Podwójny triumf Ceramiki Paradyż na Łódź Design Festival
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro@okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Ceramika Paradyż świętuje podwójne zwycięstwo na tegorocznym Łódź Design Festival, zdobywając prestiżowe statuetki must have za dwie wyjątkowe kolekcje: klinkier SUNDOWN zaprojektowany przez Maję Ganszyniec oraz kolekcję biżuterii Monumental, stworzoną przez Annę Orską we współpracy z Paradyż. Must have organizowany jest przez Łódź Design Festival już od 2011 roku. Wyróżnia najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów, a prestiżowym znakiem jakości firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry design i dzięki temu promować rodzimy sektor kreatywny.
Nagrody must have to jedno z najbardziej uznanych wyróżnień w polskim wzornictwie, przyznawane corocznie przez grono ekspertów i dziennikarzy branżowych. W tym roku jury miało trudne zadanie, wybierając najlepsze projekty spośród ponad 400 zgłoszeń. Pod koniec maja projekty Ceramika Paradyż doceniła Rada Ekspertów w składzie: Kamil Białas (red. naczelny WhiteMAD), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna AD Polska), Anna Grużewska (red. naczelna Czas na Wnętrze), Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska (pracownia arch. Jam Kolektyw), Katarzyna Księżopolska (red. naczelna MAGAZIF.com), Maria Ostrowska (animatorka polskiego sektora kreatywnego), Monika Pągowska i Tomasz Pągowski (duet kreatywny Pągowski Studio), Michał Piernikowski (dyr. Łódź Design Festival), Hanna Rydlewska (dyr. wydawnicza Vogue Polska, red. Chilli ZET) i Anna Żmijewska (red. Architektura-murator).
Klinkier SUNDOWN autorstwa Mai Ganszyniec to ukłon w stronę tradycyjnych materiałów i metod produkcji. Oferuje możliwość wyjścia poza wnętrza i spojrzenia na budynki oraz ich styl w sposób całościowy i niezwykle kreatywny. Kolekcja ta jest głęboko zakorzeniona w tradycji - zarówno pod względem kolorystyki, jak i formatów oraz rodzajów powierzchni. Klinkier SUNDOWN jest jednak nowoczesny dzięki technologii, która zapewnia jego wytrzymałość, co umożliwia jego ponowne zastosowanie w projektach architektonicznych i aranżacjach.
Biżuteria „Monumental” to z kolei rezultat współpracy Paradyż z projektantką Anną Orską. Wykorzystano w niej poprodukcyjne odpady ceramiczne z kolekcji Monumental. Niewykorzystane elementy przeszły transformację, stając się częścią pozłacanych dzieł sztuki jubilerskiej w duchu less waste. Ceramiczne kamienie, inspirowane strukturami naturalnych minerałów, symbolicznie nawiązują do geniuszu natury i są doskonałym przykładem współpracy między różnymi dziedzinami sztuki rzemieślniczej. Każdy element tej biżuterii to nie tylko efekt recyklingu, ale również małe dzieło sztuki, które przyciąga uwagę swoim wyjątkowym designem.
Celebracja innowacji
Łódź Design Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu w Polsce, przyciągające co roku tysiące odwiedzających i najlepszych projektantów z całego świata. Festiwal promuje innowacyjne projekty, nowoczesne rozwiązania i śmiałe pomysły, stając się platformą wymiany doświadczeń i inspiracji dla twórców i miłośników designu. Podwójne wyróżnienie dla Ceramiki Paradyż na tegorocznym festiwalu to dowód na to, że polski design stoi na światowym poziomie, a współpraca z wybitnymi projektantami przynosi marce spektakularne efekty.
Fot. HAWA by lodzdesign
Więcej na https://www.paradyz.com/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.