Premiera czajnika elektrycznego Aarke Kettle Steel z regulacją temperatury
W świecie kuchennych akcesoriów pojawia się mnóstwo nowości, ale niewiele z nich zdobywa uwagę i zainteresowanie tak szybko, jak najnowszy stalowy czajnik elektryczny od szwedzkiej firmy Aarke. Model Kettle Steel nie tylko charakteryzuje się nadającym szlachetności designem, ale przede wszystkim funkcją regulacji temperatury. Jest ona kluczem do perfekcyjnie zaparzonej kawy czy herbaty.
Czajnik wydaje się jednym z bardziej oczywistych i prozaicznych elementów wyposażenia kuchni oraz segmentu małego AGD. Czym więc wyróżnić się w zalewie podobnych do siebie produktów tego rodzaju na rynku? Szwedzka firma Aarke znalazła na to sposób, stawiając na unikatową stylistykę i oryginalną funkcjonalność, z której słyną na całym świecie skandynawscy projektanci oraz inżynierowie.
Ozdoba domowego azylu i jakość
Jednolita połyskująca bryła na pewno przyciąga wzrok, a stalowy nierdzewny materiał gwarantuje odporność na uszkodzenia. Prosta i minimalistyczna, ale jednocześnie nowoczesna linia designu sprawia, że czajnik będzie dekoracją każdej kuchni. Na dołączanej podstawie umieszczono przycisk do włączenia podgrzewania wody. Wysokość urządzenia wynosi 27 cm, szerokość razem z rączką 19 cm, a głębokość 14 cm. Waga to 1,6 kg. Odznacza się ono mocą 1850-2200 W, a zagotowanie wody zajmuje około 3 minuty.
Jednym z najważniejszych atutów nowego czajnika Aarke Kettle jest zaawansowana funkcja regulacji temperatury. Ustawiać ją można w zakresie 40, 75, 85, 95 i 100 stopni Celsjusza. Chcąc wybrać konkretne ustawienie temperatury, musimy włączyć podgrzewanie i nacisnąć ponownie włącznik, a na końcu przełączyć ustawienie na pożądaną wartość. To o tyle istotna funkcjonalność, gdyż nie każda herbata czy kawa potrzebuje wrzącej wody do zaparzenia. Wiele rodzajów smakuje najlepiej w określonej temperaturze. Dzięki tej opcji, entuzjaści naparów mogą cieszyć się pełnią smaku ulubionych trunków, nie martwiąc się o ich przegotowanie.
Kolejną zaletą sprzętu jest też LED-owy wskaźnik grzania. Za bezpieczeństwo odpowiada solidny uchwyt do trzymania w dłoni. Niekapiąca wylewka została zaprojektowana z myślą o idealnym nalewaniu i łatwiejszym serwowaniu. Natomiast gładko otwierana pokrywa zapobiega rozpryskiwaniu się kropel gorącej wody. Co więcej, zatrzymująca ciepło konstrukcja z podwójnymi ściankami sprawia, że czajnik Aarke pozostaje energooszczędny i wyjątkowo cichy.
Prestiż w parze z bezpieczeństwem
Warto wspomnieć jeszcze o zabezpieczeniu przed suchym wrzeniem wody, które automatycznie wyłącza czajnik, gdy przypadkowo włączymy go bez wody w środku lub z jej zbyt małą ilością. Limit pojemności czajnika wynosi 1,2 l wody. W zestawie z czajnikiem Kettle znajdziemy też oczywiście stalową, obracaną o 360 stopni podstawę z czarnym kablem zasilającym.
Sugerowana cena detaliczna czajnika Aarke Kettle z funkcją kontroli temperatury wynosi 1199 zł.
Wszystkie szczegóły znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://aarke.com.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.