Komunikaty PR

Planujesz prace w ogrodzie? Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć.

2022-04-25  |  01:00
Biuro prasowe

Z badań marketingowych wynika, że Polacy są prawdziwymi pasjonatami ogrodów. 75% badanych traktuje ogród jako miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. 67% miłośników ogrodnictwa uprawia owoce i warzywa, 87% kwiaty, a 68% sadzi krzewy i dba o trawnik.[1] Posiadanie pięknego ogrodu wiąże się z całoroczną pracą, która niejednokrotnie jest uciążliwa, pracochłonna, a bez odpowiedniego sprzętu – praktycznie niewykonalna. W co zatem warto się zaopatrzyć?

Tego nie może zabraknąć w ogrodzie

Planując zakup sprzętu ogrodniczego należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego użyteczność. Warto postawić na trwałość i jakość urządzeń. Powinniśmy skompletować zestaw narzędzi, który pozwoli prowadzić różnorodne prace, bez większego, niż jest to konieczne, wysiłku. W małym ogrodzie przeważnie dominują narzędzia ręczne: sekatory, łopaty, grabie, siekiery. W średnim przydatne stają się urządzenia z napędem elektrycznym, np. kosiarka. Duży ogród wymaga większej liczby elektronarzędzi i specjalistycznych urządzeń, jak rozdrabniarka do gałęzi.

Wiele czynności w ogrodzie trzeba wykonać własnoręcznie, ale do niektórych prac z odsieczą zmierza najnowsza technologia i sprytne rozwiązania. Oto 5 ciekawych pomysłów na to, jak „kontrolować” ogród nawet wtedy, gdy fizycznie nas w nim nie ma.

Jak ułatwić sobie pracę? Kilka sprytnych rozwiązań

Robot koszący to wygodna alternatywa dla wymagających miłośników idealnego trawnika. Robot pracuje w wyznaczonym obszarze trawnika, wykrywa przeszkody, a po pracy wraca do stacji ładującej. Dzięki wbudowanym funkcjom potrafi dostosować swoją pracę do warunków terenowych, pogodowych i tempa wzrostu trawy, poprawiając efektywność koszenia.

Growboxy, czyli namioty uprawowe, to małe szklarnie, które umożliwiają własną ekologiczna hodowlę warzyw i owoców w małym ogródku czy nawet na balkonie. Szklarnie wyposażone są w elementy zapewniające odpowiednią wentylację, oświetlenie, filtry i nawodnienie.

Centrale deszczowe i czujniki wilgotności pozwalają na darmowe nawadnianie w zgodzie z naturą. Wykorzystują w tym celu zebraną w zbiorniku retencyjnym wodę deszczową. System za pomocą pompy transportuje wodę ze zbiornika do instalacji nawadniającej rośliny, a dzięki zastosowaniu czujników wykrywających opady deszczu i kontrolujących wilgotność, pomaga dostosować częstotliwość podlewania, oszczędzając w ten sposób wodę.

Posiadanie ogrodu nie wiąże się jedynie z pracą, którą trzeba w nim wykonywać. Kto nie lubi spędzać nastrojowych wieczorów w otoczeniu natury? Dzięki zmianie barw czy intensywności oświetlenia, można w łatwy sposób odmienić charakter ogrodu. Inteligentne systemy oświetlenia mogą zostać zaprogramowane by reagować na ruch, porę dnia czy wschód i zachód słońca.

Wszystkie te rozwiązania brzmią wspaniale. Jednak każde z nich wymaga zasilania, a to nie zawsze jest dostępne. I na to jednak jest rada.

Czy istnieje wielofunkcyjny pomocnik dla każdego?

Do przedstawionych propozycji można dopisać kolejny punkt - przenośną stację zasilającą, która w praktyce staje się wsparciem dla wymienionych wcześniej rozwiązań. Co czyni z niej prawdziwy ogrodowy must have? – Przenośna stacja zasilająca to ekologiczna alternatywa zasilania, ponieważ może być ładowana poprzez ogniwa fotowoltaiczne. Ponadto stacja jest mobilna i może posłużyć jako źródło zasilania wielu urządzeń przenośnych, akumulatorowych, czy instalacji już istniejących, a także zastąpi uciążliwe przedłużacze – wylicza Paweł Tomiczek z EcoFlow.

Dodatkowym atutem stacji jest możliwość jednoczesnego ładowania i korzystania z urządzenia oraz fakt, że stacja jest cicha, zarówno w trybie pracy jak i ładowania. – W przypadku stacji River, dla mocy wyjściowej do 600W, jak również podczas ładowania w trybie cichym, głośność pracy wynosi około 42dB, co jest porównywalne z poziomem głośności w bibliotece. – wyjaśnia ekspert z EcoFlow. Błogi spokój to zdecydowanie coś na co liczymy, rozkoszując się pięknem przyrody.

Jak widać nowoczesne technologie czy innowacyjne rozwiązania potrafią usprawnić i uprzyjemnić prace w ogrodzie, a czasem całkowicie z nich wyręczyć. Ponadto wspierają działania ekologiczne i umożliwiają ciągłość pracy urządzeń, bez względu na warunki zasilania.

 


[1] www.statystyka.az.pl/zastosowania/badania-marketingowe-statystyka/badanie-marketingowe-branzy-ogrodniczej.php

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.

Bankowość

Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych

W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.