Komunikaty PR

Podwójny triumf Ceramiki Paradyż na Łódź Design Festival

2024-06-06  |  09:55
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Ceramika Paradyż świętuje podwójne zwycięstwo na tegorocznym Łódź Design Festival, zdobywając prestiżowe statuetki must have za dwie wyjątkowe kolekcje: klinkier SUNDOWN zaprojektowany przez Maję Ganszyniec oraz kolekcję biżuterii Monumental, stworzoną przez Annę Orską we współpracy z Paradyż. Must have organizowany jest przez Łódź Design Festival już od 2011 roku. Wyróżnia najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów, a prestiżowym znakiem jakości firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry design i dzięki temu promować rodzimy sektor kreatywny.

Nagrody must have to jedno z najbardziej uznanych wyróżnień w polskim wzornictwie, przyznawane corocznie przez grono ekspertów i dziennikarzy branżowych. W tym roku jury miało trudne zadanie, wybierając najlepsze projekty spośród ponad 400 zgłoszeń. Pod koniec maja projekty Ceramika Paradyż doceniła Rada Ekspertów w składzie: Kamil Białas (red. naczelny WhiteMAD), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna AD Polska), Anna Grużewska (red. naczelna Czas na Wnętrze), Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska (pracownia arch. Jam Kolektyw), Katarzyna Księżopolska (red. naczelna MAGAZIF.com), Maria Ostrowska (animatorka polskiego sektora kreatywnego), Monika Pągowska i Tomasz Pągowski (duet kreatywny Pągowski Studio), Michał Piernikowski (dyr. Łódź Design Festival), Hanna Rydlewska (dyr. wydawnicza Vogue Polska, red. Chilli ZET) i Anna Żmijewska (red. Architektura-murator).

Klinkier SUNDOWN autorstwa Mai Ganszyniec to ukłon w stronę tradycyjnych materiałów i metod produkcji. Oferuje możliwość wyjścia poza wnętrza i spojrzenia na budynki oraz ich styl w sposób całościowy i niezwykle kreatywny. Kolekcja ta jest głęboko zakorzeniona w tradycji - zarówno pod względem kolorystyki, jak i formatów oraz rodzajów powierzchni. Klinkier SUNDOWN jest jednak nowoczesny dzięki technologii, która zapewnia jego wytrzymałość, co umożliwia jego ponowne zastosowanie w projektach architektonicznych i aranżacjach.

Biżuteria „Monumental” to z kolei rezultat współpracy Paradyż z projektantką Anną Orską. Wykorzystano w niej poprodukcyjne odpady ceramiczne z kolekcji Monumental. Niewykorzystane elementy przeszły transformację, stając się częścią pozłacanych dzieł sztuki jubilerskiej w duchu less waste. Ceramiczne kamienie, inspirowane strukturami naturalnych minerałów, symbolicznie nawiązują do geniuszu natury i są doskonałym przykładem współpracy między różnymi dziedzinami sztuki rzemieślniczej. Każdy element tej biżuterii to nie tylko efekt recyklingu, ale również małe dzieło sztuki, które przyciąga uwagę swoim wyjątkowym designem.

Celebracja innowacji

Łódź Design Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu w Polsce, przyciągające co roku tysiące odwiedzających i najlepszych projektantów z całego świata. Festiwal promuje innowacyjne projekty, nowoczesne rozwiązania i śmiałe pomysły, stając się platformą wymiany doświadczeń i inspiracji dla twórców i miłośników designu. Podwójne wyróżnienie dla Ceramiki Paradyż na tegorocznym festiwalu to dowód na to, że polski design stoi na światowym poziomie, a współpraca z wybitnymi projektantami przynosi marce spektakularne efekty.

Fot. HAWA by lodzdesign

Więcej na https://www.paradyz.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.