Komunikaty PR

Powrót do szkoły: metamorfoza pokoju ucznia z akcesoriami Peka

2020-09-24  |  09:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania JPG ( 0.19 MB )

Nowy rok szkolny to dobry pretekst, by dokonać zmian w aranżacji pokoju ucznia. Młodszym dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą niezbędne będzie ergonomiczne biurko. Starsze docenią wygodne miejsce do nauki, które nie będzie ingerować w młodzieżowy styl pokoju. Wszystkim, którzy poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań z pomocą przychodzi marka Peka – specjalista od funkcjonalnych akcesoriów meblowych.

Jak się okazuje biurko ucznia i kuchnia mają ze sobą sporo wspólnego. W obu przypadkach liczy się duża powierzchnia robocza blatu, swobodny dostęp do zawartości szafek czy szuflad, a także odpowiednia organizacja ich zawartości. Przekonała się o tym Anita Łopatka z Peki, mama tegorocznej „pierwszoklasistki”.

Oboje z mężem na co dzień dużo czasu poświęcamy praktycznej organizacji przestrzeni kuchni, więc sami zaprojektowaliśmy narożne biurko naszej córki, które oferowało jej wystarczającą ilość miejsca do pracy. Utrudniony dostęp do szuflad i szafek pod blatem powodował jednak, że nie było ono wygodne. Lena nie do końca polubiła swoje biurko i będąc jeszcze w zerówce często odrabiała prace domowe w salonie – opowiada mama dziewczynki.

Ta lokalizacja była jednak zupełnie niedostosowana do wzrostu kilkuletniej dziewczynki, co w przyszłości mogło niekorzystnie odbić się na jej zdrowiu. Dlatego tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego postanowiliśmy wspólnie zastanowić się, co zrobić, aby Lenie było łatwiej, a ja żebym nie przejmowała się bałaganem w salonie – dodaje Anita Łopatka.

Metamorfoza pokoju pierwszoklasistki

Pierwsza wspólna decyzja dotyczyła zmiany układu biurka. Układ narożny zmieniono na linearny, a wszystkie szafki spod blatu przeniesiono pod ścianę. Szybko okazało się też, że akcesoria Peki, na co dzień wykorzystywane w projektach kuchni, mogą przydać się również do zorganizowania strefy nauki.  Za pomocą dodatkowych elementów meblowych podniesiono szafki i biurko na odpowiednią wysokość, dostosowaną do wzrostu dziewczynki. Pod blatem, na całej szerokości biurka zamontowano wysuwaną półkę EXTENDO. To idealne miejsce na przechowywanie papieru do rysowania czy podręczników.

Dobra organizacja biurka

Aby przestrzeń sprzyjała kreatywnym pracom, a jednocześnie była dobrze zorganizowana, niezbędne są pojemniki, kubki i pudełka na artykuły papiernicze. W tej roli świetnie sprawdziły się pojemniki kuchenne i organizery łazienkowe. Dziewczynka może w nie wkładać kredki, pisaki, gumkę do ścierania, kolorowe taśmy klejące czy temperówkę. Jest szansa, że nie będzie już gubić każdego dnia swoich szkolnych drobiazgów!

Wnętrza szuflad zostały wyłożone matami antypoślizgowymi. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać czystość, zwłaszcza jeśli dziecko przechowuje tam farby, brokatowe kleje i podobne, łatwo brudzące materiały plastyczne. Z boku biurka przymocowano wieszak na akcesoria, aby Lena mogła łatwo odwieszać na nim plecak.

Regulacja wysokości

Praktycznym rozwiązaniem w pokoju młodzieżowym będzie biurko z regulowaną wysokością. Możliwość stworzenia takiego rozwiązania daje stelaż elektryczny biurka, oferowany przez Peka.  Wysokość blatu można regulować w zakresie od 65 do 130 cm, aby zapewnić ergonomiczną pozycję podczas pracy. Zmiana wysokości odbywa się za pomocą przycisków na panelu. A zmiana pozycji podczas nauki z siedzącej na stojącą i na odwrót mobilizuje ciało do ruchu, sprzyja zdrowiu i poprawia samopoczucie. Nastolatki z pewnością docenią też to, że blat biurka może być wykonany indywidualnie w taki sposób, aby komponował się z wnętrzem. Jeśli się zniszczy lub jego właściciel zażyczy sobie zmiany stylu pokoju, w każdej chwili można go wymienić, a stelaż wykorzystać ponownie.

Jak się okazuje aranżacja pokoju ucznia z systemami marki Peka, może być równie prosta i przyjemna jak urządzanie kuchni.

Fot. mat. prasowe Peka

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Co powinniśmy wiedzieć o domach z drewna? Biuro prasowe
2024-06-14 | 10:00

Co powinniśmy wiedzieć o domach z drewna?

Na znaczeniu zyskuje budownictwo zrównoważone i coraz więcej inwestorów decyduje się na dom z drewna. To nie tylko przyjazny dla środowiska materiał, który umożliwia
Dom Pracownia w Łazience: Warsztaty z projektowania łazienek w CAD Decor
2024-06-14 | 01:00

Pracownia w Łazience: Warsztaty z projektowania łazienek w CAD Decor

Szkolenie ma formułę jednodniowych intensywnych warsztatów, które umożliwią uczestnikom poznanie możliwości oprogramowania CAD Decor. Zostaną zaprezentowane wszystkie moduły
Dom Sztuka, emocje i społeczeństwo - Grupa Tubądzin partnerem wystawy “Łzy szczęścia
2024-06-14 | 01:00

Sztuka, emocje i społeczeństwo - Grupa Tubądzin partnerem wystawy “Łzy szczęścia

Patronat marki Tubądzin nad wystawą jest częścią projektu Tubądzin Meets Art, który zainaugurowano w zeszłym roku w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki. Projekt ten ma na celu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.