Komunikaty PR

Powściągliwa elegancja na warszawskiej Woli

2021-11-23  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Trzypokojowe mieszkanie, którego projekt powierzono pracowni Latre Design, znajduje się na warszawskiej Woli, w urokliwej kamienicy z lat 50. W trakcie prac wykończeniowych architekt Ewelina Latra-Kalinowska postanowiła odkryć zastaną w nim starą, klimatyczną cegłę. Pozostawiono ją na wybranych ścianach w salonie i w gabinecie. Zabieg miał na celu wydobycie z wnętrza charakteru minionych lat i zmianę mieszkania w przestrzeń o unikalnym klimacie. Zaproponowane kolory, meble i oświetlenie ze sklepu Ardant.pl zostały uważnie dobrane, tworząc w efekcie relaksującą przystań na mapie wielkiego miasta.

Salon z aneksem

Strefę dzienną mieszkania przeznaczonego na cele inwestycyjne postanowiono utrzymać w konsekwentnej kolorystyce. Na ścianach przeplatają się kojące odcienie szarości i bladej mięty. Jasne, stonowane barwy to ukłon w stronę neutralnej palety, widocznej nie tylko w kolorach ścian, ale także w elementach wyposażenia. Zastosowany przez Latre Design ponadczasowy styl sprawia, że na takiej bazie łatwo zbudować swoje wymarzone wnętrze. Niewielki salon połączono z aneksem kuchennym, a kuchnię odcięto od salonu cienką, czarną listewką, przechodzącą  od podłogi poprzez ścianę, aż na sufit. Dolną zabudowę szafek kuchennych w kolorze ciepłej szarości równoważą górne szafki o dębowym wybarwieniu, zbliżonym do koloru podłogi. Biały zlew i bateria zgrabnie wtapiają się w zabudowę. Niewielką wyspę kuchenną podkreśla barwa zgaszonej, pastelowej mięty. Blat i okładzina ściany a'la lastryko – obecnie bardzo popularne, nawiązują stylem do  minionych lat, tym bardziej, że na klatce schodowej zachowano oryginalną posadzkę lastryko. Sąsiadujący z aneksem kuchennym salon jest dość minimalistyczny. Mieści dwuosobową sofę i dębowy stolik kawowy. Celowo nie ma tu telewizora, bo przestrzeń miała służyć przede wszystkim do odpoczynku. Mieszkanie miało być eleganckie, a wyposażenie i oświetlenie dobrej jakości, mieszczące się w określonym budżecie.

Przemyślane oświetlenie

Motywem przewodnim wnętrz jest rewelacyjnie zaprojektowane oświetlenie, pochodzące ze sklepu Ardant.pl. Kontrastuje kolorystycznie z pozostałymi elementami wyposażenia, ale przez swe delikatne formy nie sprawia wrażenia ciężkości. Użyte tu lampy marki Nowodvorski dopełniają wszystkie pomieszczenia. Oświetlenie tego polskiego producenta, jest eleganckie i budżetowe jednocześnie, więc idealne pod tego typu inwestycje. Na ścianie obok sofy najciekawszym elementem świetlnym jest przykuwający wzrok kinkiet Spider Maxlight. Zamontowany ukośnie, daje piękną poświatę na ścianę, nadając salonowi wyjątkowo nastrojowy klimat. Sufitowe spoty w kuchni i w przedpokoju miały być w założeniu proste i nie dominować nad aranżacją. Jako światło górne w salonie architekt Ewelina Latra-Kalinowska zaproponowała prostą formę nowoczesnego żyrandola świecznikowego z klasycznymi żarówkami w miedzianej oprawie. Nowoczesne wzornictwo i rozwiązania podyktowane względami praktycznymi złagodzono akcentami świetlnymi, które sprawiają, że wnętrze zyskało ciepło i przytulność domowego ogniska.

Tylko piękne sny

W 11-metrowej sypialni udało się wygospodarować miejsce na podwójne łóżko z eleganckim, szarym zagłówkiem i dwa dekoracyjne stoliki nocne. Kolor łóżka idealnie uzupełnia tapeta Rasch w botaniczne wzory. Naprzeciwko łóżka, aby nawiązać klimatem do całości mieszkania, zastosowano eleganckie sztukaterie. Chłody ton aranżacji pomieszczenia neutralizują zasłony i poduszki w ciepłych, łososiowych barwach.

Całość aranżacji mieszkania na Woli jest spójna, harmonijna i tworzy przemyślaną całość. Dominujące szarości i mięta kreują w mieszkaniu potrzebną mu przestrzeń, z kolei drewno w naturalnym odcieniu i oświetlenie z Ardant.pl daje wnętrzom styl i elegancję. Aż chciałoby się tu zamieszkać!

Fot. Bernadetta Kuczyńska Interior Photography

Więcej informacji: www.Ardant.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.