Podkreśl urodę szafek witrynowych światłem

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Scenerię kuchennych wnętrz stylowo zbuduje szkło i światło. Warto połączyć te dwa dekoracyjne elementy, ponieważ fantastycznie upiększają zabudowę meblową. Szafki z dużymi przeszklonymi frontami podświetlone od wewnątrz są eleganckie i wyglądają bardzo efektownie. To jeden z największych hitów nowoczesnych aranżacji kuchennych, który nie tylko przykuwa wzrok, ale dodaje meblom klasy i nowoczesnej prezencji.
Mogą ozdobić każdą zabudowę meblową i korzystnie odmienić wystrój wnętrza. Witryny to prawdziwe gwiazdy kuchennych aranżacji, które lubią także zabłysnąć. Urodę przeszklonych szafek możemy mocniej wyeksponować za pomocą światła, które odbijając się od szklanej tafli doda kuchni blasku. Szafki witrynowe z zamontowanym wewnątrz dekoracyjnym oświetleniem to atrakcyjny wizualnie duet, który wzmocni wrażenie elegancji i sprawi, że meble będą wyglądały bardziej szykownie.
Praktyczne i dekoracyjne
Oświetlenie to ważny element w procesie urządzania kuchni, ponieważ będzie miało wpływ nie tylko na jej funkcjonalność, ale również estetykę wnętrza. Dobrze dobrane stylistycznie i odpowiednio rozmieszczone oprawy świetlne wpłyną na ostateczny efekt aranżacji i wrażenie, jakie będzie robiła zabudowa meblowa.
- Światło w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę. Potrzebujemy go ze względów praktycznych - aby zapewnić sobie dobrą widoczność w miejscu pracy, strefie gotowania i spożywania posiłków. Warto wziąć również pod uwagę, że poza swoją podstawową funkcją, światło pełni rolę dekoracyjną. Umiejętnie zaplanowane oświetlenie pomoże osiągnąć ciekawszy efekt wizualny, podkreśli styl aranżacji i zapewni wyjątkowy klimat w kuchni – doradza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.
Dekoracyjny potencjał oświetlenia można wykorzystać na różne sposoby. Bardzo dekoracyjnie wygląda oświetlenie wewnętrzne zamontowane w szafkach witrynowych. Podświetlone szafki z frontami z przezroczystego szkła to coraz popularniejszy motyw zdobniczy mebli kuchennych, ponieważ atrakcyjnie się prezentują i są piękną ozdobą wnętrza. Efektowna forma przyciągnie wzrok, dlatego to doskonałe miejsce do ekspozycyjnego popisu dla naszych kolekcji eleganckiego szkła, rodzinnej porcelany, wytwornego serwisu czy fantazyjnych filiżanek.
Duże witryny albo wyspa
Wnętrza szafek można oświetlić za pomocą opraw punktowych, które najczęściej montujemy w suficie korpusu szafki. Bardziej dekoracyjne będą jednak listwy lub taśmy ledowe, zamontowane pod półkami, na ściankach korpusów szafek lub jako oświetlenie obrysowe ścianek mebla, które subtelnie zaznaczy kontury i go rozświetli.
Nowoczesnej zabudowie meblowej klasy i szyku dodają modne witryny XXL, wzorowane na dawnych kredensach. Takie szafki wyglądają reprezentacyjnie, a szczególnie z zamontowanym w ich wnętrzu delikatnym światłem, które zapewni jeszcze bardziej wykwintny efekt.
Swoją obecność podświetlane gabloty coraz mocniej zaznaczają na wyspach kuchennych, gdzie nie tylko atrakcyjnie się prezentują, ale podkreślają salonowy charakter mebla ulokowanego na pograniczu dwóch stref. Bardzo dobrze korespondują z dekorami drewna i złotem, którego popularność nie mija. Ten szlachetny kolor warto zastosować jako subtelne obramowanie szklanej tafli frontu.
O tym powinniśmy pamiętać
Wybierając oświetlenie szafkowe zwróćmy uwagę na jego barwę, aby pasowała do rodzaju stylizacji. Ciepła stworzy bardziej przytulny klimat, zimna natomiast podkreśli nowoczesny charakter kuchni.
O czym jeszcze należy pamiętać ozdabiając zabudowę meblową szafkami witrynowymi z zamontowanym w ich wnętrzu światłem? Aby nie przesadzać zarówno z ilością elementów oświetleniowych, jak i ich intensywnością. Zbyt mocny blask zamiast podkreślić urodę mebli i wydobyć piękno kolekcji eksponowanej na półkach, całkowicie zdominuje aranżację.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.