Komunikaty PR

Powiększamy przestrzeń. Więcej miejsca w Twoim mieszkaniu

2022-06-27  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Urządzasz mieszkanie w nowym budynku? Zapewne wiesz, że tutaj każdy centymetr jest na wagę złota. Zainspiruj się i zorganizuj swoje mieszkanie tak, by było maksymalnie funkcjonalne i stylowe.

Najnowsze trendy mówią o dodatkach, które sprawią, że Twoje mieszkanie wizualnie zwiększy metraż. Jednak dzięki sprytnym rozwiązaniom meblowym zyskasz nie tylko wizualną, ale też realną przestrzeń do wykorzystania.

Rozwiązaniem mogą być szuflady

Szafki dolne to kluczowe miejsce do przechowywania. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem do kuchni jest zastosowanie szuflad. Po otwarciu szuflady mamy dostęp do całej jej zawartości, inaczej niż w klasycznych szafkach uchylnych z zawiasami. Dobrze zatem wybrać sprawdzone szuflady, dające wiele możliwości. - Takim systemem są cenione przez klientów szuflady Häfele Matrix. Klasyczna seria Matrix S to aż trzy kolory boków oraz dziewięć wariantów boków i podwyższeń. Nowość Matrix S Slim, dzięki płaskim 13-milimetrowym bokom, to nowoczesny design idealnie sprawdzający się w minimalistycznych kuchniach – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.

Szuflady idealnie sprawdzą się również pod zlewem – jako miejsce na segregację odpadów. Szafka, w której mieszczą się pojemniki do sortowania, jest najczęściej używaną w kuchni, dlatego warto aby korzystanie z niej było wygodne i ergonomiczne. Dzięki podwyższeniom jak np. relingi z wkładkami szklanymi, możemy wygodnie przechowywać tam również większe przedmioty.

Sposób na narożne szafki

Meblowanie pomieszczeń w mieszkaniu to sztuka wykorzystania każdego kąta. W kuchni idealnie sprawdzą się zatem systemy półek w szafce narożnej, np. Nuvola lub narożna szafka Mondo. Te rozwiązania wpasują się w miejsca, gdzie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni. - Dawniej szafki narożne służyły do przechowywania rzadko używanych sprzętów kuchennych i garnków. Dziś dzięki rozwiązaniom jak Nuvola czy Mondo mamy wygodny dostęp do codziennych sprzętów kuchennych. Najważniejsze jest jednak to, że w pełni wykorzystujemy miejsce, które bez tych rozwiązań trudno byłoby efektywnie zagospodarować –  zaznacza Michał Kichler.

Czy podnośnik daje przestrzeń?

Powiększając wnętrze, wizualnie warto postawić na jasne kolory. Sprawdza się to szczególnie w zabudowach na całe ściany - od sufitu do podłogi. Jednak duża zabudowa, to często też duże, szerokie fronty, które muszą sprawnie pracować. Z pomocą przychodzą tu podnośniki. Warto więc wybierać takie, które nie zabiorą nam cennych centymetrów z wnętrza szafki. - Do utrzymania ciężkich frontów świetnie nadają się podnośniki Häfele Free Space. Free Space jest najmniejszym bezzawiasowym podnośnikiem na rynku, a jego maksymalny udźwig to 10,7 kg przy wysokości klapy 400 mm. Imponuje on swoją kompaktowością, bo zajmuje tylko 63 mm na głębokość wnętrza szafki – mówi Michał Kichler. – Free Space dostępny w wersji z hamulcem i otwieraniem bezuchwytowym dodatkowo możemy wybrać aż w czterech kolorach: białym, szarym, antracytowym i czarnym.

Podnośniki Häfele, rozszerzone o dodatkowe opcje, pozytywnie wpływają na komfort użytkownika. W ofercie znajdują się warianty push to open, z hamulcem i możliwością zatrzymania frontu w każdej pozycji. Wspólną cechą wszystkich wersji tego produktu jest jakość i wytrzymałość, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania mebli.

Drobiazgi, innowacje i dobre rozwiązania

Jakie jeszcze rozwiązania sprawdzą się na ograniczonym metrażu? – Jest to np. Häfele Ironfix, czyli wysuwana z mebla deska do prasowania, która mieści się w praktycznie każdej szafie. Możliwość złożenia i płynny obrót o 180° pozwala na wygodne użytkowanie i chowanie. To rozwiązanie sprawdzone w hotelarstwie, które można z powodzeniem zastosować także w mieszkaniu – wyjaśnia Michał Kichler.

Porządek, spójność i dbałość o szczegóły są elementami, które pozwalają efektywniej wykorzystywać posiadany metraż. Pomocne w dbaniu o ład w szafkach i szufladach będą kosze, sortowniki i specjalne wkłady. - Warto też zastanowić się nad uchwytami i relingami na przedmioty kuchenne, które przykręcone do ściany uatrakcyjnią wnętrze nie tylko wizualnie, ale również praktycznie – doradza ekspert Häfele.

Mieszkanie nie musi posiadać dużego metrażu, aby było wygodne w codziennym funkcjonowaniu. Wystarczy przemyśleć, czego wymagamy od swojej przestrzeni i w sprytny sposób zaplanować, jakie systemy będą się najlepiej sprawdzać się w danym wnętrzu. 

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów Biuro prasowe
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma
Dom Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie
2024-07-04 | 11:00

Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie

Czy marzysz o salonie, który emanuje elegancją i ponadczasowym stylem? Odkryj, jak kamień naturalny może odmienić Twoją codzienną przestrzeń, dodając jej niepowtarzalnego i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.