Komunikaty PR

Produkty Geberit i Koło w finale konkursu Dobry Wzór 2021

2021-10-13  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu wzorniczego w Polsce Dobry Wzór zbliża się ku końcowi. Chociaż do rozdania rodzimych Oskarów designu został jeszcze miesiąc, to marki, które znalazły się w finale już mogą czuć się dumne. Wśród wyróżnionych finalistów pojawiły się produkty marki Geberit - brodzik Sestra i wanna Soana oraz propozycja marki Koło -  miska WC Nova Pro Premium.

Ponad trzydziestoletnia historia konkursu Dobry Wzór stawia go na podium branżowych plebiscytów. Wyznacza standardy wzornictwa i nagradza najlepiej zaprojektowane produkty. Już samo zgłoszenie do konkursu nobilituje projektanta i markę. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz jury złożone z niezależnych specjalistów, związanych z branżą, wybierają najlepszy design w ponad dwudziestu kategoriach. Produkty Geberit i Koło trafiły do wielkiego finału konkursu w kategorii Dom. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, co urzekło jury.

Brodzik jest, a jakby go nie było  

W nowoczesnej łazience olbrzymi nacisk kładzie się na wszelkie udogodnienia, wpływające na komfort użytkowników i zapewnienie najwyższego poziomu higieny. Płaski, prawie niewidoczny brodzik prysznicowy Geberit Sestra nie wymaga zrywania płytek podłogowych, a jego montaż jest dużo prostszy, niż montaż odpływu ukrytego w podłodze. Można go całkowicie lub częściowo wpuścić w posadzkę.  Woda z prysznica jest odprowadzana przez wpust biegnący wzdłuż brodzika, zapobiegając gromadzeniu się brudu. Ten niezastąpiony element wykończenia przypomina do złudzenia odpływ liniowy.

Subtelne kontury na powierzchni brodzika sprawiają, że Geberit Sestra idealnie imituje naturalny kamień i zabezpiecza przed poślizgnięciem się pod prysznicem. Odpowiada za to solidny, odporny na uszkodzenia materiał, z jakiego go wykonano: przyjemnie ciepła w dotyku mieszanka mineralnego proszku i syntetycznej żywicy. Zewnętrzną warstwę brodzika zabezpieczono trwałą powłoką, wykazującą dużą odporność na uszkodzenia i zarysowania oraz na działanie promieniowania słonecznego. Dodatkowo ma ona wyjątkowe właściwości antypoślizgowe (klasa C), co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przy korzystaniu z prysznica. Brodzik Geberit Sestra idealnie sprawdzi się również w aranżacjach małych łazienek, bo dzięki swojej delikatnej jest prawie niewidoczny i optycznie powiększa przestrzeń.

Panna wanna

Wanna Geberit Soana została zaprojektowana z myślą o osobach, które marzą o długich i ciepłych kąpielach. Wykonana została z akrylu – materiału dużo przyjemniejszego dla skóry niż zimna stal i dłużej utrzymującego pożądaną temperaturę wody. Atutem wanny Geberit Soana jest estetyczny i efektowny wygląd. Wanna ma organiczną formę z obłymi krawędziami, cienkimi rantami i wyprofilowanym oparciem, która gwarantuje wygodną pozycję podczas kąpieli. Zaprojektowano ją w dwóch wersjach – ze standardowym oraz wyjątkowo cienkim rantem.

Odpływ wannowy Geberit PushControl umiejscowiony na środku lub z boku wanny jest jej idealnym uzupełnieniem ze względu na swoją funkcjonalność i płaską konstrukcje. Baterie łazienkowe do wanny Geberit Soana można zamontować w wersji ściennej lub nawannowej. Miłośnicy brania szybkich kąpieli pod prysznicem z pewnością docenią unikalne, wyprofilowane dno wanny zapewniające bezpieczeństwo i ochronę przed poślizgnięciem, również w pozycji stojącej.

Bez brzegu

Delikatna, subtelna, opływowa. Tymi przymiotnikami można opisać nową miskę WC Koło Nova Pro Premium, która także znalazła się wśród finalistów konkursu Dobry Wzór. Zaprojektowana dla każdego, kto szuka komfortu bez kompromisów.

Dzięki stosunkowo niewielkiej długości muszla klozetowa WC Koło Nova Pro Premium świetnie wpasowuje się we współczesne trendy związane z wyposażeniem łazienek. Kryte mocowania tworzą jednolitą bryłę, która staje się gustownym elementem wyposażenia łazienki, a nie jedynie produktem funkcjonalnym. Sedes podwieszany  Nova Pro Premium subtelnie lewituje nad posadzką, sprawiając wrażenie delikatnego, ale dzięki zastosowaniu stelaża Geberit, jest bardzo stabilny.

Zastosowana w tym produkcie innowacyjna technologia Rimfree® zapewnia higienę muszli klozetowej, dzięki usunięciu kołnierza, pod którym mogłyby gromadzić się niebezpieczne zarazki. Łatwość czyszczenia pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny, a dodatkowym plusem zastosowania technologii Rimfree jest zużycie mniejszej ilości wody. Niewątpliwie jest to akcent proekologiczny.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.