Komunikaty PR

Po co nam aż 9 szybkich programów prania?

2021-07-29  |  16:00
Biuro prasowe

Jeszcze kilkanaście lat temu pralki oferowały kilka podstawowych programów, z których z reguły używaliśmy jednego, nie zastanawiając się nad tym czy to dobrze czy źle. Z biegiem lat zmienił się nasz tryb życia, a co za tym idzie także nasze wymagania dotyczące prania. Z jednej strony mamy coraz mniej czasu, z drugiej coraz częściej ważne są dla nas takie kwestie jak oszczędzanie energii, czy dbanie o środowisko naturalne. Często także nie chcemy już prać ubrań ręcznie, oczekując, że nasza pralka będzie umiała „zająć się” także najdelikatniejszą odzieżą. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom marka Candy w serii pralek i pralko-suszarek RapidO przygotowała aż 9 szybkich programów prania, które skutecznie poradzą sobie z codziennym czyszczeniem naszej różnorodnej odzieży. Zobaczmy kto i w jakiej sytuacji powinien je zastosować.

 

Dla tych, którzy mają bardzo mało czasu

Najkrótszy program prania dostępny w pralkach i pralko-suszarkach Candy RapidO – Szybki 14' – trwa zaledwie 14 minut. Możemy w nim wyprać każdy rodzaj tkaniny, ponieważ pranie następuje w średniej temperaturze 30°C. Szczególnie sprawdzi się, gdy mamy mało czasu i nie za dużą ilość lekko zabrudzonej odzieży. Dwoma innymi wariantami tego programu, trwającymi nieco dłużej, są Szybki 30' i Szybki 44', w których długość cyklu to odpowiednio 30 i 44 minuty. Dzięki nim uzyskamy doskonałe efekty przy jednoczesnym oszczędzaniu wody, energii, detergentu oraz czasu.

Dla tych, którzy cenią sobie higieniczne pranie

W dzisiejszych czasach znacznie częściej zwracamy uwagę na higienę w różnych aspektach naszego życia. Chcemy także, aby nasze pranie po wyjęciu z bębna było higieniczne. Z pomocą przychodzi nam program Higiena+ 59'. Jest to najlepsze możliwe połączenie wysokiej temperatury (60°C), czasu (59 minut) i perfekcyjnego efektu prania, pozbawionego bakterii i zarazków. Docenią go z pewnością wszyscy dbający o higienę swoją i swojej rodziny.

Dla tych, którzy piorą mniejszą ilość odzieży

Idealnym połączeniem oszczędności czasu i skuteczności jest program Specjalny 39', który zapewnia doskonałe pranie połowy wsadu w temperaturze 40°C i w ciągu zaledwie 39 minut. Jeżeli zatem musisz szybko wyprać mniejszą ilość odzieży warto skorzystać z tej opcji.

Dla aktywnych

Szczególnie w lecie uprawiamy różnorodne sporty: biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze, wspinamy się po górach, czy chodzimy na siłownię. W każdej z tych aktywności najlepiej sprawdza się specjalna odzież sportowa, która zapewnia nam większy komfort i lepsze samopoczucie. Po skończonych aktywnościach warto skorzystać ze specjalnego programu Sportowy 39', który jest stworzony do prania właśnie takiego rodzaju odzieży. Program trwa zaledwie 39 minut, a po jego zakończeniu możemy przygotować nasze stroje sportowe do użytku kolejnego dnia.

Dla zwolenników delikatnych tkanin

Już nie musimy prać naszych jedwabnych bluzek, czy koronkowej bielizny ręcznie. Z powodzeniem poradzą sobie z tym zadaniem pralki i pralko-suszarki Candy RapidO. Opracowany specjalnie w tym celu program Delikatne 59' już w 59 minut skutecznie i bezpiecznie wypierze naszą najbardziej delikatną odzież, oszczędzając nasz czas, który możemy przeznaczyć dla rodziny czy na przyjemności.

Dla miłośników bawełny

Jeśli większość naszych ubrań jest uszyta z bawełny, to z pewnością ucieszy nas program Idealna Bawełna 59', który gwarantuje doskonałe rezultaty, właśnie w przypadku prania tego rodzaju tkanin. Czas prania to zaledwie 59 minut, a cały cykl odbywa się w temperaturze 40°.

Dla wszystkich

Nasze pranie to często mieszanka różnorodnych tkanin i kolorów. W takim przypadku najlepiej użyć programu Mieszane i Kolorowe 59'. Zapewnia on swobodę prania wszystkich rodzajów tkanin i trwałych kolorów razem, przy pełnym wsadzie, dając doskonałe rezultaty w ciągu zaledwie 59 minut. Oszczędzamy zatem czas i nie musimy sortować naszych zabrudzonych ubrań – po prostu wszystkie wrzucamy do bębna i w niecałą godzinę wyjmujemy czyste i pachnące pranie.

Dla chodzących własną drogą

Jeśli chcemy stworzyć swój własny program prania lub nie wiemy do końca który program wybrać, warto posłużyć się aplikacją Candy Simply-Fi. Pralki i pralko-suszarki Candy RapidO mają wbudowany moduł wifi, dzięki któremu można nimi sterować zdalnie za pomocą smartfona i wspomnianej aplikacji. Pozwala ona między innymi stworzyć własne programy prania. Co więcej, aplikacja wraz z funkcją Snap&Wash podpowie nam jaki program jest optymalny dla naszego prania. Wystarczy zrobić zdjęcie brudnej odzieży, a aplikacja podpowie najszybszy i najbardziej odpowiedni program prania, ustawiając automatycznie temperaturę i prędkość wirowania.

Dla jeszcze większych oszczędności

W pralkach Candy RapidO dostępna jest także zaawansowana technologia automatyki wagowej KG Detector, która dostosowuje parametry prania – takie jak ilość wody, długość cyklu prania i szybkość wirowania – do wielkości wsadu. A gdy wykryje obecność piany, w razie potrzeby zwiększa ilość wody podczas płukania. Wybierając zatem odpowiadający nam program warto włączyć tę funkcję, aby jeszcze bardziej oszczędzić wodę i energię oraz przyczynić się do ochrony naszego środowiska naturalnego. Warto przy tym wspomnieć, że pralki i pralko-suszarki Candy RapidO należą do tych najbardziej oszczędnych. W funkcji prania mogą się pochwalić nową, najwyższą klasą energetyczną A.

Dostępność

Pralki, pralko-suszarki Candy RapidO dostępne są w sieciach sklepów RTV EURO AGD, Media Markt i Media Expert.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.