Komunikaty PR

Płyta indukcyjna i ceramiczna– sprzedawco, mam pytanie…

2021-11-15  |  13:55
Biuro prasowe

Wiele osób wybierając się do sklepu ze sprzętem AGD nie ma pojęcia na temat tych urządzeń. Oczywiście – ma prawo, od tego jest sprzedawca. Wyszkolona osoba, odpowiedzialna za to, aby dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i sama dopyta, jeśli nie będziesz widział od czego zacząć. Nie bój się pytać, zespół AKPO pomoże Ci z każdą zagwozdką.

Od czego zacząć?

Najważniejsze informacje jakie powinieneś posiadać przed spotkaniem ze sprzedawcą, to konkretne wymiary blatu kuchennego. Tak aby zespół wiedział „na czym stoi”. Jaki chciałbyś przeznaczyć na to budżet oraz gdzie chciałbyś takową płytę umiejscowić. Z takimi podstawowymi wiadomościami, wybór płyty kuchennej będzie o wiele prostszy.

Płyta indukcyjna czy ceramiczna?

Stojąc przed tak kluczowym pytaniem należy rozróżnić te dwa sprzęty. Płyta ceramiczna posiada elektryczne spirale, które się nagrzewają. Zakupując taką płytę nie występuje konieczność zmiany garnków i patelni na specjalnie przeznaczone dla indukcji. Płyta ceramiczna osiąga wysokie temperatury, gdy się nagrzeje. Bezpieczniejszą opcją jest natomiast płyta indukcyjna, która nie ma prawa się aż tak nagrzać. Naczynia nie przypalą się więc tak szybko – trzeba się solidnie postarać. Działa na zasadzie pola magnetycznego z tzw. prądami wirowymi.

Co je łączy? „Oba rodzaje płyty kuchennej są zbliżone do siebie wizualnie. Przez ekonomiczniejszy i bezpieczniejszy sposób działania, podbijają ludzkie serca i coraz więcej osób decyduję się na takową formę. Estetyka tych 2 płyt sprawia, że stanowią ciekawy, nietuzinkowy element wykończenia. Bardzo szybko się je czyści, znacznie łatwiej niż tradycyjne kuchenki gazowe. Odpowiednio o nie dbając, zapewnisz sobie przyjaciela na długie lata. Dostępne są modele z 4 polami grzewczymi- czyli te standardowe, ale możemy spotkać także te, które mają 2 pola grzewcze- dedykowane mniejszym kuchniom, czy np. domkom letniskowym.” – podkreśla Michał Kołakowski- przedstawiciel handlowy AKPO.

Chcę konkretny model, ale obawiam się, że nie będę mógł jej zamontować. Czy to możliwe?

Płyty ceramiczne i indukcyjne nie potrzebują aż tak dużo miejsca, co zwyczajne kuchenki gazowe. Wtedy potrzebne jest miejsce np. na butlę z gazem. Nie dość, że jest to zbędne poświęcenie miejsca, to na dodatek mniej bezpieczne. Płyty indukcyjne nie nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Możesz zamontować ją nawet nad piekarnikiem. Płytę ceramiczną należałoby zabezpieczyć przed nagrzaniem blatu. Za każdym razem trzeba poświęcić małą część. Wybór należy do Ciebie!

Dobrze, MAM! Swoją idealną płytę, jak o nią dbać?

Nic bardziej prostego! Pamiętaj, sama woda nie wystarczy. Po każdym użyciu przemyj wilgotną ściereczką, aby pierwsza tłusta warstwa zniknęła. Następnie użyj dostępnego w każdym sklepie płynu do mycia okien. Spryskaj płytę i zetrzyj papierem kuchennym. Jeśli po kilkugodzinnym gotowaniu część składników lub sosów zaschnie na blacie – zamień szmatkę na gąbkę – i po kłopocie. Wybierz tradycyjną, miękką stronę gąbki, tak aby nie zarysować płyty. Pod żadnym pozorem nie wybieraj druciaka. Nie potrzebuje aż takiej kąpieli.

Mam wymarzona płytę indukcyjną, ale nie mam odpowiednich garnków, na co w sklepie zwrócić uwagę?

Wybierając garnek, spójrz czy ma na opakowaniu taki znaczek. Oznacza on przystosowanie do gotowania na płytach indukcyjnych. Upewnij się, że rozmiar średnicy garnka, jest odpowiedni do narysowanego kółka na płycie indukcyjnej. Inaczej możesz odebrać komunikat niepołączenia garnka z indukcją. Pole grzewcze powinno być w całości zakryte sprzętem do gotowania.

Miłego szaleństwa w kuchni!

Po więcej informacji, udaj się do sklepu ze sprzętem AGD. Obsługa na pewno pomoże Ci w wyborze najlepszej płyty.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.