PPG ogłosił Różowy brzoskwiniowy kolorem roku 2024 marki DEKORAL
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
PPG wybrał kolor roku 2024 dla marki DEKORAL należącej do PPG. To ciepły odcień Różowy brzoskwiniowy, który potrafi wykreować zdrowy optymizm i atmosferę spokoju we wnętrzach. Ma wszechstronny charakter, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w różnych stylach aranżacyjnych, na dużych i małych powierzchniach, zarówno w pojedynkę, jak i w zestawieniu z innymi kolorami.
Spośród miękkich, świetlistych pasteli cieszących się ostatnio popularnością, poszukiwaliśmy sprawdzonego tła, które pomoże wyeksponować indywidualny styl wystroju i wniesie do domu pozytywną energię. I taki właśnie jest kolor roku 2024 marki Dekoral – ciepły, optymistyczny, a do tego wyjątkowo praktyczny” – podsumowuje Aneta Stopa, marketing manager marki Dekoral w PPG.
Różowy brzoskwiniowy z linii plamoodpornych farb Dekoral EFFECT 3in1 to połączenie dwóch ciepłych owocowych odcieni: czerwonego i żółtego ze złamaną bielą. Ma konotacje z modnymi obecnie tonacjami nude wprowadzającymi do wnętrz sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę bliskości, intymności i bezpieczeństwa. Jest świeży, lekki i stonowany. Nie przytłacza, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako tło dla bardziej wyrazistych tonacji. Dużym otwartym przestrzeniom nadaje przytulność, a do małych wnętrz wnosi więcej światła. Działa przy tym kojąco na zmysły, stanowiąc atrakcyjną przeciwwagę dla barw związanych ze współczesnym, nieustannie zmieniającym się światem.
Choć kolor roku 2024 marki Dekoral jest odcieniem różu, wywodzi się z gamy barw neutralnych, co przekłada się na jego uniwersalny charakter. Z łatwością odnajdzie się więc w różnych domowych pomieszczeniach, niezależnie czy jest to salon, kuchnia, łazienka czy dziecięcy pokój. Dobrym towarzystwem dla tego odcienia będą naturalne drewno i jasny kamień. Z powodzeniem można go też zestawiać z innymi kolorami, a dzięki swej wszechstronności Różowy brzoskwiniowy wpisuje się praktycznie w każdy aranżacyjny styl. Szczególnie dobrze prezentuje się jednak we wnętrzach urządzonych w duchu retro bądź czerpiącym z natury stylu boho. Efektownie wygląda także w wysmakowanych aranżacjach w stylu cichej elegancji, czyli minimaluxe. Równie dobrze sprawdzi się jako kolor wiodący, zastosowany na dużych powierzchniach, jak i jako dyskretny motyw, np. w dodatkach.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.