapach do domu o wyrazistych nutach. Sięgnij po ciepłe i pikantne zapachy, takie jak Cashmere Softness, Imperial Night z owocami figi i liśćmi cedru czy Gourmandisies Delcaties, w których aromat prowansalskich ciasteczek Calisson przeplata się z nutami migdałów, miodu i orzechów włoskich. Aby stworzyć ciepłą i komfortową atmosferę, interesujące może okazać się wybranie świecy lub dyfuzora z przekornie przypominającymi lato nutami cytrusowymi lub Cannelle Orange, kojarzącym się ze świątecznymi piernikami, cynamonem i landrynkami. Jeśli skłaniasz się ku delikatniejszym zapachom, w ofercie Premium Living znajdziesz również propozycje o kwiatowych i ziołowych nutach, które doskonale zaadaptują się na sezon zimowy. Wydzielają świeży, delikatny i subtelny zapach, który jako świeca, dyfuzor lub mgiełka do pościeli perfekcyjnie sprawdzi się w salonie, łazience, gabinecie i sypialni.
Więcej na: www.premiumliving.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.