Komunikaty PR

Praca zdalna — wygoda czy udręka? Jak zapewnić sobie spokój podczas pracy w domu

2020-05-27  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.31 MB )

Home office w ostatnich miesiącach stał się codziennością wielu osób. Niektórzy bardzo cenią sobie to rozwiązanie, ponieważ warunki, jakie mają w domu, sprzyjają ich skupieniu, organizacji i wykonywaniu zadań. Jednak duża część osób nie może się doczekać powrotu do biura. Wynika to z faktu, że w domu ciężko jest im znaleźć spokojne i ciche miejsce do pracy. Jak zorganizować domową przestrzeń, aby zapewnić sobie ciszę i spokój?

 

Telekonferencje, rozmowy, koordynacja ważnych projektów, pisanie angażujących treści — to część zadań, jakie wykonujemy, będąc na home office. Co, jeśli w tle słychać jednak szczekanie psa, przejeżdżającą karetkę, śmieciarkę lub dzieci bawiące się na placu zabaw pod blokiem? Te wszystkie czynniki mogą wpływać na niską efektywność pracy. 

 

Ważnym aspektem, który powinien nami kierować przy wyborze mieszkania lub domu, jest jego akustyka. Niestety wciąż niewielu z nas zwraca na nią uwagę. Wynika to często z niedoinformowania. Z pomocą przychodzi Stowarzyszenie Komfort Ciszy, które od lat propaguje wiedzę dotyczącą akustyki w budownictwie. Jak zatem poradzić sobie w momencie, kiedy już zakupiliśmy mieszkanie lub dom, a wciąż przeszkadza nam otaczający hałas?

 

Dobrym rozwiązaniem może okazać się zainwestowanie w dodatkową izolację i jest na to kilka sposobów:

 

  1. Jeżeli hałasy, które nam najbardziej przeszkadzają, to kwestia głośnych sąsiadów, to dość prostym rozwiązaniem jest nieznaczne obniżenie poziomu swojego sufitu poprzez zamontowanie jego lekkiej, podwieszanej wersji z suchej zabudowy z wypełnieniem w środku. Pomoże nam tutaj wysoko pochłaniająca dźwięki wełna mineralna, np. szklana w matach lub płytach o grubości około 5 cm.

  2. Kiedy nie stać nas na wyciszenie wszystkich pomieszczeń, dobrym rozwiązaniem może być wyciszenie jednego z nich (np. domowego biura, lub pomieszczenia, w którym mamy swoje stanowisko pracy). Jeżeli pozwala nam na to ilość miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie przedścianki akustycznej z odpowiednim wypełnieniem. Wówczas bardzo ważne jest, aby materiał izolacyjny wypełniający lekkie konstrukcje z gips-kartonu miał jak najbliższy wartości 1,0 współczynnik pochłaniania dźwięku AW (alfa) spotykany na etykietach czy w dokumentacji wyrobu.

 

Rodzaje i jakość materiałów, na jakie się zdecydujemy, jest bardzo ważna, tym bardziej że musimy zachować kompromis grubości. Nie możemy przecież pozwolić sobie na zabranie 20 cm z żadnego pomieszczenia, dlatego materiał wypełniający musi być maksymalnie skuteczny już od grubości kilku centymetrów. Z tego względu warto dokładnie czytać etykiety opakowań produktów i wybierać te materiały, które spełniają odpowiednie normy akustyczne. Dzięki takiej inwestycji możemy zbudować sobie w domu idealny, wyciszony zakątek, który pozwoli nam na efektywną pracę, z dala od hałasu i niechcianych dźwięków. Wówczas „home office” nie brzmi już tak strasznie i może okazać się miłą odmianą pracy. 


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.