PPG ogłosił Różowy brzoskwiniowy kolorem roku 2024 marki DEKORAL
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
PPG wybrał kolor roku 2024 dla marki DEKORAL należącej do PPG. To ciepły odcień Różowy brzoskwiniowy, który potrafi wykreować zdrowy optymizm i atmosferę spokoju we wnętrzach. Ma wszechstronny charakter, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w różnych stylach aranżacyjnych, na dużych i małych powierzchniach, zarówno w pojedynkę, jak i w zestawieniu z innymi kolorami.
Spośród miękkich, świetlistych pasteli cieszących się ostatnio popularnością, poszukiwaliśmy sprawdzonego tła, które pomoże wyeksponować indywidualny styl wystroju i wniesie do domu pozytywną energię. I taki właśnie jest kolor roku 2024 marki Dekoral – ciepły, optymistyczny, a do tego wyjątkowo praktyczny” – podsumowuje Aneta Stopa, marketing manager marki Dekoral w PPG.
Różowy brzoskwiniowy z linii plamoodpornych farb Dekoral EFFECT 3in1 to połączenie dwóch ciepłych owocowych odcieni: czerwonego i żółtego ze złamaną bielą. Ma konotacje z modnymi obecnie tonacjami nude wprowadzającymi do wnętrz sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę bliskości, intymności i bezpieczeństwa. Jest świeży, lekki i stonowany. Nie przytłacza, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako tło dla bardziej wyrazistych tonacji. Dużym otwartym przestrzeniom nadaje przytulność, a do małych wnętrz wnosi więcej światła. Działa przy tym kojąco na zmysły, stanowiąc atrakcyjną przeciwwagę dla barw związanych ze współczesnym, nieustannie zmieniającym się światem.
Choć kolor roku 2024 marki Dekoral jest odcieniem różu, wywodzi się z gamy barw neutralnych, co przekłada się na jego uniwersalny charakter. Z łatwością odnajdzie się więc w różnych domowych pomieszczeniach, niezależnie czy jest to salon, kuchnia, łazienka czy dziecięcy pokój. Dobrym towarzystwem dla tego odcienia będą naturalne drewno i jasny kamień. Z powodzeniem można go też zestawiać z innymi kolorami, a dzięki swej wszechstronności Różowy brzoskwiniowy wpisuje się praktycznie w każdy aranżacyjny styl. Szczególnie dobrze prezentuje się jednak we wnętrzach urządzonych w duchu retro bądź czerpiącym z natury stylu boho. Efektownie wygląda także w wysmakowanych aranżacjach w stylu cichej elegancji, czyli minimaluxe. Równie dobrze sprawdzi się jako kolor wiodący, zastosowany na dużych powierzchniach, jak i jako dyskretny motyw, np. w dodatkach.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.