Poznaj jury konkursu Samsung Projektuj z Bespoke
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Marka Samsung zaprosiła studentów architektury, architektów, projektantów i stylistów wnętrz do udziału w konkursie Projektuj z Bespoke. Tegoroczny skład jury, które oceni prace konkursowe, tworzy aż jedenastu ekspertów i praktyków z branży architektury wnętrz. Od redaktorów naczelnych i dziennikarzy najlepszych magazynów oraz portali poświęconych tematyce aranżacji przestrzeni, przez znamienitych architektów, po wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Gdańsku – gremium jurorskie konkursu Samsung Projektuj z Bespoke prezentuje się wyjątkowo barwnie. Zapraszamy do zapoznania się ze składem, który będzie oceniał zgłoszone projekty.
Zasady konkursu
Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie Projektuj z Bespoke mają za zadanie zaprojektowanie kuchni z uwzględnieniem lodówki Bespoke oraz innego wybranego sprzętu kuchennego marki Samsung. Kolejnym krokiem jest publikacja zgłoszonej pracy w mediach społecznościowych wraz z dwoma dedykowanymi hasztagami: #projektujzbespoke oraz #kuchniasamsung. Projekty należy zgłaszać wgrywając pracę za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na stronie konkursowej projektujzbespoke.pl a termin składania prac kończy się 6 grudnia 2021 r.
"Jesteśmy świadkami wchodzenia do wnętrz nowego trendu: oto urządzenia elektroniczne zyskują miękki, plastyczny wygląd i wyraz. Jeśli dodamy do tego fakt, że lodówka Bespoke jest modułowa to okazuje się, że mamy produkt pozwalający na nową formę ekspresji we wnętrzu. Temu poświęcony jest ten konkurs - oczekujemy od uczestników by eksplorowali i wyznaczyli nowe trendy w postrzeganiu tego czym jest współczesna kuchnia." – mówi o konkursie Jan Sikora, przewodniczący Jury.
Eksperci z wieloletnim doświadczeniem w jury
Prace oceni tym razem bardzo wyjątkowa komisja, której przewodniczącym jest Jan Sikora – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który prowadzi na Wydziale Architektury i Wzornictwa swoją autorską Pracownię Przestrzeni Publicznych. Profesor Jan Sikora jest także właścicielem renomowanej pracowni Sikora Wnętrza. Za swe projekty otrzymał liczne krajowe i międzynarodowe nagrody m.in. Nagrodę Architektoniczną Polityki, nagrodę A’Design Award, Bryłę Roku czy Library Interior Design za projekt Stacji Kultura. Do jury dołączyli także arch. wnętrz Ada Skwira i Małgorzata Liebhart (właścicielki pracowni WZ Studio), Anna Grużewska, (red. naczelna ,,Czas na Wnętrze”, dziennikarka, wybitna znawczyni designu oraz malarstwa), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna ,,Dobre Wnętrze”, Urządzamy.pl, ,,M jak mieszkanie”, związana z rynkiem mediów architektonicznych i wnętrzarskich od 2001 r.), Michał Bachowski (redaktor portalu NOIZZ, współpracujący także z festiwalem GdyniaDesign Days jako członek rady programowej i kurator wystaw), arch. Jacek Tryc (członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, właściciel cenionej pracowni Jacek Tryc Wnętrza), arch. Wioleta Cieślik (Kierownik Działu Decoroom Kitchen w pracowni Decoroom), dr Szymon Hanczar (wykładowca ASP Wrocław i założyciel studia projektowego hanczar studio), Kamil Białas (wydawca i red. naczelny ,,WhiteMAD”) oraz Agnieszka Niedzielak-Kowalska (redaktor portalu elledeco.pl).
Komisja brać będzie pod uwagę: kreatywność pracy konkursowej, związek pracy konkursowej z tematem, funkcjonalność wnętrza, kreatywność i oryginalność projektu, estetykę zastosowanych rozwiązań, ewentualne indywidualne projekty elementów wyposażenia, ich oryginalność i jakość, jakość i poziom prezentacji projektu, zgodność projektu ze współczesną wiedzą, nauką i technologią, zgodność założeń i wytycznych z rezultatem oraz profesjonalizm realizacji pod względem procesowym, zakresowym i budżetowym.
Nagrody i kategorie
Łączna suma nagród w konkursie wynosi 20 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Koncepcyjny” zwycięzca otrzyma 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, natomiast za trzecie miejsce, 2 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Zrealizowany”, przewidziano także trzy nagrody. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, zaś za miejsce trzecie 2 000 PLN brutto.
Uczestnicy mogą aplikować w dwóch kategoriach: projekt koncepcyjny i zrealizowany. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać jeden dowolny produkt AGD marki Samsung i lodówkę Bespoke.
Szczegółowe zasady konkursu, dostępne w regulaminie na stronie: projektujzbespoke.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.