Komunikaty PR

Podwójna wygoda - łazienka rodzinna

2022-06-10  |  19:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Poranki bywają zazwyczaj nerwowe i wszystko przebiega w dużym pośpiechu. Szczególnie, gdy cała rodzina ma na  jedną godzinę do pracy i szkoły, to każda minuta jest na wagę złota, a łazienka stanowi wtedy  najbardziej okupowane pomieszczenie w domu. Warto zatem rozważyć opcję rozszerzenia strefy umywalkowej, by znalazło się przy niej miejsce jeszcze dla drugiej osoby.

Na poranną, powolną toaletę zawsze brakuje czasu, a najwięcej  spędzamy go właśnie przy umywalce. Mycie zębów, makijaż, układanie włosów - to wszystko wykonujemy w strefie umywalkowej z lustrem. Warto zatem zastanowić się, czy mamy wystarczająco dużo miejsca na rozszerzenie tej przestrzeni dla dwojga? Dzięki temu dwójka dzieci może bez problemu  umyć zęby bez przepychanek do baterii,  a dorośli mają czas na   komfortowe zadbanie  o swoją pielęgnację.

To praktyczne rozwiązanie powiększonej strefy umywalkowej można zastosować już w niewielkich łazienkach, chociażby dzięki wydłużonej umywalce i zamontowanym podwójnym bateriom. Gdy dysponujemy większą przestrzenią, to idealnym rozwiązaniem stają się dwie umywalki i odpowiednio zaaranżowana strefa wokół.

Podwójna moc

Decydując się na powiększoną strefę łazienkową dla dwojga, niewątpliwie należy zacząć od umywalki. Na rynku są już dostępne wydłużone modele o szerokości 120 cm, będące doskonałym rozwiązaniem do niewielkich łazienek. W większej przestrzeni sprawdzą się szafki z możliwością montażu dwóch, oddzielnych umywalek, bądź jednej podwójnej. W kolekcji Cristal marki Devo  znajdziemy szafki pod umywalkę oraz podwójne umywalki o szerokości 1200 mm. Linia mebli Cristal wyróżnia się oryginalnym połączeniem faktury drewna ze szkłem w stonowanych odcieniach, co idealnie wpasowuje się w nowoczesną aranżację przestrzeni łazienkowej. Szafka podumywalkowa posiada cztery pojemne szuflady, dwie pod każdą częścią umywalki, co dodatkowo pozwala wydzielić również strefy przechowywania np. na damską i męską, ułatwiając tym samym korzystanie z nich, gdy druga osoba stoi przy umywalce.

W siostrzanej kolekcji Cristal 2.0 zaprojektowanej przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI mamy możliwość montażu dwóch oddzielnych, dowolnych umywalek nadblatowych dostępnych na rynku. Lekkie, okrągłe  umywalki w ramach kolekcji z oferty Devo w połączeniu z czarnymi bateriami stanowią oryginalną ozdobę łazienki. Delikatna linia mebli Cristal 2.0, inspirowana stylem art déco, wpisze się w  klimat nowoczesnej  i eleganckiej łazienki.

Dwa osobne stanowiska umywalkowe stworzymy również dzięki kolekcji Modus, zaprojektowanej przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI dla marki Devo. Modułowa kolekcja mebli pozwala na indywidualne konfigurowanie i zestawianie dostępnych w ramach serii szafek i półek, tworząc przestrzeń o nieograniczonych scenariuszach, dopasowaną do własnych potrzeb.

Strefa lustra

Tak samo jak umywalki, ważne jest wiszące nad nimi lustro. Powinno być na tyle duże, by obejmowało przestrzeń nad jedną i drugą umywalką. Dobrze  sprawdza się tu jednolita lustrzana tafla, zamocowana bezpośrednio do ściany, która powoduje jednocześnie optyczne powiększenie przestrzeni. Ciekawym, a jednocześnie ozdobnym rozwiązaniem, będą dwa, osobne lustra  zawieszone  w ramach niczym obrazy. W kolekcji Etna 2.0 zaprojektowanej przez Grynasz Studio  dla marki Devo, znajdziemy półkę z przesuwnymi lustrami jako nowość rynkową. Ten oryginalny projekt przyciąga wzrok i łączy się stylistycznie z pozostałymi elementami kolekcji; ściennymi półkami i wieszakami,  a wszystko co jest najczęściej używane znajduje się pod ręką.

We wspomnianej wcześniej linii Cristal 2.0 znajdują się także półokrągłe lustra, stylistycznie nawiązujące do czasów Tamary Łempickiej, tworzące niezwykle wyrafinowany klimat w łazience.

Światła blask

W  strefie umywalkowej należy odpowiednio zaprojektować oświetlenie, gdyż to jest miejsce, gdzie  wykonujemy makijaż, pielęgnujemy cerę i układamy włosy. Powinno  okalać całą strefę, tak, aby z każdej strony był odpowiedni poziom oświetlenia. Można zastosować kinkiety boczne, symetrycznie zamocowane przy lustrze, bądź lampę mocowaną nad lustrem, skierowaną w dół, należy jednak pamiętać, by  znajdowała się nad całą długością lustra, równomiernie je oświetlając. Pamiętajmy, aby włączniki światła zamontować z dwóch stron, ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie, a także dobrać odpowiednią barwę światła, najbardziej zbliżoną do naturalnego. W kolekcji Danubio 2.0 marki Devo znajduje się idealne rozwiązanie, przeznaczone zarówno do pojedynczej, jak i podwójnej strefy umywalkowej - lustro z wbudowanym oświetleniem LED.  Dodatkowo jest ono połączone z panelem ściennym i półką, stanowiąc wygodne wykończenie  miejsc narażonych na zamoczenie. Kolekcja zaprojektowana przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI składa się z prostych elementów, inspirowanych postmodernistycznym wzornictwem. Minimalistyczna forma  kolekcji sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, eleganckich jak i loftowych.

Podwójna strefa umywalkowa to niezwykła wygoda i oszczędność czasu. Dzięki takiej organizacji łazienki, poranki mogą stać się przyjemne, a my przy okazji możemy spędzić więcej czasu z najbliższymi.

Dodatkowe informacje www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.