Komunikaty PR

Podróż w czasie

2024-06-26  |  01:00
Biuro prasowe

Styl retro to eklektyczna mieszanka  elementów z przeszłości, czerpiąca inspiracje z różnych dekad XX wieku. Powstał z tęsknoty za minionymi czasami i fascynacji unikalnym wzornictwem połowy ubiegłego wieku. W latach 50., 60. i 70. projektanci eksperymentowali z nowymi materiałami i technologiami, tworząc niezwykle kreatywne i innowacyjne formy. Po okresie dominacji minimalistycznych i nowoczesnych trendów, w latach 90. XX wieku nastąpił powrót mody na retro, jako wyraz hołdu dla klasycznego designu. Styl retro łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne ciepła i charakteru. Odważna kolorystyka jest kontrastowa, z odcieniami pomarańczowego, żółtego, zielonego, czerwonego i niebieskiego, co w połączeniu z geometrycznymi wzorami dodaje wnętrzom energii. Grupa Tubądzin w swoich kolekcjach łączy retro z nowoczesnymi elementami, tworząc aranżacje o wyjątkowym stylu i charakterze.

 

Kolorowe ekspresje

Kolekcja Macchia jest esencją włoskiego smaku i stylu. Przyciąga uwagę ciekawą formą i kolorystyką, wprowadzając do wnętrza element świeżości. To nowe wyobrażenie o wzornictwie z lat 80., inspirowane nową odsłoną słynnego lastryko. Kolekcja Macchia, przyciąga wzrok kunsztownym wykończeniem. Kamienny wzór jest bardzo naturalny w swej fakturze, a jednocześnie intrygujący. Gładko wypolerowana powierzchnia kamyków świetliście wycina się z głębokiego matu. Odmiany Blue i Graphite mają mocniejszy charakter, uzyskany przez większy kontrast pomiędzy kawałkami kamienia, a matowym podłożem. Warianty Beige i Grey są delikatniejsze. Kolory bazowe są tu bardziej stonowane, a kawałki minerałów wtapiają się w tło, przez co płytki są bardziej jednorodne.

 

Lekkość stylu

Kolekcja Tissue od Grupy Tubądzin prezentuję delikatność i lekkość stylu retro. Organiczne, miękkie i opływowe formy na płytkach łazienkowych stają się coraz bardziej popularnym trendem w projektowaniu wnętrz. Nawiązują do natury, przywołując uczucie harmonii i relaksu w przestrzeni. Tissue czerpie inspirację z lat 60., z ich charakterystyczną lekkością i odważną stylistyką. W tamtych czasach, rock'n'roll rozbrzmiewał w domach, a świat mody i sztuki był zdominowany przez nurt Optical Art. Przeniesienie tego stylu, z jego geometrycznymi kształtami i fraktalami, do nowoczesnych wnętrz wymaga umiejętnego połączenia klasyki z modernizmem. Urokliwy trawertyn o ciepłych odcieniach beżu działa uspokajająco i relaksująco na zmysły. W zestawieniu z elegancką butelkową zielenią oraz złocistymi akcentami, cała aranżacja nabiera wyrazistości i charakteru.

 

Industrialne spojrzenie

Kolekcja Curio opiera się na zestawieniu industrialnej stylistyki z tradycyjnym rzemiosłem, odkrywając retro na nowo. Inspirowana modernistycznymi, prostokątnymi cegiełkami kojarzącymi się z kultową estetyką podziemnych stacji nowojorskiego metra, Curio łączy dwa pozornie wykluczające się style. Industrialny charakter kolekcji idzie w parze z tradycyjnym iberyjskim rzemiosłem. Technika pokrywania szkliwem i wypalania sprawia, że każda płytka jest subtelnie inna i wyjątkowa. Niesie ze sobą element śladu twórcy i kojarzy się z upływem czasu. To propozycja, która mieni się wieloma odcieniami – delikatny beż oraz mineralne barwy zieleni i niebieskiego dają poczucie ukojenia i zapewniają zastrzyk pozytywnej energii.

 

Styl retro w aranżacji wnętrz to wyjątkowa podróż do przeszłości, która pozwala ożywić wspomnienia i estetykę minionych dekad. Grupa Tubądzin, poprzez swoje kolekcje, doskonale łączy ducha retro z nowoczesnymi akcentami. Kolekcje Funky, Tissue i Curio to świetne przykłady, jak można połączyć nostalgię z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne charakteru i wyjątkowego stylu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Złoty blask we wnętrzach Biuro prasowe
2024-08-23 | 15:00

Złoty blask we wnętrzach

Złoty to piękny kolor, ale niełatwy do zastosowania we wnętrzach. W nadmiarze może wywołać wrażenie barokowego przesytu, jednak użyty z rozwagą i umiarem z pewnością
Dom Organiczny minimalizm we wnętrzach
2024-08-23 | 13:00

Organiczny minimalizm we wnętrzach

Prostota czerpiąca inspirację z natury to aranżacyjny trend, który zdobywa coraz większą popularność. Nie bez powodu – równowaga i spokój wnętrz urządzonych w
Dom Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?
2024-08-23 | 09:00

Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?

Imponujące przestrzenie pełne szkła, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz minimalistyczna paleta kolorów – to cechy, które zazwyczaj kojarzą się ze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.