Poznaliśmy laureatów konkursu Samsung The Frame „Zrób to po swojemu”
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
31 lipca 2023, podczas uroczystego webinaru OKK! PR, poznaliśmy laureatów konkursu Samsung The Frame „Zrób to po swojemu”. Profesjonalne jury, pod przewodnictwem prof. Jana Sikory, spośród ponad 200 nadesłanych prac wyłoniło zwycięzcę nagrody głównej - sesji zdjęciowej wykonanej przez samego Szymona Brodziaka oraz trzy wyróżnienia. Poznajcie nagrodzone projekty!
Skierowany do studentów, architektów, projektantów i wszystkich osób, które kochają piękne wnętrza konkurs Samsung The Frame „Zrób to po swojemu” został rozstrzygnięty. Uczestnicy mieli za zadanie przesłać swoje prace koncepcyjne z wykorzystaniem telewizora The Frame we wnętrzach w formie wizualizacji na dedykowanej platformie www.konkurstheframe.pl Nadesłano ponad 200 zgłoszeń konkursowych.
Obrady jury
To spośród nich znakomite jury złożone z profesjonalistów i ekspertów z branży aranżacji wnętrz pod przewodnictwem prof. Jana Sikory wyłoniło laureatów. W skład komisji eksperckiej, która zebrała się 26 lipca w biurze OKK!PR, weszli: prof. Jan Sikora (ASP Gdańsk), arch. wnętrz Ada Skwira (WZ Studio), arch. wnętrz Małgorzata Liebhart (WZ Studio), arch. Ida Mikołajska (MIKOŁAJSKAstudio), Anna Grużewska (red. naczelna Czas na Wnętrze), arch. Jacek Tryc (członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz), dr hab. Szymon Hanczar (ASP Wrocław), Oskar Zięta (Zięta Studio), Michał Piernikowski (Łódź Design Festival), arch. Anna Koszela (Pracownia architektury wnętrz Anna Koszela), Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska (Art in Architecture), Kamil Białas (red. nacz. WhiteMAD), Katarzyna Księżopolska (red. nacz. Magazif) oraz z ramienia organizatora Dorota Rek (Samsung Polska). Po burzliwych dyskusjach jury wybrało 11 topowych prac, spośród których poprzez głosowanie wyłoniono laureatów - zwycięzcę nagrody głównej oraz trzy wyróżnienia. Nagrodzone projekty oraz ich autorów poznaliśmy 31 lipca 2021 podczas uroczystego webinaru OKK! design.
Nagroda główna
Profesjonalną sesję zdjęciową wykonaną przez samego Szymona Brodziaka oraz reklamową kampanię ambasadorską o ogólnopolskim zasięgu wygrała Julia Kilczewska z JK Interiors.
- Praca konkursowa Pani Julii Kilczewskiej w pełni spełniła nasze oczekiwania jako komisji konkursowej. Z jeden strony jest dziełem niezwykle wysmakowanym stylistycznie, a z drugiej na płaszczyźnie funkcjonalnej, prezentuje współczesną wizję salonu. Wartością dodaną jest to, że koncepcja pokazuje wnętrze o charakterze artystycznym, co doskonale wpisuje się w wizje konkursu oraz produktu Samsung The Frame. Telewizor z jednej strony zachowuje swój pierwotny charakter jako urządzenia do oglądania treści, ale z drugiej strony stanowi dopełnienie przestrzeni poprzez prezentację dzieł sztuki - uzasadniał wybór zwycięskiego projektu przewodniczący jury – prof. Jan Sikora podczas webinarium OKK! PR.
Wyróżnienia
Równorzędne wyróżnienia przyznano zaś Katarzynie Kowlaskiej z pracowni Kovvalskiej, Weronice Forteckiej z Fortecka Studio oraz Łukaszowi Głogowskiem z Głogowscy Studio.
Jak uzasadniała werdykt jury arch. Ida Mikołajska z MIKOŁAJSKAstudio przy wyróżnieniu Weroniki Forteckiej - Przedstawiona praca jest ciekawą propozycją odpowiedzi na główne hasło konkursu: ZRÓB TO PO SWOJEMU. Nie jest rzeczą specjalnie trudną wkomponować telewizor w przestrzeń, która bazuje na prostych formach - w tzw. “nowoczesnej” stylistyce. Wyzwaniem jest to natomiast we wnętrzach bardziej wyrafinowanych. Autorka wyróżnionej pracy pokusiła się o wprowadzenie (z dużym sukcesem) telewizora Samsung The Frame do wnętrza, gdzie dominują obłości, wyraziste faktury, naturalne materiały. Przedstawiony salon jest równocześnie elegancki jak i niewymuszony. Takie przestrzenie zazwyczaj w swojej estetyce nie tolerują jakiejkolwiek widocznej elektroniki. Tu udało się to z powodzeniem.
Z kolei arch. Wnętrz Małgorzata Liebhart z WZ Studio, podkreślając walory kolorystyczne projektu autorstwa Katarzyny Kowalskiej, mówiła: - Wśród głosów Jury, oglądając tę pracę, kilka razy padło stwierdzenie, że projekt jest „teatralny”. Ma się wrażenie, że jest to scenografia, a wybrany kadr wzbudza ciekawość, co znajduje się w dalszej części przestrzeni. Przedstawiony projekt zdecydowanie poruszył jury i skłonił do refleksji. Zestawienie rzeźby, sztukaterii oraz telewizora jest intrygujące.
Także arch. Jacek Tryc z Jacek Tryc Wnętrza w swej laudacji podkreślał walory artystyczne ostatniego z wyróżnionych projektów Łukasza Głogowskiego: - Wyróżnienie otrzymuje projekt wnętrza, w którym panuje klimat sprzyjający kontemplacji dzieł sztuki i atmosfera wypoczynku. Osoba, która będzie gościem w tym salonie może się wcale nie zorientować, że umieszczona w centralnym miejscu kompozycji fotografia autorstwa Szymona Brodziaka nie jest odbitką, a cyfrowym obrazem wyświetlonym na ekranie. Taki zabieg jest niezwykle cenny z punktu widzenia promocji sztuki i wyższych wartości.
Wyróżnione prace zdobyły atrakcyjne nagrody w postaci konsultacji wizerunkowych wraz z doradztwem komunikacyjnym przeprowadzonym przez jedną z najprężniej działających na rynku wnętrzarskim agencji - OKK! PR oraz szeroko zakrojone działania promocyjne w mediach branżowych.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Patronat medialny: Forbes, LABEL, Czas na Wnętrza, Elle decoration, MAGAZIF, WhiteMad, designteka.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.