Komunikaty PR

Praca hybrydowa – stwórz wokół siebie przyjazną przestrzeń

2022-05-10  |  09:50
Biuro prasowe

Czyste powietrze sprawia, że lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wypoczęci i efektywni. Ma również wpływ na poziom stresu, nasz wygląd oraz życiową energię. Teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu, który stał się także naszym biurem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. W tworzeniu przyjaznej przestrzeni do pracy i życia pomogą oczyszczacze Samsung.

W wyniku przejścia na model pracy hybrydowej znacznie więcej czasu spędzamy w domu. Badanie  „Hybrid Living Futures”, zaprezentowane przez Samsung, a przeprowadzone we współpracy z The Future Laboratory ujawniło, że aż 86% Europejczyków żyjących w modelu hybrydowym nie chce już powrotu do pracy w trybie od 9:00 do 17:00*. Odsetek osób pragnących pozostać przy tym wychodzącym z mody schemacie jest najniższy w Niemczech, Szwecji i Polsce – w krajach tych odpowiednio 7%, 11% i 12% badanych przedkłada pracę w ściśle określonych godzinach ponad rozwiązanie hybrydowe.

Taki model pracy ma swoje wady i zalety – oszczędzamy czas potrzebny na dojazdy, ale musimy także nauczyć się skutecznie oddzielać pracę od obowiązków domowych i/lub inteligentnie łączyć ze sobą te dwie ważne sfery życia. Dzięki temu unikniemy poczucia, że nie wykorzystujemy efektywnie czasu poświęconego na pracę lub odwrotnie – że cierpią domowe obowiązki. W tej wielozadaniowości pomogą nam na co dzień rozwiązania Samsung, w tym aplikacja SmartThings, za pomocą której możemy zdalnie sterować odkurzaczem, zarządzać praniem, a nawet podejrzeć zawartość lodówki**. Nade wszystko jednak, aby dobrze się czuć i lepiej funkcjonować w realiach dnia codziennego, powinniśmy zadbać o zdrowe powietrze w swoim otoczeniu.

Czyste powietrze – lepsza jakość życia

W organizacji domowej przestrzeni na home office pomoże nam wygodne biurko, regulowany fotel, lepsze oświetlenie oraz wyodrębnienie cichego miejsca w domu na stanowisko pracy. Decyzja o zakupie skutecznego oczyszczacza powietrza wiązała się będzie nie tylko z inwestycją w jakość pracy, ale i w zdrowie oraz dobre samopoczucie domowników. Spokojny oddech pomaga wyrównać ciśnienie, zredukować poziom stresu i przywrócić równowagę całemu organizmowi. Warunkiem jest to, że oddychamy czystym powietrzem. Dzięki czytelnym oznaczeniom na oczyszczaczach Samsung z łatwością wybierzemy model dopasowany do pomieszczenia, w którym chcemy go używać.

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza jest parametr CADR, który mówi o wydajności urządzenia oraz na zastosowane filtry. Dobry oczyszczacz powinien być w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny. Oczyszczacze powietrza Samsung działają niezwykle skutecznie dzięki zastosowaniu aż 3 filtrów. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a filtr HEPA usuwa aż do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek, takich jak: alergeny, bakterie i roztocza oraz wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10***. Oczyszczacz powietrza Samsung Cube został wyposażony w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu pracuje wyjątkowo cicho i wydajnie nie przeszkadzając nam w skupieniu uwagi. Za sprawą trybu Auto oczyszczacz sam dobiera moc i prędkość filtrowania, w zależności od poziomu zanieczyszczenia. Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnego zarzadzania, w tym tworzenia harmonogramu pracy oczyszczacza, z poziomu aplikacji SmartThings na telefonie.

 

W ciągu dnia pracy powinniśmy znaleźć chwilę na to, aby co jakiś czas wstać od komputera, wykonać kilka prostych ćwiczeń oraz po prostu odetchnąć. Posiadając w domu oczyszczacz powietrza na pewno odczujemy poprawę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu.

 

Więcej informacji o oczyszczaczach Samsung znajduje się na tlendobry.pl

 

*Firma badawcza Opinium przeprowadziła wywiady z próbką liczącą łącznie 14 000 pracowników w wieku powyżej 18 lat w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Grecji, Polsce, Niemczech i we Włoszech. Badanie przeprowadzono w 9 krajach przy użyciu metodologii online Opinium. Wywiady „w terenie” przeprowadzono między 8 a 19 października 2021 r., przy czym dokładny termin zależy od kraju. 

**Aplikacja dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

*** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84 Na podstawie badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.