Komunikaty PR

Powrót do przeszłości. VINTAGE ANTYK, kolekcja karniszy marki Marcin Dekor.

2022-01-11  |  13:27
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Czar paryskiej kamienicy

Wnętrze apartamentu urządzone jak w najbardziej luksusowej dzielnicy Paryża – Passy, to marzenie wielu. Tu wiekowe meble, pamiątki rodzinne niekiedy pamiętające zburzenie Bastylii z wirtuozerią komponowane są z klasykami designu i ze współczesnym wzornictwem. Ściany zdobią lustra w złotych ramach, portrety przodków i nowoczesne malarstwo. W takim apartamencie parkiet to zawsze elegancka i ponadczasowa francuska jodełka, a duże, dzielone okna ujęte są w miękkie zasłony uszyte z tkanin od Pierra Freya, Élitis, czy Misia Paris. – Aranżacja okien w klasycznym stylu wymaga odpowiednio dobranych karniszy.

– We wnętrzu, w którym antyki i ekskluzywne materiały wykończeniowe grają pierwsze skrzypce, każdy detal musi być najwyższej jakości. Powinien również nawiązywać estetyką i rzemieślniczą precyzją wykonania do pozostałych elementów wystroju – mówi Monika Kruszewicz z firmy Marcin Dekor. – Do wnętrz w stylu klasycznym poleciłabym karnisze z kolekcji VINTAGE ANTYK z naszej oferty. Modele w szlachetnych odcieniach patynowanego złota wpiszą się w stylistykę inspirowaną paryską klasyką – dodaje ekspertka. Okna w kamienicach często też mają zwieńczenie w kształcie łuku. Marcin Dekor oferuje usługę gięcia rur karniszy, która daje w takim wypadku nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Retro dla młodych

Młodzi Polacy pokochali styl vintage. W swoich wnętrzach z upodobaniem wracają do estetyki, którą pamiętają z mieszkań dziadków. Buszują po targach staroci, kupują w sieci, czasem nawet przynoszą skarby, przez niewtajemniczonych wyrzucone na śmietnik. Urządzają swoje mieszkania meblami, które zaprojektowane i wyprodukowane zostały w połowie XX wieku, bądź nowe, lecz takie, które formą i stylem nawiązują do mid-modern century. Do nich dobierają dekoracje: kolorowe szkło, makatki z Cepelii i tkaniny, z których szyją zasłony. – Wnętrze vintage nie jest kompletne bez zasłon uszytych z tkanin nawiązujących deseniem do epoki. Mogą to być proste wzory np. brytyjskiej projektantki Orly Kiely lub zestawienia modne w tamtych czasach, chociażby pomarańczowy skomponowany z brązowym – mówi ekspertka Marcin Dekor.

– We wnętrzu stylizowanym na lata 60. współcześnie wyglądający karnisz nie będzie miał racji bytu. Klientom poszukującym wykończenia okna do wnętrza w stylu retro, poleciłabym naszą kolekcję VINTAGE ANTYK, w których widoczna jest inspiracja przeszłością. Zarówno forma karnisza, jak i klasyczne, ale ponadczasowe rozwiązania techniczne, to powrót do tradycji i prostych rozwiązań, do których nikt nie potrzebuje instrukcji: Karnisze są wyposażone w klasyczne kółka, ale z teflonowym wyciszeniem, a zasłony dopinane ozdobnymi klamerkami, które dodatkową podkreślają charakter dekoracji – tłumaczy Monika Kruszewicz z Marcin Dekor.

Loft w wielkim mieście

Opuszczone postindustrialne zabudowania coraz częściej przerabiane są przez deweloperów na budynki mieszkalne. Apartamenty utrzymane w stylistyce loftu są poszukiwane wśród pragnących oryginalnych autentycznych rozwiązań i dobrej architektury oraz uwielbiane przez artystyczne Bohemy. Jest kilka wyznaczników wnętrza w tym stylu. To cegła i beton jako materiały wykończeniowe, surowe drewno oraz stal w umeblowaniu i dekoracjach. W loftowe przestrzenie idealnie wpisują się również mosiężne lampy , meble i inne elementy , np. karnisze. – Okna w loftach są duże. Ich zasłanianie przed spojrzeniami ciekawskich jest koniecznością – mówi Monika Kruszewicz. – By karnisze pasowały do innych metalowych, postindustrialnych detali we wnętrzu (szprosów, relingów, rur centralnego ogrzewania lub gazowych) powinny być odpowiednio dobrane. Z drewnem, metalem, cegłą i betonem będą współgrały nie tylko te w czarnym matowym kolorze, co jest już niemalże standardem, ale również w odcieniu spatynowanego, postarzanego mosiądzu, jak np. propozycje z kolekcji VINTAGE ANTYK, które są dostępne w dwóch średnicach rurek 25mm oraz 19mm.  – doradza ekspertka. Wnętrza loftowe pełne są oryginalnych rozwiązań architektonicznych. Często spotykamy w nich okna narożne. W takim wypadku przydatna będzie również usługa gięcia karniszy, którą oferuje Marcin Dekor.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.