Komunikaty PR

Prosto, szybko, lepiej!

2024-02-29  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

James Hardie to światowy lider w technologii cementowo-włóknowej o sprawdzonej jakości. Potwierdza to fakt, że ciągu 135 lat ponad 8 milionów domów na całym świecie zostało wykończonych okładzinami od tego producenta. Z kolei Fermacell, dzięki pionierskim innowacjom, stał się jedną z najbardziej znanych marek materiałów budowlanych w branży i liderem na europejskim rynku wysokiej jakości płyt gipsowo-włóknowych i cementowo-włóknowych. Dziś obie marki, pod wspólnym szyldem James Hardie, łączą siły wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązania, które otwierają nowe możliwości projektowania i realizacji.

Marka James Hardie została założona ponad 130 lat temu w Australii, a technologię cementowo-włóknową w pełni rozwinęła w połowie lat 80-tych. Od tego czasu James Hardie produkuje szeroką gamę produktów cementowo-włóknowych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Materiały te, w skład których wchodzą m.in. włókna celulozowe z certyfikatem FSC, charakteryzują się wysoką wytrzymałością, trwałością i wszechstronnością zastosowań. Wszystkie produkty cementowo-włóknowe James Hardie są niepalne (A2) zgodnie z EN 13501-1. Są przy tym przyjazne dla środowiska i wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Idealnym uzupełnieniem portfolio produktów James Hardie są płyty gipsowo-włóknowe Fermacell. Pierwsza z nich, a tym samym pierwsza płyta gipsowo-włóknowa w Niemczech, zjechała z linii produkcyjnej w zakładzie w Münchehof koło Goslar na początku lat 70. To położyło podwaliny pod sukces marki. Wysokiej jakości, szczególnie stabilna płyta konstrukcyjna i jednocześnie wykończeniowa zasadniczo zmieniła całą branżę suchej zabudowy, dzięki czemu marka stała się duża i silna. Dziś Fermacell płyty gipsowo-włóknowe oraz wodoodporne i odporne na działanie czynników atmosferycznych płyty cementowo-włóknowe Powerpanel H2O oraz Powerpanel HD są synonimem szybkich i ekonomicznych koncepcji rozbudowy dla wszystkich obszarów budownictwa.

Obecnie obie marki, pod wspólnym szyldem James Hardie, łącząc zdobywaną latami renomę i doświadczenie, wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom na rynku budowlanym, oferując nowoczesne rozwiązania do ogrzewania podłogowego oraz innowacyjne poszycia elewacyjne. Co wyróżnia nowe produkty? To przede wszystkim wysoka jakość, o czym najlepiej świadczy 15-letnia gwarancja na powłokę oraz łatwy i szybki sposób montażu, co przekłada się bezpośrednio na krótki czas realizacji projektu, ale też ekologiczne podejście do samej produkcji, dzięki czemu produkty firmy James Hardie powstają nie tylko z poszanowaniem środowiska naturalnego, ale są przyjazne w użytkowaniu i bezpieczne dla zdrowia, co zostało potwierdzone poprzez uzyskanie licznych certyfikatów m.in. ecoInstitut, EPD i wiele innych

Fermacell® Therm25™ - innowacyjne rozwiązanie do ogrzewania podłogowego

Fermacell® Therm25® to szybkie, lekkie i w stu procentach suche rozwiązanie, które pozwala na nowo odkryć zalety ogrzewania podłogowego. Zaprojektowane zostały jako suchy jastrych w wariancie pływającym, będący jednocześnie elementem nośnym dla rur  ogrzewania/chłodzenia podłogowego wewnątrz pomieszczeń przy zachowaniu niskich wysokości warstw. Pojedynczy element składa się z płyty gipsowo-włóknowej o grubości 25 mm, której wierzchnia strona jest frezowana w specjalny wzór. Fermacell® Therm25™ umożliwia łatwy montaż elementów, a następnie instalację rur ogrzewania/chłodzenia podłogowego bez konieczności wykonywania prac „mokrych”.
W znaczący sposób skraca to także czas realizacji projektu, a stabilność i trwałość komponentów pozwala cieszyć się ogrzewaniem podłogowym przez długie lata. Co więcej, produkt zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach oraz gwarantuje bezpieczeństwo pożarowe.

Okładziny zewnętrzne Hardie® Panel, Hardie® Architectural Panel i deski elewacyjne Hardie® Plank – nieskończone możliwości projektowania elewacji wentylowanej

Hardie® Panel, to jeden z najbardziej innowacyjnych produktów, jeśli chodzi o okładziny cementowo-włóknowe. Nie tylko imponuje wydajnością, ale jest także prawdziwie wszechstronnym rozwiązaniem projektowym. To za sprawą trzech różnych struktur powierzchni – gładkiej, betonu szczotkowanego oraz wygładzanego piasku dostępnych w całej palecie RAL. Specjalnie opracowane, aby zapewnić długotrwałe i łatwe w utrzymaniu spójne wykończenie na wiele lat, tekstury umożliwiają tworzenie nowoczesnych projektów z gwarancją ich łatwego użytkowania. Dzięki zaś potwierdzonej klasie reakcji ogniowej A2 stanowią niezwykle bezpieczne rozwiązanie. Są odporne na wodę, pleśń, szkodniki, grzyby i odkształcenia, ale też promieniowanie UV i gnicie, co zapewnia ich długą żywotność. Co więcej, okładziny Hardie® Architectural Panel o specjalnej fakturze są dostępne w przystępnej cenie, stanowiąc inteligentne i opłacalne rozwiązanie dla każdego budynku.

Z kolei deski Hardie®Plank pozwalają stworzyć klasyczne wykończenie domu, przekonując wysokiej jakości wykończeniem drewna cedrowego. Dostępne w 21 różnych kolorach i dwóch fakturach przyciągają naturalnym wyglądem, dając przy tym szerokie możliwości personalizacji. Deski Hardie® Plank mogą być układane poziomo na zakładkę, pionowo w układzie skandynawskim, czy też z otwartą fugą. Podczas, gdy prawdziwe drewno wymaga regularnego szlifowania i olejowania oraz ogólnej pielęgnacji, deski Hardie® Plank są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu, zapewniając jednocześnie ten sam rustykalny wygląd, który kochamy w drewnie. Po montażu na ścianie nie wymaga dodatkowej pielęgnacji, dzięki czemu można cieszyć się przyjemniejszymi rzeczami w życiu. Montuje się je także co najmniej 20% szybciej niż produkty konkurencji, co pozwala znacznie skrócić czas realizacji projektu.

Dzięki rozwojowi technologicznemu i innowacjom produkty Hardie są bardziej wydajne niż inne okładziny elewacyjne. Dostosowane do europejskiego klimatu pozostają piękne, stabilne i odporne na warunki atmosferyczne, prezentując się zawsze tak jak w dniu ich montażu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado Biuro prasowe
2024-04-30 | 10:30

Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado

Wiosenna nieodmiennie kojarzy nam się z wiosennymi porządkami.Jak zdążyć ze wszystkim zanim w drzwiach staną goście? Z pomocą przychodzi Foxy Tornado – uniwersalny, niezwykle
Dom Trwałość i elegancja - gresy na elewacji
2024-04-30 | 01:00

Trwałość i elegancja - gresy na elewacji

Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale także wizytówkę każdego budynku, definiując jego charakter, styl i estetykę. Architekci
Dom Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację
2024-04-30 | 01:00

Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację

Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.