Podróż w czasie
Styl retro to eklektyczna mieszanka elementów z przeszłości, czerpiąca inspiracje z różnych dekad XX wieku. Powstał z tęsknoty za minionymi czasami i fascynacji unikalnym wzornictwem połowy ubiegłego wieku. W latach 50., 60. i 70. projektanci eksperymentowali z nowymi materiałami i technologiami, tworząc niezwykle kreatywne i innowacyjne formy. Po okresie dominacji minimalistycznych i nowoczesnych trendów, w latach 90. XX wieku nastąpił powrót mody na retro, jako wyraz hołdu dla klasycznego designu. Styl retro łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne ciepła i charakteru. Odważna kolorystyka jest kontrastowa, z odcieniami pomarańczowego, żółtego, zielonego, czerwonego i niebieskiego, co w połączeniu z geometrycznymi wzorami dodaje wnętrzom energii. Grupa Tubądzin w swoich kolekcjach łączy retro z nowoczesnymi elementami, tworząc aranżacje o wyjątkowym stylu i charakterze.
Kolorowe ekspresje
Kolekcja Macchia jest esencją włoskiego smaku i stylu. Przyciąga uwagę ciekawą formą i kolorystyką, wprowadzając do wnętrza element świeżości. To nowe wyobrażenie o wzornictwie z lat 80., inspirowane nową odsłoną słynnego lastryko. Kolekcja Macchia, przyciąga wzrok kunsztownym wykończeniem. Kamienny wzór jest bardzo naturalny w swej fakturze, a jednocześnie intrygujący. Gładko wypolerowana powierzchnia kamyków świetliście wycina się z głębokiego matu. Odmiany Blue i Graphite mają mocniejszy charakter, uzyskany przez większy kontrast pomiędzy kawałkami kamienia, a matowym podłożem. Warianty Beige i Grey są delikatniejsze. Kolory bazowe są tu bardziej stonowane, a kawałki minerałów wtapiają się w tło, przez co płytki są bardziej jednorodne.
Lekkość stylu
Kolekcja Tissue od Grupy Tubądzin prezentuję delikatność i lekkość stylu retro. Organiczne, miękkie i opływowe formy na płytkach łazienkowych stają się coraz bardziej popularnym trendem w projektowaniu wnętrz. Nawiązują do natury, przywołując uczucie harmonii i relaksu w przestrzeni. Tissue czerpie inspirację z lat 60., z ich charakterystyczną lekkością i odważną stylistyką. W tamtych czasach, rock'n'roll rozbrzmiewał w domach, a świat mody i sztuki był zdominowany przez nurt Optical Art. Przeniesienie tego stylu, z jego geometrycznymi kształtami i fraktalami, do nowoczesnych wnętrz wymaga umiejętnego połączenia klasyki z modernizmem. Urokliwy trawertyn o ciepłych odcieniach beżu działa uspokajająco i relaksująco na zmysły. W zestawieniu z elegancką butelkową zielenią oraz złocistymi akcentami, cała aranżacja nabiera wyrazistości i charakteru.
Industrialne spojrzenie
Kolekcja Curio opiera się na zestawieniu industrialnej stylistyki z tradycyjnym rzemiosłem, odkrywając retro na nowo. Inspirowana modernistycznymi, prostokątnymi cegiełkami kojarzącymi się z kultową estetyką podziemnych stacji nowojorskiego metra, Curio łączy dwa pozornie wykluczające się style. Industrialny charakter kolekcji idzie w parze z tradycyjnym iberyjskim rzemiosłem. Technika pokrywania szkliwem i wypalania sprawia, że każda płytka jest subtelnie inna i wyjątkowa. Niesie ze sobą element śladu twórcy i kojarzy się z upływem czasu. To propozycja, która mieni się wieloma odcieniami – delikatny beż oraz mineralne barwy zieleni i niebieskiego dają poczucie ukojenia i zapewniają zastrzyk pozytywnej energii.
Styl retro w aranżacji wnętrz to wyjątkowa podróż do przeszłości, która pozwala ożywić wspomnienia i estetykę minionych dekad. Grupa Tubądzin, poprzez swoje kolekcje, doskonale łączy ducha retro z nowoczesnymi akcentami. Kolekcje Funky, Tissue i Curio to świetne przykłady, jak można połączyć nostalgię z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne charakteru i wyjątkowego stylu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.