Poznaj jury konkursu Samsung Projektuj z Bespoke
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Marka Samsung zaprosiła studentów architektury, architektów, projektantów i stylistów wnętrz do udziału w konkursie Projektuj z Bespoke. Tegoroczny skład jury, które oceni prace konkursowe, tworzy aż jedenastu ekspertów i praktyków z branży architektury wnętrz. Od redaktorów naczelnych i dziennikarzy najlepszych magazynów oraz portali poświęconych tematyce aranżacji przestrzeni, przez znamienitych architektów, po wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Gdańsku – gremium jurorskie konkursu Samsung Projektuj z Bespoke prezentuje się wyjątkowo barwnie. Zapraszamy do zapoznania się ze składem, który będzie oceniał zgłoszone projekty.
Zasady konkursu
Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie Projektuj z Bespoke mają za zadanie zaprojektowanie kuchni z uwzględnieniem lodówki Bespoke oraz innego wybranego sprzętu kuchennego marki Samsung. Kolejnym krokiem jest publikacja zgłoszonej pracy w mediach społecznościowych wraz z dwoma dedykowanymi hasztagami: #projektujzbespoke oraz #kuchniasamsung. Projekty należy zgłaszać wgrywając pracę za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na stronie konkursowej projektujzbespoke.pl a termin składania prac kończy się 6 grudnia 2021 r.
"Jesteśmy świadkami wchodzenia do wnętrz nowego trendu: oto urządzenia elektroniczne zyskują miękki, plastyczny wygląd i wyraz. Jeśli dodamy do tego fakt, że lodówka Bespoke jest modułowa to okazuje się, że mamy produkt pozwalający na nową formę ekspresji we wnętrzu. Temu poświęcony jest ten konkurs - oczekujemy od uczestników by eksplorowali i wyznaczyli nowe trendy w postrzeganiu tego czym jest współczesna kuchnia." – mówi o konkursie Jan Sikora, przewodniczący Jury.
Eksperci z wieloletnim doświadczeniem w jury
Prace oceni tym razem bardzo wyjątkowa komisja, której przewodniczącym jest Jan Sikora – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który prowadzi na Wydziale Architektury i Wzornictwa swoją autorską Pracownię Przestrzeni Publicznych. Profesor Jan Sikora jest także właścicielem renomowanej pracowni Sikora Wnętrza. Za swe projekty otrzymał liczne krajowe i międzynarodowe nagrody m.in. Nagrodę Architektoniczną Polityki, nagrodę A’Design Award, Bryłę Roku czy Library Interior Design za projekt Stacji Kultura. Do jury dołączyli także arch. wnętrz Ada Skwira i Małgorzata Liebhart (właścicielki pracowni WZ Studio), Anna Grużewska, (red. naczelna ,,Czas na Wnętrze”, dziennikarka, wybitna znawczyni designu oraz malarstwa), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna ,,Dobre Wnętrze”, Urządzamy.pl, ,,M jak mieszkanie”, związana z rynkiem mediów architektonicznych i wnętrzarskich od 2001 r.), Michał Bachowski (redaktor portalu NOIZZ, współpracujący także z festiwalem GdyniaDesign Days jako członek rady programowej i kurator wystaw), arch. Jacek Tryc (członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, właściciel cenionej pracowni Jacek Tryc Wnętrza), arch. Wioleta Cieślik (Kierownik Działu Decoroom Kitchen w pracowni Decoroom), dr Szymon Hanczar (wykładowca ASP Wrocław i założyciel studia projektowego hanczar studio), Kamil Białas (wydawca i red. naczelny ,,WhiteMAD”) oraz Agnieszka Niedzielak-Kowalska (redaktor portalu elledeco.pl).
Komisja brać będzie pod uwagę: kreatywność pracy konkursowej, związek pracy konkursowej z tematem, funkcjonalność wnętrza, kreatywność i oryginalność projektu, estetykę zastosowanych rozwiązań, ewentualne indywidualne projekty elementów wyposażenia, ich oryginalność i jakość, jakość i poziom prezentacji projektu, zgodność projektu ze współczesną wiedzą, nauką i technologią, zgodność założeń i wytycznych z rezultatem oraz profesjonalizm realizacji pod względem procesowym, zakresowym i budżetowym.
Nagrody i kategorie
Łączna suma nagród w konkursie wynosi 20 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Koncepcyjny” zwycięzca otrzyma 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, natomiast za trzecie miejsce, 2 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Zrealizowany”, przewidziano także trzy nagrody. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, zaś za miejsce trzecie 2 000 PLN brutto.
Uczestnicy mogą aplikować w dwóch kategoriach: projekt koncepcyjny i zrealizowany. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać jeden dowolny produkt AGD marki Samsung i lodówkę Bespoke.
Szczegółowe zasady konkursu, dostępne w regulaminie na stronie: projektujzbespoke.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.