Prace uszczelniające w kuchni
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr@bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
W kuchni liczy się stylowa aranżacja i ciepła atmosfera, ale przede wszystkim – czystość. Wykonanie odpowiednich uszczelnień przy pomocy silikonów sanitarnych pozwoli nam zadbać o wysoki standard higieniczny w tym pomieszczeniu.
Wykonując codzienne czynności w kuchni, takie jak gotowanie czy mycie naczyń lub warzyw i owoców, używamy najczęściej bieżącej wody. Z tego powodu pomieszczenie to narażone jest na zawilgocenie, czego konsekwencją może być pojawienie się w nim grzybów i pleśni. Miejscami, które koniecznie wymagają zabezpieczenia przed wnikaniem wilgoci, są szczeliny wokół zlewozmywaka oraz na styku kuchennego blatu i ściany. Co istotne, do wypełniania tych szczelin nie należy stosować zwykłych silikonów – skuteczną ochronę zagwarantują nam silikony sanitarne firmy Soudal.
Oferta Soudal obejmuje cztery silikony sanitarne: Silikon sanitarny o utwardzaniu kwaśnym, Silikon sanitarny neutralny, Silikon sanitarny Turbo oraz Silikon sanitarny extrabiały. Każdy z nich zawiera nowoczesne dodatki konserwujące, dzięki którym wykazuje długotrwałą odporność na działanie wilgoci, grzybów i pleśni. Silikon sanitarny o utwardzaniu kwaśnym przeznaczony jest do spoinowania elementów wykonanych z ceramiki, szkła i stali. Silikon sanitarny neutralny idealnie sprawdzi się przy spoinowaniu elementów z kamienia naturalnego, konglomeratu i tworzyw sztucznych. Z kolei Silikon sanitarny Turbo zyskuje wodoodporne właściwości po zaledwie godzinie od nałożenia, a Silikon sanitarny extrabiały zapewnia wyjątkową gładkość fugi i efekt wysokiego połysku (oba uszczelniacze są silikonami kwaśnymi).
Silikonowanie zlewozmywaka i kuchennego blatu należy zadań, które możemy wykonać samodzielnie. Oferowane przez Soudal silikony sanitarne są gotowe do użycia i przystosowane do aplikacji standardowym pistoletem do uszczelniaczy. Pamiętajmy, że wypełniana szczelina powinna być dokładnie oczyszczona i osuszona. Brzegi spoiny należy zabezpieczyć np. taśmą maskującą, dzięki czemu unikniemy kłopotliwych zabrudzeń i spoina będzie maksymalnie prosta. Po nałożeniu silikonu fugę należy wygładzić np. roztworem mydła przed utworzeniem się naskórka. Ostatni krok polega na usunięciu taśmy maskującej i oczyszczeniu fugi wodą.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.